Skocz do zawartości

Zezwolenia na autostart oraz procesy „Usługi Google Play”


latet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Generalnie piszę w odniesieniu do MIUI 5, ale o ile pamiętam w wersji 4 było tak samo.

Nie rozumiem jak to jest z przyznawaniem aplikacjom prawa do autostartu. Czy to coś zmienia? Testowałem to przed chwilą na widgecie pokazującym stan baterii – widget oczywiście uruchamia się po starcie systemu zawsze, niezależnie, czy ma tę opcję przydzieloną czy nie.

Mam tez na liście aplikacji z prawem autostartu "Sklep Google Play" oraz "Usługi Google Play". Nie pamiętam, czy umieściłem je tam ja, czy system. Pytanie brzmi – czy powinny tam być, czy nie? Która z nich odpowiada za pobieranie aktualizacji apek? Ponieważ aktualizacje apek pojawiają się względnie rzadko, ciężko mi to samemu przetestować.

Zauważyłem jednak, że "Usługi Google Play" często są na 1. miejscu w statystyce zżerania baterii. Strasznie mnie to wkurzało, ale znalazłem 2 sposoby na "wyciszenie" tej usługi:

1) wyłączenie zgody na lokalizowanie tel. przez soft.

2) uśpienie jej przy pomocy Greenify.

Bardzo chciałbym wiedzieć za co jest odpowiedzialny proces/usługa "Sklep Google Play" (normalnie trudna do zabicia) a za co "Usługi Google Play" (też niezabijalne normalnie). No i jak się to ma to zezwoleń na autostart.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę potestowałem i doszedłem do takich wniosków:

• Usługi Google Play nie muszą mieć specjalnie przyznawanego prawa autostartu

• Sklep Google Play potrafi dla własnych potrzeb włączyć nieaktywne Usługi Google Play

• Usługi Google Play można śmiało poddać uśpieniu programem Greenify – ma to istotny wpływ na drenaż baterii, więc warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...