Skocz do zawartości

MI5s nadchodzi... Ewolucja


penetratore

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, zunio84 napisał:

@nosports posiadam Mi4c i chciałbym aby każdy telefon tak wyglądał. Pokaż mi gdzie za tysiaka dostanę Mi5.

Mi też pasuje wygląd Mi4c. Tylko szkoda, że nie dostał CPU i dotyku od Mi4 :( . Te nowe Mi4S i Pro średnio wyglądają. Zmieniłbym kilka detali i ekran na mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mogę zapytać, kiedy wysyłałeś telefon do serwisu?

Nie wysylalem. Problem byl taki ze mipad mial taki zolty ekran, byl to ekran auo optics co jest normalne. Pisalem do goldwaya a przed wysylka kazalem mu sprawdzic i wyslac z ekranem sharpa, otworzylem spor na ali a goldway pisal zebym wyslal mipada do ich serwisu zeby sprawdzili czy ekran nie jest wadliwy. W ostatecznosci spor skonczyl sie czesciowym zwrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki chiński Mi5S z ibygou nadaje się aktualnie do używania w polsce (zanim wyjdzie polski rom)? Potencjalne problemy jakie widzę to nie obsługiwane wszystkie pasma LTE ale dla mnie to nie problem i nie mogę znaleźć potwierdzenia czy chinski rom ma też język angielski?

Chyba, że coś jeszcze przeoczyłem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są pierwsze nieśmiałe testy na yt po angielsku, wychodzi na to, że ewolucji jednak nie będzie, przynajmniej w kwestii jakości zdjęć.
Czarna ramka wygląda na co najmniej 2x grubszą od tej z mi4 i w wersji z białym frontem wygląda to słabo.
Czytnik palca natomiast chyba się udał.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLVJ5yuUCk8wCOnbXbL6JqTffs37F242Gw

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem problem leży w oprogramowaniu i dlatego aparat wypada tak słabo. Moim Mi2s jestem w stanie wykonać bardzo dobre zdjęcia, ale korzystając z aplikacji typu lgCamera czy Camera FV-5. W Mi2s jest przeciętna (na dzień dzisiejszy) matryca, która sobie nie radzi np. gdy jest ciemno bez narzucenia wysokiego szumu, ale w Mi5s jest nowy, wydaje się porządny sensor. Jestem przekonany, że uda się z niego wycisnąć o wiele więcej niż na tym teście z YouTube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wist7 napisał:

Po tym teście chyba nie ma sensu S6 zamieniać na Mi5s. Chyba trzeba pomyśleć o czymś innym.

OP3 to kierunek w który teraz pójdę. ;-)

Chociaż znów pojawiły się przecieki, że w przyszłym miesiącu prawdopodobna premiera Mi Note 2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TKN napisał:

OP3 to kierunek w który teraz pójdę. ;-)

Chociaż znów pojawiły się przecieki, że w przyszłym miesiącu prawdopodobna premiera Mi Note 2...

To czekaj jeszcze na Mi6, Mi Note 3 itp itd. Na pewno w końcu doczekasz się aparatu z porządnym softem i OIS :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

To czekaj jeszcze na Mi6, Mi Note 3 itp itd. Na pewno w końcu doczekasz się aparatu z porządnym softem i OIS

No właśnie już nie chce mi się czekać, ale OP3 w wersji gold ma wrócić do sprzedaży w ciągu dwóch tygodni, a okres oczekiwania po zakupie na dostawę to będzie kolejny miesiąc. Więc tak czy siak trzeba czekać. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy w 1080p wyglądają ok, zdjęcia też są w porządku. Po prostu nie jest to poziom zapowiadanej rewolucji. Te wszystkie porównania przedpremierowe można sobie włożyć w buty. I to jest najbardziej irytujące, bo to nic innego jak zwykła ściema, nieładnie.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, korc napisał:

Filmy w 1080p wyglądają ok, zdjęcia też są w porządku. Po prostu nie jest to poziom zapowiadanej rewolucji. Te wszystkie porównania przedpremierowe można sobie włożyć w buty. I to jest najbardziej irytujące, bo to nic innego jak zwykła ściema, nieładnie.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka
 

To samo było z Mi5... Zdjęcia na en.miui były piękne, cudowne, boskie. Chyba za dużo obróbki ktoś zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, tomasznowak napisał:

Zdjęcia pokazowe zawsze wychodzą super tak jak i w samochodach jest ze spalaniem. W salonie mówią, że samochód emoji594.png pali 4,5l na setkę, a w realu na drodze okazuję się że na 50-tkę ma takie spalanie.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
 

Spalanie podawane jest z testów w warunkach syntetycznych, laboratoryjnych i każdy o tym nie i nie bierze pod uwagę. A zdjęcia czym robili? Lustrzanką? Czy obrobili w programie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie poprawili w jakimś programie. Jeśli chodzi o samochody to niby każdy wie jak się robi testy na spalanie , a jednak potem prawie każdy kierowca się chwali jaki to jego samochód oszczędny. Jeśli chodzi o Mi 5 to planuję go kupić i aparat nie jest dla mnie najważniejszy. Jednak uważam, że nie potrzebnie pokazują takie zdjęcia podrasowane , a potem większość osób narzeka na jakość zdjęć u siebie.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Spalanie podawane jest z testów w warunkach syntetycznych, laboratoryjnych i każdy o tym nie i nie bierze pod uwagę. A zdjęcia czym robili? Lustrzanką? Czy obrobili w programie?


Sorry że odgrzeje kotleta i to nie na temat ale pamiętajcie o jednym- pomijając fakt że mogą nas zrobić w jajo czy na spalaniu czy na zdjęciach to zazwyczaj trzymają się norm.
Zobaczcie sobie efekty sesji zdjęciowej z modelką wykonanej za pomocą iphona:


Da się zrobić dobre zdjęcia telefonem ale trzeba mieć wiedzę na temat oświetlenia i innych szczegółów taką jak bardziej rozgarniety fotograf. I tak prawdopodobnie powstają zdjęcia do prezentacji ( długie czasy naświetlania, ręczne nastawy, odpowiednia ekspozycja). Kto wie czy nie używają zmodyfikowanego oprogramowania do aparatu. Jednakze powyższa sesja dowodzi że się da zrobić ładne zdjęcia telefonem które na pierwszy rzut oka wyglądają na mocno obrobione programem.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dnia 17.10.2016 o 10:44, preston2009 napisał:

Jak dadzą za dobrą to nikt nie kupi Yi kamerek. Taka sama logika jak Mi4 wyszedł z MiBand.

Co ma piernik do wiatraka, kamerki to inna bajka i zastosowanie. Gdzie nie da się telefonu, to się bierze kamerkę. Idąc tą drogą to wyświetlacze powinni dawać słabe bo nikt nie kupi telewizora.

Edytowane przez gore2kill4
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...