Skocz do zawartości

MI5s nadchodzi... Ewolucja


penetratore

Rekomendowane odpowiedzi

@ziomeczek

To że Xiaomi nic nie robi z softem aby poprawic jakosci zdjec  to juz inna kwestia. Równie dobrze możesz powiedziec ze w RN3 też jest ten sam aparat. A jednak roznica widoczna.

Po za tym moze jakis fetyszysta kupuje Xiaomi aby korzystac na nim z CM:)

Jak to jest z obudowa? Na en.miui.com/forum pisza ze Glass i Ceramic dla mi5s zas metal ma mi5s plus. Choc po tych renderach nie widze szkła i ceramiki.

Edytowane przez Bohyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Lubisz przepłacać to klikaj. A jak jesteś mądrym człowiekiem, to poczekasz kilka miesięcy aż stanieje, bo stanieje na pewno.

Nie działa, bo telefon muszę kupić do końca października, a do tego czasu nie stanieje. Albo Mi5s albo OP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa, bo telefon muszę kupić do końca października, a do tego czasu nie stanieje. Albo Mi5s albo OP3.

Mam dokładnie ten sam dylemat. Niestety lub stety czas oczekiwania na 1+3 to w tej chwili 5 tygodni.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej obawiałem się że cena się nie potwierdzi... Ale widocznie Leeco że swoją cena i specyfikacja wywarli presję.

Ja nie mam dylematu na cho zmieniać. Zamiana Redmi2 na Mi 5s obejdzie się bez sentymentu. Teraz tylko poczekać na cenę około 350$ i jesteśmy w domu.

wystukane w Tapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że nie ma soft gold, a tego chcę.

Oneplus 3 trafił do oferty operatora O2 w Wielkiej Brytanii, więc z dostępnością będzie jeszcze gorzej.

W zasadzie jestem zadowolony ze swojego mi4, mam wersję 64gb i jest to dla mnie rozmiar idealny. Ale brakuje mi NFC, dobrej jakości audio w słuchawkach i połączeń głosowych. Rozsądek podpowiada zaczekać na pierwsze recenzje...

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TKN napisał:

Nie działa, bo telefon muszę kupić do końca października, a do tego czasu nie stanieje. Albo Mi5s albo OP3.

Jeśli chcesz dobre wsparcie softu, wykorzystanie potencjału podzespołów na max (aparat itp) to OP3 bez żadnego zastanawiania. Na Mi5S nie uświadczysz dobrych zdjęć, dobrego wideo itp itd. Do OP3 będą wychodzić custom romy nawet jak producent o nim zapomni.

Jeśli podzespoły, wygląd, wielkość etc Ci odpowiada, to bierz OP3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, galakty napisał:

Jeśli chcesz dobre wsparcie softu, wykorzystanie potencjału podzespołów na max (aparat itp) to OP3 bez żadnego zastanawiania. Na Mi5S nie uświadczysz dobrych zdjęć, dobrego wideo itp itd. Do OP3 będą wychodzić custom romy nawet jak producent o nim zapomni.

Jeśli podzespoły, wygląd, wielkość etc Ci odpowiada, to bierz OP3. 

A skąd czerpiesz takie informacje, masz jakąś dobrą szklaną kulę? Wyślij mi dzisiejsze numery lotto tylko tak do 20.00. Tylko na priva! (za mało w puli, żeby się dzielić) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, FromWP napisał:

A skąd czerpiesz takie informacje, masz jakąś dobrą szklaną kulę? Wyślij mi dzisiejsze numery lotto tylko tak do 20.00. Tylko na priva! (za mało w puli, żeby się dzielić) 

Od zawsze tak jest. Mi5 też miało dorównywać aparatem do flagowców, na en.miui hucznie prezentowali piekne zdjęcia, 4 czy 5 osiowa stabilizacja obiektywu, szał! A co wyszło? Ta stabilizacja to chwyt marketingowy, jest słaba, w kiepskim oświetleniu zdjęcia są kiepskie. Nagle w Mi5S będzie znowu super uber aparat? 

32 minuty temu, TKN napisał:

Tak, w OP3 mi wszystko pasuje, ale bardzo lubię MIUI i chyba raczej Mi5s będzie miał lepszy aparat i lepszą baterię.

Parametry sensora to nie wszystko. Liczy się soft jeszcze, a tu nigdy szału nie było. Może się zmieni, chciałbym. Ale jeśli mam ryzykować, to wybieram OP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby OP3 był dostępny od ręki to już bym go kupił, gdyby axon 7 na niemieckim Amazonie był sprzedawany w tej samej wersji co w USA i w tej samej cenie to pewnie bym się na niego zdecydował, gdyby mi5 miał trochę mocniejszą ramkę.. I tak dalej :)

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dwie ważne rzeczy do sprawdzenia w recenzjach:

1) Czy czytnik linii jest ciągle aktywny (dla mi5s) jak w huawei, bo wciskany nie jest, a jeśli bede musiał wcisnąć najpierw boczny power a pozniej dotykac czytnika to nic jak tylko sie pochlastac. @Acid może masz już jakieś info np z kodu softu?

2) Czy udał im się ten ekran 3D Touch, czy może skończyło się niezbyt udanym wynalazkiem jak w mi4c (uzytkownicy modelu wiedza o co chodzi) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dwie ważne rzeczy do sprawdzenia w recenzjach:

1) Czy czytnik linii jest ciągle aktywny (dla mi5s) jak w huawei, bo wciskany nie jest, a jeśli bede musiał wcisnąć najpierw boczny power a pozniej dotykac czytnika to nic jak tylko sie pochlastac. @Acid może masz już jakieś info np z kodu softu?

2) Czy udał im się ten ekran 3D Touch, czy może skończyło się niezbyt udanym wynalazkiem jak w mi4c (uzytkownicy modelu wiedza o co chodzi) 

Na pierwszych filmikach na YT widać że czytnik linii papilarnych jest ciągle aktywny, więc to zdecydowanie na plus.

Jeżeli chodzi o 3D touch to pewnie będą go wspierać tylko aplikacje systemowe i na początku będzie to raczej zbędny bajer.

Wysłane z Mi Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to taki zapychacz jak mi4i i mi4c po mi czwórce, szału niema, wygląd paskudny te plecki ala redmi, zwykła mi5 i tak będzie rządzic az do wydania mi6, tymbardziej ze ceny teraz spadną, 32giga juz mozna wychaczyc ponizej tysiaka

Edytowane przez nosports
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, zunio84 napisał:

@nosports posiadam Mi4c i chciałbym aby każdy telefon tak wyglądał. Pokaż mi gdzie za tysiaka dostanę Mi5.

1028zł kolor gold https://pl.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi5-M5-5-15-Snapdragon-820-Quad-Core-4G-FDD-LTE-Cell-Phone-1920x1080/32612392339.html?spm=2114.010208.3.1.0ZLycM&ws_ab_test=searchweb201556_8,searchweb201602_1_10065_10068_112_10069_110_111_418_10017_109_108_10060_10061_10062_10057_10056_10055_10054_10059_10058_10073_10070_10052_10053_10050_10051,searchweb201603_3&btsid=2edcef6f-5e8b-4cb0-a354-7f7596aa1b54

tydzien, dwa i spadną ponizej 1k, ja bym niechciał aby kazdy telefon wyglądał jak mi4c

 

Edytowane przez nosports
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, nosports napisał:

Zgadzam się - dość dopracowany i spasowany jest ten plastik w Mi4c i jak na tamte czasy i obecną cenę to bardzo dobry telefonik... a poczekamy chwilę to i ceny mi5 spadną jak swego czasu Mi4c też się trzymał ponad tysiaka, a teraz za pół ceny można go dostać albo mniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nosports napisał:

A po jakim to kursie? 1028:$270 (darmowa zwykła przesyłka) = 3,807

Kupowałam wczoraj na Ali, kiedy Walutomat pokazywał kurs 3,83 ---> Przelewy24 wzięły mi po kursie 3,9.

Dzisiejszy kurs z Walutomatu to koło 3,82. Dodaj do tego kilka setnych za przewalutowanie przez Przelewy24. (Jeśli ktoś płaci kartą, pewnie mniej, ale w ostatecznym rozliczeniu i tak te 1028 nie wyjdzie)

Podsumowując: Twoje wyliczenie jest błędne. Aktualnie nie ma możliwości zrobienia transakcji po kursie 3,8, aby wyszło te 1028zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wojtrac napisał:

Telefon Mi5 Pro ma klasę ma niepowtarzalny wygląd jak dla mnie a Mi5S wygląda jaki iphone jest cukierkowaty brakuje mu tego czegoś :)

 

6 godzin temu, lockerek napisał:

5s wyglada jak kopia Iphone 6s :P

Bo, albo jestem ślepy, brakuje tutaj loga "MI" w lewym górnym rogu. Zazwyczaj tak było dla Mi (chyba oprocz mi max), a teraz to jak 90% chinczykow z iphonem na czele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nosports każdy lubi co mu się podoba, a nie, że nowszy to fajniejszy ogólnie chciałbym aby każdy telefon wyglądał i był zrobiony z tego samego co Nexus 5. A że Tobie bardziej podoba się Mi5 ok. I widzisz nie kupisz jeszcze tego telefonu za tysiaka no i raczej lepiej kupić na iBuygou, dopłacić parę euro i mieć serwis w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nosports każdy lubi co mu się podoba, a nie, że nowszy to fajniejszy ogólnie chciałbym aby każdy telefon wyglądał i był zrobiony z tego samego co Nexus 5. A że Tobie bardziej podoba się Mi5 ok. I widzisz nie kupisz jeszcze tego telefonu za tysiaka no i raczej lepiej kupić na iBuygou, dopłacić parę euro i mieć serwis w Polsce.

Spokojnie mozna juz kupic za 1056 zl. Sa oferty po 275 dollarow, aktualny kurs np z kantoru Alior Banku to 3.84. Co do gwarancji to np goldway ma rowniez serwis w Polsce. Wiem bo jak mialem problem z mipadem to wskazal mi adres serwisu pod Warszawa zeby wyslac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...