Skocz do zawartości

Mi4c od Goldway wgranie MIUI Polska


captainpabloo

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Redmi2 napisał:

A co zlego we wgraniu najnowszego fastboot romu miflashem i uzycie unlockera, tym bardziej ze nie musimy miec zgody, ale unlockera musimy uzyc jak mamy zablokowany btl.

Sam wiesz ile osob ma problem z unlockerem i 50%, to chyba lepiej wgrac miflashem deva 6.17 uzyc komendy fastboot oem unlock i cieszyc sie odblokowanym bootladerem. Nie trzeba prosic o zgody, czekac na smsy itp. W innych telefon ok, mozna bawic sie miunlock ale w mi4c, po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redmi2 napisał:

Kombinujecie a nie wiecie tak naprawde po co?

No i po to jesteś, żeby nam wyjaśnić, myślałem, ze komenda odblokowująca bootloader (oczywiście ja miałem na myśli telefony z zablokowanym bootloaderem) działa wyłącznie na 6.1.7 a na najnowszych już nie. Dobrze wiedzieć o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie ponieważ również zamówiłem Mi4c od goldway i przeczytałem już wszystko co i jak ale mam pytanie bo w tutorialu jest opisane co i jak oraz link do pobrania romu, ale dla Mi4C jest taki:

  • MIUI 6.11.10
  • ANDROID 5.1.1
  • ROM MI4s
  • KOD aqua

 

Czy to jest najnowsza wersja? Bo wydaje mi się, że gdzies widzialem wpisy o miui 8.0 i teraz nie wiem już sam bo wiele czytałem. Proszę o Wasza opinie ale od razu dodam, że chce zainstalować coś co porządnie chodzi i tylko wersję stabilną, co polecacie? czy jak okaże się, że mam odblokowany bootloader to wystarczy, że zrobie tak jak jest tutaj w opisie: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie :) bardzo proszę o pomoc w instalacji MIUI Polska.. kupiony telefon z alixpress posiada wersję Global -częsciowo spolszczone menu mi nie przeszkadza ale wyskakujące reklamy ia jakiś syf informujący o wirusie już tak.. najprawdopodobniej nie ma blokady ponieważ po kombinacji głośność i power pojawił się okrean z recovery.. i tu mam wątpliwości mimo przeczytaniu kilka razy poradników .. wiem że powinienem zacząć od ściągnięcia pliku TWPR ale klikając na niego z poradnika pojawia się komunikat Nie możemy znaleźć elementu, który próbujesz wyświetlić , rozumie że ten plik mam pobrać na Kompa a nie do telefonu ? pobrałem plik rom Xiaomi.eu

teraz etap pobrany wcześniej plik romu MIUIPolska (.zip) przenosimy do pamięci telefonu. - gdzie znajde ten plik Miui Polska ? późniejszy opis instalacji wydaje mi się zrozumiały.. proszę mnie oszczędzić w komentarzach ale jestem totalnym laikiem i nie chciałbym uszkodzić telefonu

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, M.Sztorc napisał:

witajcie :) bardzo proszę o pomoc w instalacji MIUI Polska.. kupiony telefon z alixpress posiada wersję Global -częsciowo spolszczone menu mi nie przeszkadza ale wyskakujące reklamy ia jakiś syf informujący o wirusie już tak.. najprawdopodobniej nie ma blokady ponieważ po kombinacji głośność i power pojawił się okrean z recovery.. i tu mam wątpliwości mimo przeczytaniu kilka razy poradników .. wiem że powinienem zacząć od ściągnięcia pliku TWPR ale klikając na niego z poradnika pojawia się komunikat Nie możemy znaleźć elementu, który próbujesz wyświetlić , rozumie że ten plik mam pobrać na Kompa a nie do telefonu ? pobrałem plik rom Xiaomi.eu

teraz etap pobrany wcześniej plik romu MIUIPolska (.zip) przenosimy do pamięci telefonu. - gdzie znajde ten plik Miui Polska ? późniejszy opis instalacji wydaje mi się zrozumiały.. proszę mnie oszczędzić w komentarzach ale jestem totalnym laikiem i nie chciałbym uszkodzić telefonu

 

 

Caly opis jest bardzo zrozumialy. wersje stabilne oraz TWRP. Jak masz odblokowany bootlader to jedziesz zgodnie z poradnikiem

500 razy Wam trzeba tlumaczyc to wszystko ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ostry777 napisał:

Witam,

Mam pytanie ponieważ również zamówiłem Mi4c od goldway i przeczytałem już wszystko co i jak ale mam pytanie bo w tutorialu jest opisane co i jak oraz link do pobrania romu, ale dla Mi4C jest taki:

  • MIUI 6.11.10
  • ANDROID 5.1.1
  • ROM MI4s
  • KOD aqua

 

Czy to jest najnowsza wersja? Bo wydaje mi się, że gdzies widzialem wpisy o miui 8.0 i teraz nie wiem już sam bo wiele czytałem. Proszę o Wasza opinie ale od razu dodam, że chce zainstalować coś co porządnie chodzi i tylko wersję stabilną, co polecacie? czy jak okaże się, że mam odblokowany bootloader to wystarczy, że zrobie tak jak jest tutaj w opisie: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Przecież masz w pobieralni room do Mi4c, co kombinujesz ?

https://miuipolska.pl/download/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że mam ale on ma takie oznaczenie:

  • MIUI 6.11.10
  • ANDROID 5.1.1
  • ROM MI4c
  • KOD libra

 

a na forum ludzie piszą o muiui 8. coś tam i pytanie czy ten 6.11.10 to jest jakiś stary, czy jest to numer oprorgamowania a w rzeczywistości jest to muiui 8?

3 minuty temu, magyarek napisał:

Serio wg ciebie mają takie same oznaczenia?

Wybacz ale jestem na tym forum pierwszy raz, wcześniej robiłem takie rzeczy dla sony i htc więc nie znam tych oznaczeń:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ostry777 napisał:

 nie znam tych oznaczeń:/

Ale literki rozróżniasz? Wiesz, czym się różni "S" od "C"? Bo najwyraźniej chyba niekoniecznie, skoro nie podoba ci się pomysł wgrywania na Mi4C softu dla mi4C, a upierasz się przy Mi4S...

 

4 minuty temu, Ostry777 napisał:

wiem, że mam ale on ma takie oznaczenie:

  • MIUI 6.11.10
  • ANDROID 5.1.1
  • ROM MI4c
  • KOD libra

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wulfel napisał:

W zakładce "pobierz miui" masz zawsze najnowszy room, 6-2016/11-Listopad/10-dzień miesiąca czyli 6.11.10 a jutro ukaże się 6.11.17

Dziękuje - właśnie o tą odpowiedź mi chodzilo czyli jest to najnowszy miui(8 coś tam) do tego telefonu a te numerki to data, czy z tej strony pobierana jest tylko wersja stabilna?

3 minuty temu, magyarek napisał:

Ale literki rozróżniasz? Wiesz, czym się różni "S" od "C"? Bo najwyraźniej chyba niekoniecznie, skoro nie podoba ci się pomysł wgrywania na Mi4C softu dla mi4C, a upierasz się przy Mi4S...

 

 

Mój błąd chodziło mi oczywiście o wersję Mi4C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wulfel napisał:

nie to jest wersja rozwojowa robiona przez kol. Acid, poczytaj trochę forum bo możesz sobie narobić kłopotów.

tzn że mam nie patrzeć na ten poradnik ? https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/     jest tam taki pkt nr 4 w pierwszej instalacji Miui polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wulfel napisał:

nie to jest wersja rozwojowa robiona przez kol. Acid, poczytaj trochę forum bo możesz sobie narobić kłopotów.

Dzięki za odpowiedź. Ale jeżeli ta najnowsza jest rozwojowa, to gdzie mogę znaleść ostatnią wersję od kolegi Acid żeby była pewna - stabilna? Chyba, że wszystkie wersje od Acid się nazywają rozwojowe? Szczerze to czytałem sporo ale wszędzie sa opisane takie kwestie techniczne a mi chodzi po prostu o wyjaśnienie co najlepiej wgrać i dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, M.Sztorc napisał:

oczywiście że tak, po to są te poradniki żeby z nich korzystać tylko nie wszyscy je chyba rozumieją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ostry777 napisał:

Dzięki za odpowiedź. Ale jeżeli ta najnowsza jest rozwojowa, to gdzie mogę znaleść ostatnią wersję od kolegi Acid żeby była pewna - stabilna? Chyba, że wszystkie wersje od Acid się nazywają rozwojowe? Szczerze to czytałem sporo ale wszędzie sa opisane takie kwestie techniczne a mi chodzi po prostu o wyjaśnienie co najlepiej wgrać i dlaczego.

to nie jest takie proste, poczytaj opisy kilku ostatnich wersji room, poznaj jakie problemy mają inni użytkownicy (nie tylko Mi4c) jak sobie z nimi radzą, zobaczysz że jedni mają problemy na danym modelu Xiaomi a inni tych problemów nie mają, jedni psioczą a inni się cieszą, będziesz miał obraz jak wygląda użytkowanie telefonów Xiaomi

4 minuty temu, Ostry777 napisał:

Ok jeżeli dobrze rozumiem, to ostatnia wersja stabilna dla Mi4C to:

xiaomi.eu_multi_MI4c_V8.0.5.0.LXKCNDG_v8-5.1.zip

a poniżej to wersje rozwojowe w których mogą pojawiać się błędy:

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=127608 

czy dobrze rozumiem?

nie interesuję się stabilnymi, instaluję tylko wersję rozwojową z naszego forum i od roku nie mam problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ostry777 napisał:

Ok jeżeli dobrze rozumiem, to ostatnia wersja stabilna dla Mi4C to:

xiaomi.eu_multi_MI4c_V8.0.5.0.LXKCNDG_v8-5.1.zip

a poniżej to wersje rozwojowe w których mogą pojawiać się błędy:

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=127608 

czy dobrze rozumiem?

Najbardziej stabilna wersja stabilna to 7.5.4.0

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przyszedł! Mój Mi4c! Piękny, pięknie wykonany. Szkoda tylko, że goldway nic a nic nie dorzucił, a niby specjalnie dla Polaków dorzuca jakieś fanty... Cóż. Dobrze, że dorzucił przejściówkę na EU. 

Dobra do rzeczy, trzeba się brać za romy, bo miui 8 mam, ale nie do końca spolszczone i pewnie jak zwykle poukrywane Chińskie śmiecia hmm :P 

Tylko od czego tu zacząć...
1. Sprawdzam czy mam zablokowany czy odblokowany telefon prawda? Tylko nie wiem jak to zrobić, poradzicie?
    - jeżeli odblokowany to:
2. Postępuje według metody nr. 1 w tym poradniku [klik]?

Część, gdzie wykonujemy to na komputerze rozumiem raczej, największe obawy mam z sekcją którą wykonuje się na smartfonie ale jak tak patrzę, to chyba nie jest to takie skomplikowane, hmm :P
Ogólnie pobieram sobie system tutaj: https://megadysk.pl/f/6.11.17 Dokładnie ten: XIAOMI.EU_MULTI_MI4C_6.11.17_V8-5.1.ZIP, to tego ten  TWRP_libra.zip i ten zestaw ma śmigać? A jak z aktualizacjami później, normalnie przez telefon same będą się pobierać? :P

Może ktoś posiada filmik na YT z pokazanym co i jak dosyć jasno? Nie powiem, że pomogłoby to przełamać pierwsze lody :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, LrPrl napisał:

Dobra, przyszedł! Mój Mi4c! Piękny, pięknie wykonany. Szkoda tylko, że goldway nic a nic nie dorzucił, a niby specjalnie dla Polaków dorzuca jakieś fanty... Cóż. Dobrze, że dorzucił przejściówkę na EU. 

Dobra do rzeczy, trzeba się brać za romy, bo miui 8 mam, ale nie do końca spolszczone i pewnie jak zwykle poukrywane Chińskie śmiecia hmm :P 

Tylko od czego tu zacząć...
1. Sprawdzam czy mam zablokowany czy odblokowany telefon prawda? Tylko nie wiem jak to zrobić, poradzicie?
    - jeżeli odblokowany to:
2. Postępuje według metody nr. 1 w tym poradniku [klik]?

Część, gdzie wykonujemy to na komputerze rozumiem raczej, największe obawy mam z sekcją którą wykonuje się na smartfonie ale jak tak patrzę, to chyba nie jest to takie skomplikowane, hmm :P
Ogólnie pobieram sobie system tutaj: https://megadysk.pl/f/6.11.17 Dokładnie ten: XIAOMI.EU_MULTI_MI4C_6.11.17_V8-5.1.ZIP, to tego ten  TWRP_libra.zip i ten zestaw ma śmigać? A jak z aktualizacjami później, normalnie przez telefon same będą się pobierać? :P

Może ktoś posiada filmik na YT z pokazanym co i jak dosyć jasno? Nie powiem, że pomogłoby to przełamać pierwsze lody :D 

Cześć! Dziś też dostałem tel. od Goldiego i nie bawiłem się w żadne wymyślne metody, odpaliłem tel., sprawdziłem wersje, był jakiś global co w przypadku mi4c jest ściemą więc od razu skopiowałem na tel. xiaomi.eu_multi_MI4c_V8.0.5.0.LXKCNDG_v8-5.1, ściągnąłem twrp-3.0.2-0-libra i MIUIPolska_fastboot_toolkit, a dalej już zgodnie z instrukcją, którą sam wkleiłeś odnośnie instalacji. Wszystko zajęło mi może z 10 min z dzieckiem na kolanach, a nigdy wcześniej nie ingerowałem w soft tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuje wgrac miui polska i przy wgraniu recovery 3020 nie działa mi dotyk. Nie mogę przesunąć "swipe to allow midifikate'

Próbowałem wgrac z opcji updater miui polska i przez wbudowane recovery ale dochodzi do  iles tam procent i wywala błąd. Bootloadera chyba nie ma bo nie pokazuje się ekran z wtyczką tylko napis fastboot z ludzikiem w czapceIMG_20161124_121639.jpg

Spróbowałem inne recovery i co prawda działa dotyk. Zrobiłem factory reset i instal z pliku zip ale wywala takie coś IMG_20161124_124321.jpg

Edytowane przez bumbum35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bumbum35 napisał:

Próbuje wgrac miui polska i przy wgraniu recovery 3020 nie działa mi dotyk. Nie mogę przesunąć "swipe to allow midifikate'

Próbowałem wgrac z opcji updater miui polska i przez wbudowane recovery ale dochodzi do  iles tam procent i wywala błąd. Bootloadera chyba nie ma bo nie pokazuje się ekran z wtyczką tylko napis fastboot z ludzikiem w czapceIMG_20161124_121639.jpg

1. Czy bootlader jest odblokowany?

2. Wałkowane 10000000 razy - 3.0.2.0 ma problemy z dotykiem, zaczyna dzialac po ok 30 sekundach. nie chcesz miec problemu instaluje TWRP od Team Superluminal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło i u mnie... Ale dzięki powyższym radom bo to TWRP z poradnika u mnie nie działało - działał dotyk od dołu do połowy, powyżej szalał i właściwie tylko "instal" dało się wybrać. Pobrałem to TWRP od TS, i się udało :)
Przy tej operacji, pomimo podłączenia pod PC - więc i ładowania (pod USB 3.0) bateria szybko leciała w dół. No i nieźle się grzał (niby 42*C procek osiągał :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LrPrl napisał:

Poszło i u mnie... Ale dzięki powyższym radom bo to TWRP z poradnika u mnie nie działało - działał dotyk od dołu do połowy, powyżej szalał i właściwie tylko "instal" dało się wybrać. Pobrałem to TWRP od TS, i się udało :)
Przy tej operacji, pomimo podłączenia pod PC - więc i ładowania (pod USB 3.0) bateria szybko leciała w dół. No i nieźle się grzał (niby 42*C procek osiągał :P )

To normalne ze sie grzeje przy takich operacjach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak dziś otrzymałem mój Mi4C od Goldway i muszę przyznać, że to mój pierwszy Xiaomi a po pierwszej godzinie użytkowania (wgrywanie najnowszego Miui polska trwało 5 min - poradniki są naprawdę super napisane) zdecydowałem się kupić Xiaomi Mi5 :) pozdrawiam i dziękuje wszystkim za pomoc

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że odmienne zdanie niż ja :P Co prawda sam smartfon fajny, mały, zgrabny, wszystko na plus. Aparat trochę słabawy albo ja nie umiem się nim posługiwać, nie ważne. 
System mi totalnie nie leży, nie mogę się przyzwyczaić... Mogłem Mi4 sobie kupić, to już bym śmigał na windowsie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...