Skocz do zawartości

Brak możliwości zalogowania się na konto Xiaomi po aktualizacji do Androida 6


Adrjan95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż robiąc dziś aktualizację do Androida 6 na telefonie Redmi Note 3 Pro wszystko wydawało się okej, telefon się uruchomił, ale po włączeniu ciągle samoistnie blokował ekran po każdym odblokowaniu. Vipe Dalvik nie pomógł, więc zrobiłem wipe wszystkiego poza kartą pamięci i pamięcią wewnętrzną. Chcąc zrobić reboot pojawiło się że żaden system nie jest zainstalowany, czy kontynuować, wtedy wybrałem że nie, potem wrzuciłem ten system z androidem 6 na pendrajwa OTG, zainstalowałem w menu instalacja, potem dałem wipe dalvika i reboot. Telefon się uruchomił, ale nie mogę przejść przez ten samouczek startowy miui, bo po wyborze konta Google, w momencie logowania do konta Xiaomi pojawia się komunikat że "stan lokalizacji urządzenia nieznany", i nie mam pojęcia jak to obejść. Jakieś pomysły co jest przyczyną i jak to naprawić? Z góry dzięki za odpowiedź.

IMG_20160911_171803.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem. Już w sumie nie wiem jak to ugryźć. Zastanawiam się, czy nie próbować wgrać poprzedniej wersji. Ogólnie również zrobiłem wipe, nigdy go nie robiłem przy aktualizacjach, ale w tym wypadku również nie mogłem odblokować telefonu ani za pomocą dotyku, ani przy pomocy hasła dotykowego. Po zrobieniu full wipa i ponownym wgraniu aktualizacji, w pierwszej chwili wszystko wydawało się okej, dopóki nie pokazał się ten komunikat o lokalizacji i ani rusz dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adrjan95 Piszę ponownie, ponieważ udało mi się rozwiązać problem. Nie wiem co dokładnie naprawiło sprawę, dlatego napiszę co zrobiłem.

1. Pobrałem ponownie Recovery (kenzo) i wgrałem przez twrp, który miałem zainstalowany wcześniej przez sklep, w którym kupowałem telefon (wydaje mi się, że to była inna wersja, choć wcześniej działało),

2. Ponownie zrobiłem wipe factory reset

3. Zainstalowałem aktualizację (wipe) i po uruchomieniu pominąłem logowanie do google, bo można to zrobić później (nie wiem czy to ostatnie może mieć wgl jakiś związek, ale piszę co zrobiłem)

Komunikat o lokalizacji nie pojawił się, mogłem normalnie zalogować się na konto xiaomi, chmura itc

 

Edytowane przez Herdziol
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć teoretycznie update powinien pójść bez problemu prawda jest taka, że zawsze przy przesiadce na inne API (czyli np. z androida 5.1.1 na 6.0.1)  lepiej zrobić full wipe - oczywiście przed instalacją nowej wersji. 

Wipe:

- system 

- data 

- art/dalvik cache 

- cache 

Wprawdzie znacznie więcej zabawy, ale jest 99.999% pewność, że wszystko pójdzie ok. 

Edytowane przez Zexon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to jednak pierwsze wydanie szóstki po prostu ma jakiś bubel w sobie. Bo ja nie mogąc obejść tej lokalizacji, ponownie zrobiłem full wipe, ściągnąłem z archiwum pobierania ostatnią wersję piątki, zainstalowałem, i poszło bez problemu. W tej wersji również sprawdzało tą lokalizację ale tutaj po 2 s komunikat się zamykał i można było przejść dalej.

Więc jeśli chodzi o mnie to problem zniknął, ale razem z Androidem 6. Więc przy kolejnej aktualizacji również spróbuję i sprawdzimy efekty.

Póki co dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gazda napisał:

Zainstalowałem na czysto xiaomui.eu 6.9.15 i u mnie też pojawił się ten sam problem :/

Mam dokładnie ten sam problem. Udało Ci się jakoś to obejść?

Dnia 9/13/2016 o 15:43, Adrjan95 napisał:

Wydaje mi się że to jednak pierwsze wydanie szóstki po prostu ma jakiś bubel w sobie. Bo ja nie mogąc obejść tej lokalizacji, ponownie zrobiłem full wipe, ściągnąłem z archiwum pobierania ostatnią wersję piątki, zainstalowałem, i poszło bez problemu. W tej wersji również sprawdzało tą lokalizację ale tutaj po 2 s komunikat się zamykał i można było przejść dalej.

Więc jeśli chodzi o mnie to problem zniknął, ale razem z Androidem 6. Więc przy kolejnej aktualizacji również spróbuję i sprawdzimy efekty.

Póki co dzięki za pomoc :)

Żeby zrobić downgrade do andorida 5 wystarczy poprostu sciagnać strszą wersje miui polska i zainstalowac przez TWRP? Czy może są jakieś dodatkowe kroki. Aktualnie mam zainstalowaną wersję xiaomui.eu 6.9.15.

Edytowane przez Belanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Belanos napisał:

Mam dokładnie ten sam problem. Udało Ci się jakoś to obejść?

Żeby zrobić downgrade do andorida 5 wystarczy poprostu sciagnać strszą wersje miui polska i zainstalowac przez TWRP? Czy może są jakieś dodatkowe kroki. Aktualnie mam zainstalowaną wersję xiaomui.eu 6.9.15.

Ja osobiście po zauważeniu tego problemu, po prostu wyłączyłem telefon i ręcznie wszedłem do recovery. Tam zrobiłem wipe wszystkiego, poza pamięcią wewnętrzną i sd (katalog system też). W tym czasie sciągnąłem na kompie z archiwum wersji taką wersję Xiaomi.eu jaką miałem ostatnio, z 18 sierpnia bodajże. Wrzuciłem ją na pendrajwa OTG, podłączyłem do telefonu, zamontowałem pendrajwa w twrp, skopiowałem plik z pendrajwa na pamięć wewnętrzną telefonu (bo bezpośrednio z pendrajwa po instalacji nie mogło przejść czarnego ekranu MI), i zainstalowałem poprzez menu instalacja jak każdy inny .zip. Potem jeszcze raz wybrałem wipe dalvika i uruchomiłem ponownie. Telefon się uruchomił, i co najważniejsze bez problemu zweryfikował swoją tą lokalizację, więc mogłem ukończyć cały ten samouczek początkowy. 

Kopii zapasowej nie miałem, więc system zainstalowany został na czysto, ale wszystkie aplikacje i ustawienia przywróciły się z kopii w chmurze.

 

Ja taki problem miałem na 6.9.8, ale skoro wy na 6.9.15 dalej macie to samo, to dalej czekam z aktualizacją. Bo trochę nie na rękę mi tak bugować telefon, tym bardziej że to telefon siostry, ja używam Mi4.

Edytowane przez Adrjan95
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adrjan95 napisał:

Ja osobiście po zauważeniu tego problemu, po prostu wyłączyłem telefon i ręcznie wszedłem do recovery. Tam zrobiłem wipe wszystkiego, poza pamięcią wewnętrzną i sd (katalog system też). W tym czasie sciągnąłem na kompie z archiwum wersji taką wersję Xiaomi.eu jaką miałem ostatnio, z 18 sierpnia bodajże. Wrzuciłem ją na pendrajwa OTG, podłączyłem do telefonu, zamontowałem pendrajwa w twrp, skopiowałem plik z pendrajwa na pamięć wewnętrzną telefonu (bo bezpośrednio z pendrajwa po instalacji nie mogło przejść czarnego ekranu MI), i zainstalowałem poprzez menu instalacja jak każdy inny .zip. Potem jeszcze raz wybrałem wipe dalvika i uruchomiłem ponownie. Telefon się uruchomił, i co najważniejsze bez problemu zweryfikował swoją tą lokalizację, więc mogłem ukończyć cały ten samouczek początkowy. 

Kopii zapasowej nie miałem, więc system zainstalowany został na czysto, ale wszystkie aplikacje i ustawienia przywróciły się z kopii w chmurze.

Dziękuję za odpowiedź. Po powrocie do domu spróbuję zgodnie z tym co napisałeś zainstalować wersję na androidzie 5 i dam znać czy problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DoritosPL napisał:

Zrobiłem downgrade i mam kolejne problemy. Nie widzi kart sim, a z wifi nie chce się połączyć. I teraz co chwilę się włącza i wyłącza. Nie dam rady go chyba naprawić

Ściągnij sobie z archiwum wersji wersję 6.8.18. Potem podłącz telefon do kompa i wrzuć ściągnięty plik do pamięci telefonu (albo wrzuć go za pomocą pendrajwa w twrp jeśli jest jakiś problem z połączeniem z kompem).

Potem uruchom telefon w recovery (TWRP). W kafelku Wipe zrób wipe dalvika, cache, system i data. Pamięć i SD zostaw. Potem w kafelku Instalacji wybierz plik systemu 6.8.18 i zainstaluj jak każdy inny plik .zip. Dla pewności daj jeszcze raz wipe dalvika który powinien się zasugerować obok ponownego uruchomienia. Potem uruchom telefon i wszystko powinno działać.

@Gazda Ja już nie wiem co to się dzieje. I w czym dokładnie tkwi problem. W każdym razie 3 aktualizacje pod rząd są w zasadzie nie do użytku. Chyba że faktycznie trzeba probowac to przejść do skutku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem na archiwum romów xiaomi.eu i najnowsza wersja jaką znalazłem to:

xiaomi.eu_multi_HMNote3Pro_6.9.9_v8-6.0.zip
 

Dlaczego, więc nawet w karcie Pobierz MIUI jest 6.9.22 pokazana jako najnowsza?

edit: Na 6.9.9 jest to samo

Edytowane przez Huzdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Redmi2 napisał:

To nie jest zaden problem, blad itp, po kazdym full wipe czy miflash wyskoczy wam to okno z kontem xiaomi.

Ja zawsze to robie na wyjetej karcie sim, lacze z wifi podczas konfiguracji, potem wklepuje tylko haslo do swojego konta xiaomi i kod captcha i tyle.

A na pierwszym screenie to jak ma dzialac skoro podany jest +91 a nie +48?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

To jest problem. Błąd pokazuje się na MM (sprawdzałem 6.9.22 i 6.9.9) i błąd wyszukiwania sprawia, że od razu wracasz do poprzedniego ekranu. Nie możesz nic wpisać przez co nie możesz aktywować telefonu. Wgrałem przed chwilą 6.8.18 i od razu załapało. Na początku zawsze będzie +91.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok udało mi się w końcu ominąć ten błąd.

W punktach napisze co zrobiłem.

1. Wgrałem na nowo TWRP

2. Wipe wszystkiego ( wraz z internal storage )

3. Instalacja z .zip 6.8.18 ( 5.1.1.)

4. Dla pewności factory reset

5. Instalacja z .zip 6.9.29 ( 6.0.1)

6. Znów factory reset

7. Restart do systemu

Dodatkowo po wgraniu systemu wyciągłem kartę SIM i SD

Możliwe że to nowa aktualizacja 6.9.29 naprawia ten błąd albo trochę mojej kombinacji.

 

Edytowane przez Gazda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam. Mam problem z zalogowaniem się z telefonu xiaomi redmi note 3 pro na konto xiaomi.

Czy to po wpisaniu numeru telefonu i hasła, czy po kliknięciu w "inne sposoby logowania", czy po kliknięciu w utwórz nowe konto dzieje się dokładnie to samo.

Przez kilka sekund napis "Pobieranie danych bezpieczeństwa urządzenia" i później komunikat "Nie udało się sprawdzić statusu funkcji ... wystąpił błąd" anuluj i spróbuj ponownie.

Co ciekawe gdy włączę drugą przestrzeń to normalnie się loguję bez problemów.

Screenshot_2017-06-10-20-34-59-458_com.android.settings.png

Screenshot_2017-06-10-20-34-23-345_com.xiaomi.account.png

Screenshot_2017-06-10-20-34-36-866_com.xiaomi.account.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni ten sam błąd, przywrócenie ustawień fabrycznych też nie pomogło. W drugiej przestrzeni bez problemu się loguje na konto xiaomi.

 

Do moderatora który scalił poprzedni post i dał mi ostrzeżenie: używałem opcji szukaj, oraz przeszukałem google i takiego błędu jak ja mam nigdzie nie znalazłem, nawet po angielsku ciężko o rozwiązanie. Temat do którego przeniesiono mój wpis też nie pasuje do mojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...