Jump to content

Gubienie zasięgu sieci

Demon3

Recommended Posts

Witam, od kiedy zacząłem używać telefonu Redmi Note 3 pro występują w nim problemy z zasięgiem, mieszkam na wsi, do najbliższego masztu mam około ~1,7km i praktycznie cały czas gubi zasięg sieci Orange, wcześniej używałem Huaweia G510 i nigdy nie miałem takich częstych problemów z zasięgiem. Tam gdzie Huawei ma -90dBm, tak RN3pro ma -105dBm, czasem nawet w innym miejscu jest znowu tak że G510 ma wszystkie kreski a RN3pro max 2 albo wcale, może to być wina telefonu czy raczej sieci?

Dodam tyle że zasięg zdarza mu się nawet zgubić w centrum miasta, w bloku. Przeważnie "odzyskuje" zasięg do 1 minuty. Na zewnątrz nie zauważyłem takich problemów. Oprócz tego co zauważyłem, to gdy obrócę telefon odwrotnie to nagle zasięg się polepsza na -94dBm (czyżby antena była na dole telefonu ? )

Ma ktoś z was takie problemy z telefonem ?

Pozdrawiam

Chodzi mi o zwykły zasięg sieci komórkowej do prowadzenia rozmów ;) Nie miałem na myśli zasięgu internetu którego używam żadko bo głównie mam wifi, ale jest on ustawiony na 3G (E/H/H+) (chyba nie ma to nic wspólnego).

Edited by Demon3

6 minut temu, tpawel napisał:

No nie ma czegoś takiego jak zasięg do rozmów. Jak jesteś na 3g(h+) to i gadasz przez 3g. Wyjątkiem jest tylko LTE bo w PL nie ma jeszcze rozmów w tej technologii(VoLTE)

Aaaa ok szczerze to nie wiedziałem, czyli że jak neta mam wyłączonego w telefonie to gadam przez 2G (Edge) mam rozumieć :) VoLTE mam od nowości włączone, ta funkcja może coś psuć z zasięgiem ?

2 minuty temu, Vsiok napisał:

Miałem podobny problem, tylko że w sieci plus. Zmiana ustawień APN pomogła.

Obecnie znalazłem coś takiego, czyżby to mogło być to ? http://ustaw.orange.pl/listservices.aspx?handsetid=1989

Nawet jak masz neta wyłączonego to telefon,ktory jest w trybie auto i tak będzie siedział w najwyższej możliwej technologii,czyli w twoim przypadku H+(3g)

VoLTE nie działa na razie, a jak zacznie to na samym początku będzie działało tylko na brandowanych softach więc xiaomi może nawet nie marzyć o tym. Niby w kolejnym kroku ma być możliwość korzystania z VoLTE w telefonach nie brandowanych ale u Niemców pomimo tego,ze już jakiś czas to VoLTE działa to i tak tylko ma telefonach z brandem. Więc nie ma co liczyć

2 minuty temu, tpawel napisał:

Nawet jak masz neta wyłączonego to telefon,ktory jest w trybie auto i tak będzie siedział w najwyższej możliwej technologii,czyli w twoim przypadku H+(3g)

VoLTE nie działa na razie, a jak zacznie to na samym początku będzie działało tylko na brandowanych softach więc xiaomi może nawet nie marzyć o tym. Niby w kolejnym kroku ma być możliwość korzystania z VoLTE w telefonach nie brandowanych ale u Niemców pomimo tego,ze już jakiś czas to VoLTE działa to i tak tylko ma telefonach z brandem. Więc nie ma co liczyć

Dziękuje za szczegółowe objaśnienie :) APN przez chwilą zmieniłem

szczerze, nie zauważyłem żadnych :) siłę sygnału obecnie mam na -113dBm w tym samym miejscu. Może jedyny "plus" jaki zauważyłem, to że jak zgubi zasięg do szybciej potrafi go znowu "złapać".

Po zmianie APN telefon należy zrestartować czy raczej nie ?

Ok tak zrobię :) dam znać dopiero po około 18 jak wrócę z pracy czy zasięg się polepszył

Edit1:

Wróciłem, zobaczyłem. Nadal jest jak było :( -105/7dBm i zasięg gubi tak samo.

Najczęściej mu się zdarza zgubić zasięg jak przełącze z pakietowych na wifi, wtedy w miejscu gdzie miałem zasięg (edge) nie mam wcale :( Po wyłączeniu wifi, włączeniu Edge, zasięg jest przez nie całe 30s (3-y kreski) po czym znowu znika. Powoli się zastanawiam czy to nie wina telefonu. Obok niego leży G510 ma fulla, S5 3-y kreski (ta sama sieć, ten sam zakres edge)

Edited by Demon3

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...