Skocz do zawartości

RM3S i root na romie global, stable.


pw01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Z góry prosze o wyrozumiałość dla mojej osoby.
To mój pierwszy post na forum, jestem tu nowy, choć od dłuższego czasu przeglądam Wasze forum.
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Redmi 3S Official International Version zakupionego na geekbuying.com.
http://www.geekbuying.com/item/International-Version-Xiaomi-Redmi-3S-2GB-16GB-Smartphone---Dark-Gray-370960.html

Numer modelu: Redmi 3S
Wersja Androida: 6.0.1 MMB29M
Poziom poprawek zabezpieczeń Androida: 2016-07-01
Wersja MIUI: MIUI Globa 7.5 (stabilna) 7.5.9.0 (MALMIDE)

Jestem bardzo zadowolony z global rom i chciałbym na nim pozostać. Zależy mi jednak na roocie.

Czytałem w wątku KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO że można uzyskać roota dla globala ale trzeba mieć odblokowany BL.
I tu nie mogę zrozumieć.. Żeby mieć odblokowany BL trzeba wgrać tak czy siak dev rom, bo tylko na takim podobno da sie odblokowac BL.
Potem gdy wgram z powrotem mojego globala to BL i tak zostanie zablokowany i znów nici z roota.
Nie rozumiem tego :(  Wymiękam..
Czy ktoś z Was może mi łopatologicznie wytłumaczyć jak uzyskać roota na global stable???
Czy jest sposób na roota bez odblokowywania BL???

Pozdrawiam..
PawelW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pw01 napisał:

Nie rozumiem tego :(  Wymiękam..
Czy ktoś z Was może mi łopatologicznie wytłumaczyć jak uzyskać roota na global stable???

Rom dev jest potrzebny do odblokowania bl po raz pierwszy. Jak to zrobisz, to potem nawet jak ci zablokuje bl wgranie stable przez Miflasha, to odblokowuje się ponownie bl bez problemu na stable. Dwa że wersja global dev jest moim zdaniem lepsza od global stable i to już Miui8, nie 7. Rootowanie romów global moim zdaniem mija się z celem. Jak musisz mieć roota to lepiej wgrać rom xiaomi.eu. Tu też po każdej aktualizacji trzeba roota instalować od nowa, ale jest to dużo łatwiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za rozjaśnienie mi w głowie. 
Nurtuje mnie tylko jeszcze jeden problem.. Mianowicie. Telefon który nabyłem obsługuje LTE 800 (B20). Zastanawiam się, czy jak wrzucę na niego np. xiaomi.eu i będę chciał już na nim pozostać, to czy czasem nie stracę LTE 800. Inaczej mówiąc, czy LTE 800 w moim telefonie jest ściśle powiązane z romem który jest na nim zainstalowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...