Skocz do zawartości

Mi4c od Goldway wgranie MIUI Polska


captainpabloo

Rekomendowane odpowiedzi

ok. Już chyba wszystko jest jasne. Jak tel dojdzie będę instalował. Mam nadzieję że nie pojawią się jakieś problemy bo poradnik jest napisany dosyć łopatologicznie. 

Jak zrobisz wszystko spokojnie po kolei bez niepotrzebnych kombinacji to około 10 minut zabawy. W razie czego pytania w odpowiednim dziale i ktoś Ci pomoże.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chociaż dostałem telefon od Goldiego z wgranym MIUI Polska (zrzuty ekranu załączyłem kilka postów wcześniej), to chyba na wszelki wypadek przeistaluje sytem.

Rozumiem, że w tym wypadku tel. jest odblokowany, wiec wystarczy doinstalować TWPR wg pierwszej metody https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/, a następnie wgrać nowy ROM z pliku .zip wg instrukcji w powyższym linku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CzarnaZmija napisał:

Panowie, chociaż dostałem telefon od Goldiego z wgranym MIUI Polska (zrzuty ekranu załączyłem kilka postów wcześniej), to chyba na wszelki wypadek przeistaluje sytem.

Rozumiem, że w tym wypadku tel. jest odblokowany, wiec wystarczy doinstalować TWPR wg pierwszej metody https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/, a następnie wgrać nowy ROM z pliku .zip wg instrukcji w powyższym linku.

Tak jak napisłeś jest najszybieje i najłatwiej. Jest jednak jedno ale że możesz mieć tzw. "syfmiui" czego lepiej się pozbyć i dopiero TWRP i xiaomi.eu. W dziale modyfikacje systemowe są dwa bardzo ładne tutoriale w podpiętych, polecam lekturę. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

mam pytanie, jak wgrałem sobie już xiaomi.eu wersję stabilną i chcę wgrać teraz wyższą wersję stabilną to czy robiąc to przez aplikację aktualizacja i wskazując cały nowszy rom stracę dane, czy po prostu system zainstaluje mi się nowszy i będę mial wszystko co miałem bez straty danych, ustawień, aplikacji itd.?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Przed chwilą odebrałem mi4c od Goldiego.  Ma zdaje sie dziwny system i stare MiUI. android: 5.1.1 LMY47V i miui: 7.0.4.0(LXKCNCI).   Poradzcie jak przejśc bezproblemowo przez instalacje miui polska. Dawno sie tym nie bawiłem. ostatni mój tel, w którym grzebałem to LG g2mini i S3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, galakty napisał:

W dziale Mi4C masz poradnik, zajęło mi 15 minut wgranie xiaomi.eu. Wystarczy stosować się krok po kroku.

Nie widzę. :P   Na razie sprawdziłem , że mam zablokowanego B. Poprosiłem wg poradnika, o odblokowanie.  

Chciałem zapytać o wersje Global. Czy mój system to śmieć czy właśnie Global? język Polski mam dostępny.

1 godzinę temu, pandzik napisał:

 android: 5.1.1 LMY47V i miui: 7.0.4.0(LXKCNCI).  

W tym systemie nie mogę sprawdzić aktualizacji. prosi o włączenie Wfi choć tel jest jużdawno podłączony do sieci jak i danych operatora.

Edytowane przez pandzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pandzik napisał:

Nie widzę. :P   Na razie sprawdziłem , że mam zablokowanego B. Poprosiłem wg poradnika, o odblokowanie.  

Chciałem zapytać o wersje Global. Czy mój system to śmieć czy właśnie Global? język Polski mam dostępny.

 

 

Masz, dziś robiłem według tego. Nie musisz mieć zgody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi4c zakupiony od Goldiego, wersja MIUI to Global 8.0 | Stabilna 8.0.50.0 (LXKCNDG) to oryginalny ROM czy może syfmiui ? Jeśli legitny to warto na nim zostać czy wybrać coś innego ? Sprawdzałem po swojemu i chyba mam zablokowany bootloader, więc zostają mi dwa wyjścia odblokowania (poprzez Xiaomi account ze zgodą na odblokowanie i bez pozwolenia). Poradź forumowa wiaro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, 404 napisał:

Mi4c zakupiony od Goldiego, wersja MIUI to Global 8.0 | Stabilna 8.0.50.0 (LXKCNDG) to oryginalny ROM czy może syfmiui ? Jeśli legitny to warto na nim zostać czy wybrać coś innego ? Sprawdzałem po swojemu i chyba mam zablokowany bootloader, więc zostają mi dwa wyjścia odblokowania (poprzez Xiaomi account ze zgodą na odblokowanie i bez pozwolenia). Poradź forumowa wiaro!

Tylko sie nie baw w oficjalne odbloki, szkoda czasu https://forum.xda-developers.com/mi-4c/general/guide-unlocking-mi4c-bl-verification-t3336779 a pozniej jak napisal @galakty. Xiaomi.eu i telefon dziala jak nalezy ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem z poniższego tematu wybrane pozycje

- MiFlash (MiPhone20151028.exe),

- Obraz systemu Mi4c (libra_images_6.1.7_20151221.0000.11_5.1_cn_b09dac70a0.tgz),

- MIUIPolska fastboot toolkit (MIUIPolska_fastboot_toolkit.zip),

- MiuiPolska (xiaomi.eu_multi_MI4c_6.12.22_v8-5.1.zip),

Mógłby ktoś podpowiedzieć skąd dokładnie pobrać:

- Sterowniki ABD - można zainstalować Mi PC Suite (brak linków),

- Recovery TRWP (Plik, który chcesz pobrać nie jest już dostępny),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimdick czy podane wyżej twoje twrp to jest to samo co ze strony twrp.me twrp-3.0.2-0-libra.img ?

Zapewne tak, więc od razu spytam czy dotyk działa w nim dobrze jak w wersji 3.0.0-0 ? (a tak w ogóle można pobrać ją jeszcze gdzieś w necie ? Szukałem na oficjalnej stronie twrp.me i bez efektów...) 

Mam jeszcze pytanie co do punktu "Sterowniki ABD - można zainstalować Mi PC Suite" czy to są też te sterowniki - minimal_adb_fastboot_v1.4_setup.exe ?

Wołam @galakty @Kamillm bo liczę także na ich pomoc, używaliście tych narzędzi co @slimdick ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy instalacji MiPhone20151028.exe dostałem komunikat: rundll32.exe, Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło się, ponieważ nie znaleziono WINUSB.DLL. Ponowne zainstalowanie tej aplikacji może naprawić ten problem. Czy to wyświetla się wszystkim i to jest coś normalnego ?

MIUIPolska fastboot toolkit (Windows) >KLIK< - rozpakowujemy i kopiujemy do katalogu pobrany plik z recovery zmieniając jego nazwę na recovery.img \\ Utworzyłem nowy folder i rozpakowałem pliki z tego MIUIPolska fastboot toolkit. Pobrałem ze strony twrp.me plik: twrp-3.0.2-0-libra i teraz ten plik mam przenieść do tego folderu co w nim są pliki z MIUIPolska fastboot toolkit ? + dodatkowo zmienić nazwę pliku twrp-3.0.2-0-libra na recovery ?

Pytanie ogólne co do instrukcji: telefon podłączamy kablem usb do pc już na samym początku instrukcji czy dopiero w punkcie 2/3 ? Pytam, bo nie wiem - jestem zielony i nigdy nie modyfikowałem tego typu urządzeń. Pomóżcie proszę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, 404 napisał:

Czy to wyświetla się wszystkim i to jest coś normalnego ?

Nie jest to normalne. Jaki masz system  i ilu bitowy?

6 minut temu, 404 napisał:

twrp-3.0.2-0-libra i teraz ten plik mam przenieść do tego folderu co w nim są pliki z MIUIPolska fastboot toolkit ? + dodatkowo zmienić nazwę pliku twrp-3.0.2-0-libra na recovery ?

Dokladnie tak z rozszerzeniem plik musi sie nazywac recovery.img zeby skrypt zadzialal

Instaluj recovery od TS http://www.teamsuperluminal.org/ts-twrp-2-8-7-2-mi4c/, gdyz to ktore pobrales ma problemy z dotykiem

7 minut temu, 404 napisał:

Pytanie ogólne co do instrukcji:

ktorej instrukcji? Czy masz juz odblokowany bootlader?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, 404 napisał:

@Kamillm Microsoft Windows XP Professional, wersja 32-bitowa.

Koniecznie trza zakładać konto żeby pobrać recovery od TS ?

Jeszcze nie mam odblokowanego, staram się coś zrobić z tym poradnikiem

Zrob tak jak napisal @slimdick jesli nie pomoze zrob zgodnie z poradnikiem ktory jest kopia tego poradnika

Konto trzeba zakladac, kolega nizej wyslal Ci link do recovery

Edytowane przez kamillm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem w/w stery i twrp.

Uruchamiam telefon w trybie fastboot (Power + Vol Down), widzę na ekranie ludzika xiaomi pastwiącego się nad robocikiem, i teraz powinno być: Wchodzimy do katalogu z "MIUIPolska fastboot toolkit" i trzymając wciśnięty shift klikamy prawym klawiszem myszy w oknie i wybieramy opcję "otwórz okno polecenia tutaj" jak to zrobić ? mam kliknąć 2x na instaluj_recovery_windows ? czy te może pliki z adb lub fastboot ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...