Skocz do zawartości

Mi4c od Goldway wgranie MIUI Polska


captainpabloo

Rekomendowane odpowiedzi


Ma znaczenie, jesli mamy odblokowany btl, (to np sprawdzajac np poprzez probe wgrania twrp z komend.) a chcemy miec jednak pewnosc ze system jest czysty robimy miflasha w trybie edl z flash_allna tym starym romie fastboot, aby nie zablokowalo nam btl( bo i po co?) i wgrywamy twrp i potem xiaomi.eu
Natomiast jesli mam zablokowany btl wgrywamy najnowszy miflash, odblokowujemy btl albo komedami albo mi unlockiem, wgrywamy twrp i na to xiaomi.eu.
Do odbloku mi4c nie trzeba miec zgody xiaomi. Wiec sprawa jest prosta, ale i tak zachecam jednak zlownie prosby o zezwolenie, bo predzej czy pozniej tel zmienimy a nowe juz wymagaja zgody od xioami.
Jesli wpiszemy powod nie z neta, i chociaz raz odblokuemy tel to juz nam zgody nie cofna i moze kiedys sie przydac.
Ja osobiscie na 2 mi4c robilem unlock na najnowszym fastboot romie jaki byk pod ten tel w tym momecie. Jeden ktory byl po hardbricku odblokowalem mi unlockerem a drugi komendami tymi co podales.


Sent from my MI 4LTE using Tapatalk


Czyli jednak nie ma znaczenia jaki ROM Miflash zrobisz jak możesz odblokować komendą, można najnowszy i fastboot oem unlock.Tak ?

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pozwolę sobie podpiąć się do tematu. Mam takie szybkie pytanie, kupiłem Mi4c i czekam na przesyłkę od Goldwaya, przeczytałem tutoriale instalacji Miui Polska. Wg nich do którejś tam wersji Miui bootloader jest zablokowany, tak więc jak przyjdzie mi wersja z tym nowszym oprogramowaniem, w którym jest już zablokowany to mam instalować wg tutorialu urządzeń z 2016 r (jak np Redmi Note 3) tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pozwolę sobie podpiąć się do tematu. Mam takie szybkie pytanie, kupiłem Mi4c i czekam na przesyłkę od Goldwaya, przeczytałem tutoriale instalacji Miui Polska. Wg nich do którejś tam wersji Miui bootloader jest zablokowany, tak więc jak przyjdzie mi wersja z tym nowszym oprogramowaniem, w którym jest już zablokowany to mam instalować wg tutorialu urządzeń z 2016 r (jak np Redmi Note 3) tak?

Na początku w adb wyślesz komendę: fastboot oem unlock. Z tego co zauważyłem działa na tych syfmiui co są zainstalowane. A potem wgrasz TWRP i ROM Xiaomi.eu.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, pablo183 napisał:

Mnie też czeka wgrywanie bo w ciągu tygodnia powinien dojść do mnie telefon. Czyli według poradnika wgrywamy TWRP i póżniej instalujemy ROM?

Kiedy zamówiłeś? Od Goldwaya?

Na to wygląda, jeśli nie będzie ci chciało wgrać TWRP to musisz odblokować bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Redmi2 napisał:

Majac syfmiui ja robie zawsze miflash z flash all jak sie da w trybie edl.
Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Tak w jednym zdaniu możesz mi napisać czym się różni flash w trybie fastboot a edl.

Tu masz metodę instalacji z MIUIPolska

Jak zainstalować MIUI 8 po raz pierwszy?

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Przenieś rom do telefonu i zainstaluj z TWRP

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

A tu masz z xiaomi.eu

Installation:

Xiaomi devices:

  • Install TWRP via Fastboot mode, then install our ROM
  • Code:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • TWRP Recovery Zip DOWNLOAD or TWRP.ME
  • For root install SuperSU 2.76 in TWRP
  • For root MiPAD2 use SuperSU 2.46 in TWRP

ROMs for devices with locked bootloader:

  • Unlock your first bootloader here http://en.miui.com/unlock/
  • Install TWRP via Fastboot mode, then install our ROM
  • Code:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • TWRP Recovery Zip DOWNLOAD or TWRP.ME
Edytowane przez slimozis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redmi2 napisał:


To jest zalozenie ze posiadamy na telefonie oficjalny rom miui china lub miui global a nie syfiaste miui.
Poczytaj o tym co to jest deep flash.
Dla mnie miflash na oficjalny rom z flash_all to podstawa jak mam syfiaste miui wgrane.
Jak chcecie mozecie tak robic jak piszesz, czego nie zalecam, ale nie polecaj tego innym.
Tym bardziej ze mi4c to telefon w sumie jak mi4 w ktorym btl nie jest blokowany
Co z tego ze mi4c moze miec zablokowany btl skoro w pare sekund bez zgody xiaomi go odblokujemy?
Co w tm takiego trudnego lub zabierajacego czas?
Chcesz miec pewnosc ze system jest "czysty" bez dodatkow, smieci, teojanow i innego badziewia, zrob miflash z flash_all w edl albo fastboot.
Zreszta co mi tam :-) robicie jakis problem z odbloku w mi4c jakby to bul jakis wyczyn, kombinujac. Jakimis syfmiui.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Miało być w jednym zdaniu :P Poczytałem o tym deep flash EDL i jedyne co znalazłem że dzięki temu można ominąć blokade bootloadera przy flashowaniu. Czyli stosuje się tylko w przypadku zablokowanego bootloadera. Jak się ma odblokowany to jest zbędne.

A poza tym to mi wywaliło pełno reklam z kablem serwisowym dla "xiaomi deep flash". :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Neuron napisał:

Ja także przez te wszystkie opcje się już pogubiłem w tym wszystkim, a to przecież proste, trzeba tylko wiedzieć, którą opcje wybrać :P

 

9 minut temu, miklo napisał:

To ciekawe. Też zamówiłem 11.11 i był syfmiui. Ale i tak bym poleciał z flash jednak. Na wszelki wypadek.

Najlepszym metoda przy MI4C to Miflash w trybie EDL

Rozblokowanie BOOTLOADER bez pozwolenia Xiaomi

Nie ma po co sprawdzać czy jest odblokowany czy zablokowany bootloader, czy się ma syfmiui czy dev lub stable china.

Po prostu opcja Miflash dalej TWRP i ROM od xiaomi.eu.

Acid podaje ROM  6.1.14, ten tego z tutoriala to  6.1.7 ale to nie ma żadnego znaczenia bo i tak będzie instalowany ROM od xiaomi.eu i zastąpi tamte.

 

Edytowane przez slimozis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, slimozis napisał:

 

Najlepszym metoda przy MI4C to Miflash w trybie EDL

Rozblokowanie BOOTLOADER bez pozwolenia Xiaomi

Nie ma po co sprawdzać czy jest odblokowany czy zablokowany bootloader, czy się ma syfmiui czy dev lub stable china.

Po prostu opcja Miflash dalej TWRP i ROM od xiaomi.eu.

Acid podaje ROM  6.1.14, ten tego z tutoriala to  6.1.7 ale to nie ma żadnego znaczenia bo i tak będzie instalowany ROM od xiaomi.eu i zastąpi tamte.

 

A jaki jest zysk tej metody nad po prostu flash recovery, potem z TWRP wipe wszystkiego (poza OTG oczywiście), wrzucenie romu przez usb i flash z TWRP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, miklo napisał:

A jaki jest zysk tej metody nad po prostu flash recovery, potem z TWRP wipe wszystkiego (poza OTG oczywiście), wrzucenie romu przez usb i flash z TWRP?

Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, piecka21 napisał:

Ja zamowiłem 14.11 był pseudo global, odblokowałem przez komendę i normalnie zainstalowalem twrp i rom i dziala. miflash nie używałem bo nie mam systemu 64bit, więc i tak nie miałem wyboru.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

To Miflash jest tylko w wersji 64 bit ? :D:D 

3 minuty temu, Redmi2 napisał:


Niekoniecznie oryginalny przewaznie tp syfmiui albo podrabiajace global albo xiaomi.eu.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Widziałem taki na MI4C gdzie był przerobiony xiaomi.eu i była wersja "MIUI 8 by Global" :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, miklo napisał:

Czytać umiem. Napisałeś, że MiFlash w EDL jest najlepszą metodą, a ja zapytałem, jaki jest zysk. Nie odpowiedziałeś na pytanie.

Bo za jednym razem pozbywasz się dodatkowych czynności typu sprawdzanie statusu bootloadera, próby odblokowania go oficjalnie przez stronę xiaomi, masz czysty telefon prawie jak z fabryki. Rozpakowujesz telefon prosto po zakupie robisz tak jak pisałem i po kilku minutach masz gotowy do użytku bez konieczności wertowania forum i zadawania po tysiąc razy tych samych pytań ;) Tylko jeden tutorial załatwia sprawę, kilka minut zabawy. Jak chcesz mieć zgodę na odblokowanie możesz to zrobić później jeśli Ci to będzie potrzebne na przyszłość. Mam nadzieje że w pełni odpowiedziałem na twoje pytanie :) 

Edytowane przez slimozis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, pablo183 napisał:

@Redmi2 Wybacz ale jestem kompletnym laikiem ale mam rozumieć że ta metoda usunie zbędne śmieci z telefonu i ROM zostanie zainstalowany na czysty fabryczny telefon?

 

Bo tą metodą robisz tzw. formatowanie telefonu, masz na nim tylko ten ROM co wgrałeś, oczywiście jak wybierzesz flash_all. Wgrywanie jak kolega wyżej wspomniał na syfmiui czyli to coś z czym dostajesz telefon u mnie kończyło się zawsze jakimiś problemami. Na forum jest pełno wątków że coś tam nie działa a standardowy WIPE w recovery nie pomaga, jedynie po Miflash jest jak to napisał Redmi2 "jak ręką odjął" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to telefon mamie, jej pierwszy smartphone i chce jej tak zrobić żeby nie miała jakiś problemów. To zrobię tak jak piszecie. Powiedz tylko w którym momencie mam zrobić/wybrać  flash_al.

Już widzę punkt 5.

Tylko mam nadzieję że nie wystąpią problemy jak u jednego z użytkowników " Kolejnym problemem było to, że w opisie dałeś w miflashu flash all - tutaj też miałem problem, kilkukrotne flashowanie, czekanie po kilkanaście minut bez efektu. Po zmianie z flash all na flash without storage - 2min i po kłopocie, potem już poszło gładko."

Edytowane przez pablo183
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, pablo183 napisał:

W sumie to telefon mamie, jej pierwszy smartphone i chce jej tak zrobić żeby nie miała jakiś problemów. To zrobię tak jak piszecie. Powiedz tylko w którym momencie mam zrobić/wybrać  flash_al.

Już widzę punkt 5.

Tylko mam nadzieję że nie wystąpią problemy jak u jednego z użytkowników " Kolejnym problemem było to, że w opisie dałeś w miflashu flash all - tutaj też miałem problem, kilkukrotne flashowanie, czekanie po kilkanaście minut bez efektu. Po zmianie z flash all na flash without storage - 2min i po kłopocie, potem już poszło gładko."

Jak masz MI4C to wystarczy przeczytać dwa tutoriale. 

Rom fastboot bez blokady bootloadera (ratunkowy) gdzie Acid podał ROM bez zablokowanego bootloadera i opisał metodę standardowego flasha.

Rozblokowanie BOOTLOADER bez pozwolenia Xiaomi gdzie masz podaną metodę wgrania w trybie EDL który w ogóle pomija kwestię bootloadera.

Jedynie może być problem że system nie zainstaluje sterownika do danego trybu, ale wszystkie są rozpakowane w katalogu Miflsh więc można sobie ręcznie doinstalować.

Edytowane przez slimozis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimozis ok już jest znacznie jaśniej. Czyli robie to tak:

1) najprawdopodobniej będę robił tą metodą bo goldwey przeważnie takie śle: Rom fastboot bez blokady bootloadera (ratunkowy)

2) później według poradnika https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ czyli instaluje TWRP i Xiaomi.eu

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pablo183 napisał:

@slimozis ok już jest znacznie jaśniej. Czyli robie to tak:

1) najprawdopodobniej będę robił tą metodą bo goldwey przeważnie takie śle: Rom fastboot bez blokady bootloadera (ratunkowy)

2) później według poradnika https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ czyli instaluje TWRP i Xiaomi.eu

 

 

Chodzi mi własnie o to przeważnie. Jak zrobisz to w trybie EDL to nie musisz w ogóle sprawdzać tego bootloadera. Ja polecam te drugą metodę https://miuipolska.pl/forum/topic/10626-rozblokowanie-bootloader-bez-pozwolenia-xiaomi/

A potem tak jak napisałeś wgranie TWRP i instalacja ROM xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...