Skocz do zawartości

Pytanie o zakres aktualizacji


foxbat

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, zastanawiam sie nad przejsciem na jedno z urzadzen Xiaomi. Po tym co zrobilo Booble na spolke z Qualcomm'em w temacie aktualizacji do Nougat'a moja cierpliwosc dla nich skonczyla sie. Mam telefon na Snapdragon 410, ktory jest na czarnej liscie i wg aktualnych informacji zaden telefon z tym ukladem nie dostanie aktualizacji bo nie bedzie sterownikow do jego GPU ... ale juz telefony Android One z tym ukladem aktualizacje dostana, wiec ktos tu strasznie oszukuje.

1. Lecz wrocmy do tematu. Poczytalem troszke o MIUI i nie jestem pewien czy dobrze zrozumialem - to jest calkowicie przebudowany system czy tylko wieksza nakladka UI na Zdradoida?

2. Jak jest z auktualizacjami? Nie musze miec polskiego jezyka bo i tak uzywam zawsze ustawiony angielski na telefonie, a potrzebuje jedynie polski slownik do autokorekty. Czy to zapewni mi wersja Global oprogramowania?

3. Czytalem, ze aktualizacje MIUI sa udostepniane raz na tydzien, a gdzies indziej pisali, ze raz na miesiac - jak to z tym jest?

4. Jaki jest zakres tych aktualizacji, czy one obejmuja takze luki znalezione w Zdradoidzie jak np Stagefright lub spowodowane przez producenta ukladu jak Quadroots ?\

5. Jak wyglada sytuacja z aktualizacjami do wyzszych wersji Zdradoida np jesli teraz zostal wydany Nougat 7.0 to Xiaomi dostarczy odpowiednia aktualizacje czy jak kupie telefon z bazowa wersja Zdradoida 6.0 to do konca swiata juz zostanie juz na 6.0, a w gore pojdzie tylko wersja MIUI (pytanie troche powiazane z pytaniem 1.)?

6. ROMy budowane przez np xiaomi.eu sa tez dla telefonow z procesorami MediaTek'a czy tylko i wylacznie dla produktow Qualcomm'a?

7. Aktualizacje/nowe wersje sa dystrybuowane przez OTA czy sa jakies, ktore wymagaja flashowania z nadpisaniem wszystkich informacji na telefonie?

z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1. Miui to nakładka

2. Wszystkie wersje z punktu 3. posiadają język polski i aktualuzacje

3. Są różne wersje oprogramowania:

- Global Stable, aktualizacje ok. 1 raz w miesiącu przez OTA

- Global Dev aktualizacje 1 raz w tygodniu przez OTA

- Xiaomi.eu/Miui Polska aktualizacje 1 raz w tygodniu przez TWRP

4. Luki w Androidzie są uzupełniane raz na jakiś czas, jak u innych, obecnie status zabezpieczeń zaktualizowany na dzień 1 lipiec 2016.

Aktualizacje tygodniowe poprawiają błędy w Miui.

5. Xiaomi raczej nie zapomina o aktualizacji Androida, telefony wydane z 4.4 potrafią dostać 6.0, ale trwa to dość długo, kilka miesięcy, a nawet rok. Obecnie spora część telefonów dostaje 6.0

6. ROMy są dla MTK i QCM

7. Global Stable i Global Dev mają OTA, Xiaomi.eu/Miui Polska przez TWRP z dowolnością wyboru, albo vipe, albo nie

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...