Skocz do zawartości

Mi4c od Goldway wgranie MIUI Polska


captainpabloo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jeszcze jedno pytanie co prawda wiem, że to może nie w tym dziale ale z czystej ciekawości, jeżeli przyjdzie do mnie lada moment Xiaomi Mi5 z oficjalnym global ROM i pytanie bo chciałbym mieć porządny czyściutki soft bez żadnych śmieci, czy wgrywać nim tak jak na Mi4c przez twrp czysty soft od nowa czy wystarczy przywrócic do ustawień fabrycznych i wyczyście sie wtedy telefon i korzystać z niego co najlepiej zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Ostry777 napisał:

Cześć,

Jeszcze jedno pytanie co prawda wiem, że to może nie w tym dziale ale z czystej ciekawości, jeżeli przyjdzie do mnie lada moment Xiaomi Mi5 z oficjalnym global ROM i pytanie bo chciałbym mieć porządny czyściutki soft bez żadnych śmieci, czy wgrywać nim tak jak na Mi4c przez twrp czysty soft od nowa czy wystarczy przywrócic do ustawień fabrycznych i wyczyście sie wtedy telefon i korzystać z niego co najlepiej zrobic?

Jak na telefonie prosto ze sklepu zrobisz " przywróć do ustawień fabrycznych" to raczej kompletnie nic się nie zmieni. Bo ta nazwa jest myląca i nie ma w tych ustawieniach nic "fabrycznego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Fahoo napisał:

Witam dzisiaj przyszedł kolejny MI4C dla brata od Goldway-a

O dziwo ma już wgrany miui polska a nie global

zmieniać czy zostawić to co jest?

chińszczyzny i krzaków narazie nie stwierdzono

miui.jpg

miui2.jpg

Czyli jednak się da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Redmi2 napisał:


??? A czym sie rozni Twoja cena od jego? Zalezy kiedy placil i czym za tel i po jakim kursie, jak wpadnie na vat ro zaplaci jakies 108zł bo kurs UC to 4.1588. Te 2-7zł roznicy miedzy waszymi cenami to przeciez kosmetyka. To on moze powiedziec slaby ten banggood skoro pare zł wiecej zaplacisz mimo lepszego kursu :-D

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Gdyż panuje jedna zasada, aliexpress to bazar, bangood, gearbest, geekbuiyng ma przynajmniej paypal. Wg mnie banggood bardzo dobry deal, bo goldway zazwyczaj mial ok. 100zl taniej niz np. na banggood, a teraz cena porowywalna, goldway gwarancja moze byc moze nie byc, banggood przynajmniej pewna gwarancja i ochrona kupujacego od paypal, troche wiecej plusow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:


A co mi po tym paypalu jak jest mega slaby kurs, wole walutomat.pl i platnaosc karta w dolcach lub ewentualnie przelewy24.pl gdzie jest sporo lepszy kurs niz na paypal.
Jesli chodzi o ochrone kupujacego aliexpress jest pod tym wzgledem dla mnie wzorem. A jak kupujesz od pewnego sprzedaqcy jak goldi nie ma ryzyka. Gearbest co z tego ze sklep, sam tam tez kupuje a wielu miali mega problemy z gwrancja lub zwrotem kasy.


Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Dlatego jesli chodzi o elektronike, tylko banggood (na innych serwisach nie kupowalem). Jak juz mowilem Paypal = ochrona kupujacych. Nawet chociazby to, ze jak cos mozesz odeslac towar do chin za DARMO za posrednictwem paypala. Druga rzecz na banggood mozna placic w zlotowkach, wiec Paypal Ci nic nie przewalutowuje (wiem ze ma najgorszy kurs $ ale jak place w zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Redmi2 napisał:

Dla mnie zero roznicy w tym co kupiles ty a co kupile ten chlopak. Cena taka sama, pewnosc zakupu taka sama. A i z vat zaplacil pare zl mniej. Mowisz goldi dawal zawsze 100zl mniej? Nie prawda. Sam np mi4 kupowalem na everbuying gdzie goldi mial znacznie drozej. Bratu juz kupowalem u goldiego. Zeby teraz byli 100zl taniej musialby dac promo na 85$ za mi4c co jest nie realne. A prawdziwa gwarancje to Ty masz jak kupujesz w PL od autoryzowanego sprzedawcy a nie z chin. Czy to bedzie banggood czy goldi to jedno i to samo. Sam zakupiłem już ze 30 telefonow z chin oraz 3 tablety, kilka powerbankow, buty, koszulki i innw gadzety i ani razu nie mialem problemu. Poprostu kupuje tam gdzie pewnie i najtaniej. Wiec jaka to roznica gdzie kupil?

Za mocno wszystko rozkminiasz i analizujesz. Słaby deal bo: goldway napisalem slowo klucz ZAZWYCZAJ nie zawsze jak napisałeś goldway ma ok. 100 zł mniej. W tym momencie np. mi4c na banggood kosztuje 511 zl + VAT = 635 zł (i to jest do d*py oferta). W tym momencie na ali u goldwaya z pominieciem VATu 526 zl i teraz jest to dobra oferta w porownaniu do banggood i mozna kupowac na ali. Jesli ceny sa porownywalne na ali a tam gdzie jest paypal i platnosc w zl, wybiore paypal jak wiekszosc ludzi, bo przynajmniej mi w razie czego po zl policza, a nie po jakis kursach dolara albo euro.

I teraz jeszcze raz podsumowanie: jezeli jakis sklep oferuje telefon z vatem w tej samej cenie co goldway bez vatu (to goldway ma do d*py deal, bo zazwyczaj ma najnizsze ceny na rynku jesli chodzi o xiaomi i jesli chodzi o sprawdzonego sprzedawce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie sztuki mi4c od Goldiego. Obydwa miały niezablokowany btl. Koledzy w pracy zobaczyli mój telefon i jak śmiga i też sobie kilka kupili. U Goldiego. Wszystkie miały odblokowany btl. Zakładam więc, że mój 3ci mi4c też od Goldiego znów będzie mieć btl odblokowany. Pewności nie ma, ale prawdopodobieństwo wysokie :) Dla odmiany czytałem w wielu miejscach, że mi4c z bangood ma zablokowany btl. I mi to wystarczy, żeby podjąć decyzję o zakupie u Goldiego. Mniej zabawy potem. Nie mam za dużo czasu i wolę go spędzić z dziećmi niż rąbać się z Windowsem potem ;)

Edytowane przez miklo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Moja mama idzie z duchem i w końcu zdecydowała się na smartphone. Zapytałem się ile chce wydać kasy i zamówiłem jej mi4c. Właśnie czytam jak zainstalować w nim ROM, instrukcja wydaje się dosyć oczywista ale mam pytanie dotyczące plików do pobrania:

1)  TWRP Piszecie żeby instalować od Team Superluminal. Gdzie znajdę bo w linku podanym w instrukcji:

nie ma: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678

2)  link nie działa - MIUIPolska fastboot toolkit (Windows)

Edytowane przez pablo183
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pablo183 napisał:

TWRP Piszecie żeby instalować od Team Superluminal. Gdzie znajdę bo w linku podanym w instrukcji:

http://www.teamsuperluminal.org/ts-twrp-2-8-7-2-mi4c/

2 godziny temu, pablo183 napisał:

Poniżej

MIUIPolska_fastboot_toolkit.zip

Edytowane przez kamillm
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

przyszedł do mnie Mi4c zakupiony od Goldway`a (niestety nie obeszło się bez cła, ale i tak w super pieniądzach).

Wersja sytemu, która jest zainstalowana to MIUI Polska (MIUI by xiaomi.eu 8.0 (stabilna) 8.0.4.0 (LXKCNDA). Przejżałem wiele poradników/wątków na forum i większość z nich mówiła, że zazwyczaj telefon przychodzi z syfiastym romem (niby global, który nie istnieje). A tutaj jest od razu MIUI PL.

Ponieważ to mój pierwszy smartfon z logo Xiaomi więc brakuje mi doświadczenia w tym temacie, to mam pytanie do was: czy powinienem przeinstalować ten ROM czy spokojnie mogę pracować na tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, CzarnaZmija napisał:

hej,

przyszedł do mnie Mi4c zakupiony od Goldway`a (niestety nie obeszło się bez cła, ale i tak w super pieniądzach).

Wersja sytemu, która jest zainstalowana to MIUI Polska (MIUI by xiaomi.eu 8.0 (stabilna) 8.0.4.0 (LXKCNDA). Przejżałem wiele poradników/wątków na forum i większość z nich mówiła, że zazwyczaj telefon przychodzi z syfiastym romem (niby global, który nie istnieje). A tutaj jest od razu MIUI PL.

Ponieważ to mój pierwszy smartfon z logo Xiaomi więc brakuje mi doświadczenia w tym temacie, to mam pytanie do was: czy powinienem przeinstalować ten ROM czy spokojnie mogę pracować na tym?

 

17 minut temu, CzarnaZmija napisał:

hej,

przyszedł do mnie Mi4c zakupiony od Goldway`a (niestety nie obeszło się bez cła, ale i tak w super pieniądzach).

Wersja sytemu, która jest zainstalowana to MIUI Polska (MIUI by xiaomi.eu 8.0 (stabilna) 8.0.4.0 (LXKCNDA). Przejżałem wiele poradników/wątków na forum i większość z nich mówiła, że zazwyczaj telefon przychodzi z syfiastym romem (niby global, który nie istnieje). A tutaj jest od razu MIUI PL.

Ponieważ to mój pierwszy smartfon z logo Xiaomi więc brakuje mi doświadczenia w tym temacie, to mam pytanie do was: czy powinienem przeinstalować ten ROM czy spokojnie mogę pracować na tym?

Pokaz screen dla pewności z wersja softu, ale jesli to ta wersja xiaomi.eu to spokojnie na niej dzialaj, tez beda ta wersje instalowal na swoim

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, CzarnaZmija napisał:

@kamillm screen wrzucam w załączniku. Proszę o ocenę czy faktycznie to prawdziwa wersja .eu - jeśli tak to chyba przy niej zostanę i nie będę się bawił w instalowanie innego ROMu.

Sorry za tak podstawowe pytania, ale - jak już wcześniej wspomniałem - to mój pierwszy xiaomi.

Screenshot_2016-12-02-18-20-59-413_com.android.settings.jpg

Potwierdzam slowa @Redmi2. Tak na przyszłość wgralbym sobie twrp, bo bootloader zapewne masz odblokowany 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wersję MIUI Global 8.0.

Chciałbym wgrać MIUI Polska no i podstawowy problem... tel. dla córki a tu Pokemonów sie nie da wgrać. :)

A w podglądzie My Device na Mi PC Suite jest info "version of miui is too old" a z drugiej strony komunikat, że system jest aktualny.

Czytam te poradniki, ściągam XIAMOMI.EU Multi, ale nie bardzo wiem co dalej.

 

PS.

Przesyłka sprzedawcy przyszła bez cła.

1. Nie działa mi domyślna aplikacja SMS (nie da sie odebrać sms od xiaomi)

2. Mi Unlock - odrzuca przy 50%

 

Edytowane przez kombrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kombrat napisał:

A ja mam wersję MIUI Global 8.0.

Chciałbym wgrać MIUI Polska no i podstawowy problem... tel. dla córki a tu Pokemonów sie nie da wgrać. :)

A w podglądzie My Device na Mi PC Suite jest info "version of miui is too old" a z drugiej strony komunikat, że system jest aktualny.

Czytam te poradniki, ściągam XIAMOMI.EU Multi, ale nie bardzo wiem co dalej.

 

PS.

Przesyłka sprzedawcy przyszła bez cła.

1. Nie działa mi domyślna aplikacja SMS (nie da sie odebrać sms od xiaomi)

2. Mi Unlock - odrzuca przy 50%

 

Cześć

Jak się już zdążyłem dowiedzieć nie ma Global dla mi4c, masz jakiś chiński ROM ja wczoraj też uporałem się z wgraniem xiaomi.eu dev.

Najpier sprawdź czy masz bootloader na pewno zablokowany, w moim przypadku nie był, ale zrób tego według poradnika:

https://miuipolska.pl/?faqs=jak-sprawdzic-status-bootloadera

Jeśli bedziesz miał false, czyli zablokowany wpisz w CMD "fastboot oem unlock", powinno zmienić się na true, czyli odblokowany.

U mnie pomogło, chociaż i tak pewnie był odblokowany ;)

Potem wgraj TWRP i ROM dla mi4c zgodnie z poradnikiem:

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Jeśli w TWRP dotyk nie łapie, u mnie pogoło odczekanie jakiejść chwili aż ekran sie zablokował, wziąłem swipe to unlock i już działał dotyk

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez piecka21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kombrat napisał:

A ja mam wersję MIUI Global 8.0.

Chciałbym wgrać MIUI Polska no i podstawowy problem... tel. dla córki a tu Pokemonów sie nie da wgrać. :)

A w podglądzie My Device na Mi PC Suite jest info "version of miui is too old" a z drugiej strony komunikat, że system jest aktualny.

Czytam te poradniki, ściągam XIAMOMI.EU Multi, ale nie bardzo wiem co dalej.

 

PS.

Przesyłka sprzedawcy przyszła bez cła.

1. Nie działa mi domyślna aplikacja SMS (nie da sie odebrać sms od xiaomi)

2. Mi Unlock - odrzuca przy 50%

 

Nie baw się w odblokowanie oficjalne bo na tym ROMie stable tego nie zrobisz. Zrób według tego tutoriala sprawdzone na 100% działa.

Rozblokowanie BOOTLOADER bez pozwolenia Xiaomi

Co do tego programu Mi PC Suite to nie połączysz się też przez ten ROM co masz zainstalowany, żaden to global :) 

Jak zainstalujesz ROM od xiaomi to wszystko już będzie działać poprawnie.

Edytowane przez slimozis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kombrat napisał:

„Minimal ADB and fastboot odblokowało, a przynajmniej wg komendy mam Device unlicked: true (było: false)

Teraz szukam TWRP, bo MIUI Polska zassane, a link z niby aktualnymi nie działa.

tu masz zalecany TWRP_libra.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Redmi2 napisał:


A czemu niby na stable nie zrobi? Mialem juz kilka mi4c i mi unlockerem bez problemh odblokowalem. Ale musi bc oficjalny rom stable lub dev. Akurat na Miui8 to robilem.
A polecenie fastboot oem do odbloku dziala i na najnowszych romach china. Wiec nie rozumie po co instalacja jakiego starego china.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Czytaj ze zrozumieniem ;) 

Cytat

na tym ROMie stable tego nie zrobisz

 

@Redmi2czyli to co napisał Acid nie ma znaczenia:

Cytat

Uwaga: nie należy używać romów fastboot wyższych od 6.1.14 dla Mi4c z uwagi na blokadę.

Czyli twierdzisz że na najnowszym polecenie zadziała bez problemu ? Czyli wcale nie trzeba występować o prośbę o odblokowanie ?

fastboot oem unlock 

 

Edytowane przez slimozis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROM jest jakiś syfiasty - to fakt, a tylko napisano na nim że wersja Global stable. :)

Pisałem do Xiaomi o odblokowanie i nawet mi sms przyszedł, ale nie mogę go otworzyć bo aplikacje SMS mi zrzuca (na innym nie otworzysz bo to wiadomości Xiaomi to Xiaomi.

Niby wgrałem twrp, ale po odpaleniu smartfona nie wygląda by się coś zmieniło.

Działam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROM jest jakiś syfiasty - to fakt, a tylko napisano na nim że wersja Global stable.
Pisałem do Xiaomi o odblokowanie i nawet mi sms przyszedł, ale nie mogę go otworzyć bo aplikacje SMS mi zrzuca (na innym nie otworzysz bo to wiadomości Xiaomi to Xiaomi.
Niby wgrałem twrp, ale po odpaleniu smartfona nie wygląda by się coś zmieniło.
Działam dalej.

Jak wgrałeś TWRP to w nim zainstaluj ROM Xiaomi zrób wipe i restart, jak nie chcesz robić Miflash to będzie jak będzie

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed wgraniem twrp wyrzuciłem Rom na pamięć telefonu i wtedy robiłem twrp i wgrywalem odrazu rom, bo gdzieś pisali, że jak wygrasz twrp na chińskim romie i odpalisz fona to mogą byc jakieś problemy. Niech mnie ktoś poprawia jeśli źle mówię ;)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to najchętniej bym cyiana wrzucił

To jest bardzo dobra koncepcja zainstaluj CM i jak będziesz mieć problemy to w dziale Modyfikacje systemowe masz wątki w których możesz pisać.

Ja przed wgraniem twrp wyrzuciłem Rom na pamięć telefonu i wtedy robiłem twrp i wgrywalem odrazu rom, bo gdzieś pisali, że jak wygrasz twrp na chińskim romie i odpalisz fona to mogą byc jakieś problemy. Niech mnie ktoś poprawia jeśli źle mówię

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Najlepiej to zrobić Miflash żeby się pozbyć tego syfmiui na 100% tzw. format telefonu, potem TWRP i ROM Xiaomi.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...