Skocz do zawartości

PL-GSM-PL


Madoulet

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Windwalker napisał:

Ja kupiłem redmi 3 ale nie dostałem z tyłu opakowania zdrapki z 20cyfrowym kodem

To kup jakąś w punkcie lotto, jak czujesz nieprzepartą potrzebę zdrapania czegoś. Do telefonów xiaomi od dawna nie daje żadnych zdrapek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Dnia 30.10.2016 o 12:54, Crims napisał:

Dostałem paragon i "kartę gwarancyjną" ze stemplem sprzedawcy. Oryginalność tel. potwierdzona na stronie - tel smiga aż miło.

Potwierdzona przez imei i sn ? A mi pokazuje, że taki imei nie istnieje...

Czyli zdrapek już nie ma na pudełkach w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co podejrzewasz? Jakieś zdjęcie ładowarki? Moja wygląda na oryginalną, oczywiście angielska.

W okresie 3 lat kupiłem u nich 3 (albo nawet 4) telefony. Do przyjazdu kuriera zawsze mijało mniej niż 48h, oczywiście wszystko się zgadzało z opisem.

Edytowane przez fido70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany tą sztuką 

http://allegro.pl/xiaomi-mi4c-16gb-2gb-black-czarny-vat23-i6448481954.html?bi_s=ads&bi_m=p2,3&bi_c=226575

Jestem świeży w temacie, więc proszę o prostą zwięzłą odpowiedź, czy konkretnie ta sztuka jest dobrym wyborem? Chodzi o to czy wgrane jest polskie MIUI z możliwością aktualizacji itp? Pytam bo jeden z allegrowiczów reklamuje się : 

Cytat

Dodatkowo  nasze telefony maja już wgrany najnowszy system MIU 8 Polska z możliwością pobierania aktualizacji a nie jak u konkurencji oryginalny system spolszczony i zablokowany na aktualizację ze strony MIU Polska.

I nie wiem jak to rozumieć oraz na czym polega różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, fido70 napisał:

Co podejrzewasz? Jakieś zdjęcie ładowarki? Moja wygląda na oryginalną, oczywiście angielska.

W okresie 3 lat kupiłem u nich 3 (albo nawet 4) telefony. Do przyjazdu kuriera zawsze mijało mniej niż 48h, oczywiście wszystko się zgadzało z opisem.

Pytam, bo nie dostałem oryginalnej ładowarki Xiaomi, tylko jakiś chinskie nie wiadomo co... Mam obawy co do ładowania tym telefonu.
Do samej dostawy, jak i do samego telefonu zastrzeżeń nie mam.

Edytowane przez Joszkobroda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2016 o 00:23, Onepacc napisał:

Jestem zainteresowany tą sztuką 

http://allegro.pl/xiaomi-mi4c-16gb-2gb-black-czarny-vat23-i6448481954.html?bi_s=ads&bi_m=p2,3&bi_c=226575

Jestem świeży w temacie, więc proszę o prostą zwięzłą odpowiedź, czy konkretnie ta sztuka jest dobrym wyborem? Chodzi o to czy wgrane jest polskie MIUI z możliwością aktualizacji itp? Pytam bo jeden z allegrowiczów reklamuje się : 

I nie wiem jak to rozumieć oraz na czym polega różnica.

Choć także jestem tu świeży i mało wtajemniczony, jednak powiem tak: Poczytaj dokładnie zarówno forum, jak i stronę miuipolska.pl. Podany przez Ciebie cytat (pomijając fakt że nie żadne MIU, tylko MIUI), jest delikatnie mówiąc - bełkotem. Na obecna chwilę można kupić sprzęt z MIUI chińskim - tam nie masz PL, z najnowszym MIUI Global 7.x + dostępna już aktualizacja do wersji 8 - przeznaczone na rynek europejski (ściślej: poza azjatycki) i generalnie jak Ci nie przeszkadza trochę śmieci i braków w tłumaczeniu - jest najwygodniejszym wyborem. Trzecim, najlepszym pomysłem jest wgranie (samodzielnie lub z pomocą forumowiczów - mi bardzo pomógł @majdan12) - wersji xiaomi.eu, której poświęcone jest niemal całe forum. Jest to system bez śmieci, z perfekcyjnym tłumaczeniem 99% funkcji, działający stabilnie, szybko i w dodatku odchudzony o kilkaset MB.

Edytowane przez fido70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2016 o 17:32, fido70 napisał:

Dostałem czarną, oczywiście "anglik" z napisem "Xiaomi adaptor" DC5V/2000mA, model MDY-03-AA, co nie zmienia faktu, że nie powinno się ładować byle czym.

Takie ladowarki sa dodawane do wersji International i nie jest to zadne byle co. Moje wersje EU 3s 3/32, Note 3 Pro 2/16, rowniez mialy takie ladowarki MDY-03-AA. Takie ladowarki rowniez sa w zestawach od ABCData.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowany jestem tym modelem od nich:

http://allegro.pl/xiaomi-mi4c-16gb-2gb-black-czarny-vat23-i6448481954.html

miui jest w wersji 7 "bądź nowszy" czy jeśli dostane z 7 to czy przez OTA zaktualizuje do 8 ? 

od sprzedawcy dostałem informacje że telefon jest z dystrybucji chińskiej (nie odpowiedział konkretnie czy w telefonie jest miui global, ale skoro w opisie aukcji jest adnotacja, że "telefon posiada język polski z elementami angielskiego" no to chyba globala ma ?

Czy warto kupować u tego sprzedawcy? 

Edytowane przez Pixi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem w czwartek wieczorem Redmi Note 3 pro. W poniedziałek będzie u mnie to dam znać co i jak :)

 

@edit

Telefon już mam, wszystko jest w porządku. Telefon przyszedł bardzo szybko, gdybym zamówił wcześniej to pewnie miałbym go już przed weekendem. Było na nim miui7 i wlasnie robię aktualizację do 8.1. I tak jest to wersja international, na pudełku brak chinskich napisów, dołączana ładowarka a nie przejściówka. No i gwarancja na 24 miesiące :). Jakby ktoś chciał coś jeszcze wiedzieć to pytajcie :)

Edytowane przez implo
otrzymanie telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

kurcze jest troche narzekań na niesolidną obsługę gwarancyjną:

http://www.ceneo.pl/sklepy/pl-gsm.pl-s12466;030f3#scroll=first-review&tab=reviews

chyba serwisują na własna rękę, a wiec jest ryzyki, na allegro też trochę negatywów, a szkoda, ceny fajne już prawie bym coś kupił...

http://allegro.pl/show_user.php?uid=24966052&type=fb_all&feedback_type=fb_recvd_neg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwszy post, witam wszystkich :)

Kupowałem od tego sprzedawcy swojego Redmi 4 (link niżej), troszkę się bałem z początku, kompletnie nie widziało mi się kupno telefonu przez internet. Jednak po małym researchu, zaryzykowałem. Zamówiłem w środę wieczorem, w czwartek kurier DPD odebrał przesyłkę i na piątek była już w moich rękach. Kontakt mailowy jest szybki, w moim przypadku odpisali na pytania w przeciągu 2-3h  W pudełku to co najważniejsze; ładowarka z przejściówką, kabel USB, szpilka, karta gwarancyjna od sprzedawcy i trochę chińskiej papierologii. 

Do czego mógłbym się przyczepić? Brak kontaktu telefonicznego i chiński soft - na starcie miałem wgrany 8.0.3.0.0 (MCECNDG), w zasadzie to wszystko. 
Mam nadzieję że komuś chociaż trochę pomogę :)

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4-16gb-2gb-lte-white-silver-24h-i6639272683.html?snapshot=MjAxNy0wMS0yNVQxMjowNTowMVo7YnV5ZXI7YWQ3MjNkOTM5OGFmMmQxZWE2MzBkNzJjY2QwOWQ2N2NlNmE5MjY0YjYyYjAwMGQ5N2Y3MmNlNDY5NWNlZmMyZg==

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2017 o 18:50, Karmazynowy napisał:

Do czego mógłbym się przyczepić? Brak kontaktu telefonicznego i chiński soft - na starcie miałem wgrany 8.0.3.0.0 (MCECNDG), w zasadzie to wszystko. 
Mam nadzieję że komuś chociaż trochę pomogę :)

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-4-16gb-2gb-lte-white-silver-24h-i6639272683.html?snapshot=MjAxNy0wMS0yNVQxMjowNTowMVo7YnV5ZXI7YWQ3MjNkOTM5OGFmMmQxZWE2MzBkNzJjY2QwOWQ2N2NlNmE5MjY0YjYyYjAwMGQ5N2Y3MmNlNDY5NWNlZmMyZg==

Kolego to jest telefon wyprodukowany na rynek CN (China), a wprowadzenie tego modelu do obrotu końcowego w PL jest nielegalne.

Ten model telefonu nie przeszedł jeszcze badań laboratoryjnych oceny zgodności względem wymagań dyrektyw unijnych (CE).

PL-GSM-PL oferuje większość modeli smartphonów Xiaomi z dystrybucji CN.

Zastanawia mnie jedno: jak Ci wszyscy handlarze przechodzą procedurę odprawy celnej?

Czy celnicy są ślepi i głupi i nie widzą, że na pudełkach, w pełnym chińskim opisie jest naklejony znak CE metodą "domową"?

O autentyczność Deklaracji zgodności wymaganej przy odprawie nawet nie zapytam ....

Moim zdaniem wszystko jest kwestią czasu, aż zajmie się tym odpowiedni urząd ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Francis napisał:

Kolego to jest telefon wyprodukowany na rynek CN (China), a wprowadzenie tego modelu do obrotu końcowego w PL jest nielegalne.

Nie jestem wszechwiedzący, nie zaglądam nikomu do wykazu zamówień.
 

Cytat

Ten model telefonu nie przeszedł jeszcze badań laboratoryjnych oceny zgodności względem wymagań dyrektyw unijnych (CE).

Naprawdę myślisz że testy laboratoryjne coś wykażą? Jak dla mnie to jest zwykłe przyklejenie naklejki z dopiskiem "TAK, możesz używać tego urządzenia. Nawet go nie testowaliśmy", który i tak na nic się zda. Myślisz że rzekome testy laboratoryjne wykryły wadliwe baterie w Note 7? Jasne że nie, inaczej by nie dopuścili tego telefonu do sprzedaży. 
 

Cytat

PL-GSM-PL oferuje większość modeli smartphonów Xiaomi z dystrybucji CN


Tutaj się zgodzę. Ale biorąc to na chłopski rozum, chińczyk chińczyka nie będzie wyzyskiwał ;)

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 8.02.2017 o 07:33, Karmazynowy napisał:

Naprawdę myślisz że testy laboratoryjne coś wykażą? Jak dla mnie to jest zwykłe przyklejenie naklejki z dopiskiem "TAK, możesz używać tego urządzenia. Nawet go nie testowaliśmy", który i tak na nic się zda. Myślisz że rzekome testy laboratoryjne wykryły wadliwe baterie w Note 7? Jasne że nie, inaczej by nie dopuścili tego telefonu do sprzedaży.

Naklejenie naklejki CE w przypadku kontroli Inspekcji Handlowej czy UOKiK bez wymaganych przepisami badań oznacza dla sprzedawcy/importera nałożenie pokaźnej kary finansowej (na pewno w przypadku urządzeń elektronicznych).

Proponuję liznąć trochę wiedzy z tego zakresu https://pl.wikipedia.org/wiki/Oznaczenie_CE

Gdyby nie to to polski rynek zasypany byłby chińskim "dziadostwem" jak na początku lat 1999/2000.

Sam miałem problemy przy imporcie prywatnym z tego tytułu gdyż trafiłem na upartego celnika i tłumaczenia, że telefony są dla rodziny nic nie dały.

 

Edytowane przez Francis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak jak Francis pisze, sprowadzanie ale nie tylko telefonow a CZEGOKOLWIEK co nie ma oznakowania CE jest NIELEGALNE.

W tym przypadku telefony marki xiaomi w wersji CN sa BEZ OZNAKOWANIA CE, maja ladowarki CN/US + przejsciowki CN/US->EU, pudelko w z chinskimi znaczkami oraz bez instrukcji gdzie sa opisane certyfikaty jakie obejmuja dany telefon: w przypadku X RN3P sa to CE oraz FCC. W google mozna znalezc wpisy dotyczace produktow bez oznakowania CE i jest tam napisane ze zgodnie z Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady nr 1999/5/WE z dnia 9 marca 1999 r. oraz Dyrektywa Rady nr 89/336/EWG z dnia 3 maja 1989 r., art. 153 ust. 1 i 157 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 171, poz. 1800, z późn. zm.) , art. 45 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. o systemie oceny zgodności (Dz. U. z 2004 r. Nr 204, po. 2087 z późn. zm.), podmiot , który wprowadza do obrotu lub oddaje do użytku wyrób niezgodny z zasadniczymi wymaganiami podlega grzywnie. Art. 63 § 3 Kodeksu wykroczeń.


Jestem ciekaw czy Ci co tak kupuja te chinskie wersje rowniez kupia dla dzieci zabawki bez oznakowania CE. Owszem mozna pojsc dalej, czy kupilibyscie samochod dom czy cokolwiek bez stosownych norm, certyfikatow, zasad tworzenia/produkcji, procedur do swojego domu czy dla wlasnego uzytku gdyby to bylo do kupienia gdziekolwiek poza EU? Szczerze powatpiewam choc i tak na pewno znalezli by sie tacy ryzykanci i stereotypowe osoby ktore wychodza z zalozenia nie wazne co wazne ze najtaniej.


@ Karmazynowy "  Nie jestem wszechwiedzący, nie zaglądam nikomu do wykazu zamówień. "

Nieznajomosc prawa nie zwalnia firme czy osobe prywatna z obowiazku jego przestrzegania - nie mowie tu o donoszeniu na ta firme ale o wprowadzeniu w obrot produktu ktory jest nielegalny a to ze Pan go kupil to juz jest wprowadzenie w obrot i jego dalsza odsprzedaz bo przeciez nie wyrzuci Pan tego teraz czy potem chyba ze padnie.

Druga sprawa nie jest to TYLKO PRZYKLEJENIE NAKLEJKI CE. Takie testy kosztuja miliony dolarow, trzeba wyslac dany produkt(kilka zapewne serii do laboratoriow w EU). Mysli Pan ze z czego wynika kilkunasto% roznica w cenie miedzy CN a GL/EU wersja? Od tak z nieba bo trzeba pudelko zmienic dodac naklejke wprowadzic nowy ROM oraz dac ladowarke czy modem do obslugi sieci w EU? To sa groszowe sprawy bo najwieksze koszta generuja wlasnie te testy laboratoryjne.

Wiem ze wielu ludzi sobie nie zdaje z tego sprawy ale kazdego klienta ktory pyta sie o roznice w wersjach z CE a bez CE uswiadamiam w danej sprawie a co z ta wiedza zrobi i czy jednak postapi zgodnie z prawem i zasadami bezpieczenstwa to juz jego sprawa.

 

Na Allegro oraz OLX jest od groma firm(wlacznie z lombardami czy komisami) ktore handluja takimi telefonami bez oznakowania CE, szczegolnie Xiaomi, wiec plgsm nie jest jedyny.

 

A dlaczego Xiaomi nie ma kazdego swojego tela w wersji EU? A no dlatego ze kazdy model z byle drobiazgiem trzeba by bylo wysylac na takie testy, a nasz EU rynek czy US to dla nich kropla w morzu w porownaniu do Azjatyckiego czy RUS rynku na ktorym obowiazuja(lub nie obowiazuja) takie scisle normy bezpieczenstwa jak u nas.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...