Skocz do zawartości

Sposób na brak roota (Pokemon GO)


Miniuwojt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  

W związku z aktualizacją pokemon go ( tak wiem glupia itd. Ale jakos z sentymentu mnie to wciagnelo:D ) aplikacja nie wlacza sie na zrootawanych telefonach... Próbowałem hide my root,  niestety aplikacja jakos sie na to nie nabiera.  Podobno da sie to obejść uzywajac magisk i jakos wylaczyc roota, tylko wydaje mi się to trzeba instalowac przez recovery,  a w mirecovery nie ma chyba takiej możliwości, a niewiem czy da sie zmienić recovery bez problemu.  Czy jest jakis sposób na bezbolesne rozwiazanie tego problemu, czy jedyny sposob to zmiana romu ( chyba global jest bez roota,  jak tak to jak to dziala i jaka wersje?  Obecnie mam 5.11.5 i jestem zadowolony,  wiem ze jak sie zaktualizuje do 6.0 androida to sie nie bedzie dało wrócić. A root jest do niczego nie potrzebny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalować custom recovery. Najlepiej przez komendy fastboot.

Na KitKat chyba wersje stable nie miały root.

Co do powrotu z Marshmallow na KitKat, da się. Jest założony odpowiedni wątek, gdzie to już kilku użytkowników potwierdziło

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym usunąć root calkiem,  tylko niestety ani w folderze bin, ani xbin nie mam su,  jest duzo innych ale dwa razy sprawdzałem i niestety nie ma wśród nich Su...  Moze hide my root coś s namieszal? Tylko gdy w tej aplikacji chce przywrócić su binary,  to niestety wyskakuje błąd : failed to restore su binary. Make sure your su app has been restored first.  Tylko ze ja wczesniej kliknąłem restore su app i pobralem ja z google play do ktorego mnie przeniosło. Macie pomysł jak to rozwiązać? 

 

Edit. I aplikacja superuser tez nie wykrywa su binaries, i co nie zdziwilo nie ma jej w panelu sterowania do zaznaczenie ze ma miec dostęp do root. 

Edytowane przez Miniuwojt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja w żaden sposób nie używam roota,  wiec nie bedzie dla mnie problemem jego brak. 

Edit. Zainstalowalem TWRP , ale niestety magisk( albo jeszce nie znalazłem starszej wersji ) nie da się zainstalować na urządzeniu z androidem poniżej 5.0 ....Zrobiłem root od nowa ( bo wcześniej było jakieś zamieszanie ) za pomocą twrp i supersu ( teraz już były binarki su w xbin, ale nie dało się ich osunąć ). Po reboocie, wszedłem do supersu i dałem opcje całkowitego unroota, przeszło prawidłowo,niestety jak widać to nie wystarcza, pokemony ciągle nie działają , a ja ciągle pomimo tego mam dostęp do roota w eksploratorze plików. Macie jakieś pomysły? jedyne co w tej chwili wymyśliłem to przejście na 6.0 , i tam spróbowanie magisk , jednak nie do końca chciałbym aktualizować telefon , ponieważ słyszałem ze 6.0 ma jeszcze trochę problemow, chyba ze coś się w tej kwestii zmieniło.

Edit 2. Wg root checker nie mam roota... Mam wrażenie ze w mi4 za dostęp do roota w jakiś sposób odpowiada panel sterowania , czy jest jakaś możliwość żeby to wyłączyć?

Edytowane przez Miniuwojt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, cukru napisał:

@Nezumi Bo pewnie masz jeszcze starą wersję, weryfikacja roota jest od wersji 0.37.0. Do tego obejście tego nie jest takie proste http://www.xda-developers.com/latest-update-to-pokemon-go-blocks-rooted-devices-from-entering-the-game/

no właśnie mam .37 i działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

redmi note 2
hej, po wczorajszej aktualizacji pokemon go przestalo mi dzialac, probowalam roznych metod ale mi nie poszlo (jestem na to za tempa) na szczescie sciagnelam twrp i po probach przywrocilam tel, bo oczywiscie caly sie skasowal :P dzis szukajac tu pomocy na forum dojrzalam aktualizacje na miui 8 (bo nawet w tel nie potrafilam sprawdzic czy jestaktualizacja) w kazdym badz razie zaktualizowalam miui i szok pokemon dziala.

Edytowane przez Daria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...