Skocz do zawartości

Mi4c od Goldway wgranie MIUI Polska


captainpabloo

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, bumbum35 napisał:

No to super, dzięki. A czy te apki chinskie sa az tak upierdliwe i dużo ich jest w tym chinskim Miui? Mozna normalnie korzystac z Mi4C od razu po zakupie od Goldwaya? Bo to ma byc fon dla zony a ona nie ma zbyt dużo wymagań, wazne by sklep był, gmail, sprawnie działał klient poczty i przegladarka.

Ja kupowałem z bangood, soft byl ok, wszystko plynnie dzialalo, ale malware to tam bylo tyle, ze strach, ze ten telefon Cie przeteleportuje do katakumb w chinach. Najbezpieczniej wgrac xiaomi.eu. Tak jak mowilem do mi4c nie potrzeba zgody xiaomi zeby odblokowac bootlader. Ogarniesz temat na spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:


Jak miales syfiaste miui, to tak, jak miales oryginale china dev lub stable to sie nie zgodze. Działa, bardzo dobrze, malware nie ma.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Rowniez sie z Toba zgodze. Ze china stable dziala dobrze, ale jednak to soft bardziej na china niz na global, wiec najlepsze wyjscie to xioami.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bumbum35 napisał:

No to super, dzięki. A czy te apki chinskie sa az tak upierdliwe i dużo ich jest w tym chinskim Miui? Mozna normalnie korzystac z Mi4C od razu po zakupie od Goldwaya? Bo to ma byc fon dla zony a ona nie ma zbyt dużo wymagań, wazne by sklep był, gmail, sprawnie działał klient poczty i przegladarka.

Jeju to sam sobie odpowiedz co kupić. Skoro żona ma mało wymagań to jednak będzie marudzić, że gada jej to po chińsku, tego się nie da zrobić lub tamtego. Weź normalnie kup żonie Redmi 3S z polskiej dystrybucji i miej spokój. Ludzie sobie widzę sami specjalnie robią problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Acid napisał:

Jeju to sam sobie odpowiedz co kupić. Skoro żona ma mało wymagań to jednak będzie marudzić, że gada jej to po chińsku, tego się nie da zrobić lub tamtego. Weź normalnie kup żonie Redmi 3S z polskiej dystrybucji i miej spokój. Ludzie sobie widzę sami specjalnie robią problemy...

W polsce 1000pln a u Goldwaya 400pln, więc chyba warto popytac tu i tam i zaryzykowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Redmi2 napisał:

A ja tam mi4c nie polecam, moze i tani ale ekran taki jakiś ciemny, a może się przyzwyczaiłem do ekranu mi4. Telefon wszak bardzo fajny i wydajny za taką kasę.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

 

Co Ty gadasz, ja patrzeć na niego nie mogłem jak rozjaśniłem na maksa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2016 o 22:59, Szczotek napisał:

Wgralem nowsze TWRP 3.0.2.0 i cos idzie.

Skąd wziąc to recovery? Linki z tej strony https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ nie działają znalazłem tutaj http://en.miui.com/thread-228966-1-1.html ale wersję 3.0.0.0

Potrzebuje  twrp-3.0.2-0-libra-aqua-20160612.img ale skąd wziąć_/?

 

OK, znalezione https://xiaomi.eu/community/threads/which-twrp-is-recommended.32447/

Edytowane przez bumbum35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No dzis bawie sie na obu i porownuje. Rom china dev. Patrze zarowno na automacie jak i manualu, mi4 ma sporo jasniejszy.


Sent from my MI 4LTE using Tapatalk


Jade teraz równolegle na mi4 i redmi pro i jak muszę cos zrobić na mi4 to płaczę :) Prędko się z oleda nie przesiąde

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zostanę zjedzony, bo kupuję Chińską zabawkę a nie wiem co i jak :P No cóż... Cena kusząca, 517zł za Mi4c z roczną gwarancją* i ochroną vatu. 
*Ta dodatkowa gwarancja, niby realizowana w PL. Wiem, że ona nie cieszy się zbyt dobrymi opiniami, ale jak spodoba mi się Mi4c i android (wierny użytkownik windowsa) to łatwiej będzie sprzedać. A sprzedać, co by kupić oczywiście Mi5 a może Mi Mix'a jak pojawi się w dobrych cenach, kto wie :P

Dobra, ale od początku. Zakup od Goldwaya, no bo od kogo innego. Przyjdzie na pewno z jakimś syfem i tutaj pytanie, co powinienem przeczytać aby zapoznać sie z tematem? Nigdy żadnych romów nie robiłem, więc jestem totalnie zielony - ale kiedyś musi być ten pierwszy raz. Pytanie też co wgrać, co najlepiej śmiga na tym smartfonie etc. :P
Najwyżej jak nie dam sobie rady z wgraniem nowego systemu to dam komuś, to się na tym zna i mi zrobi :P

Btw. to prawda, że Mi4c nie ma żadnego szkła ochronnego? Mocno się rysuje i zakup folii czy szkła hartowanego jest obowiązkowy? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę, to dziecinnie proste https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ ważne aby bootloader był odblokowany bo z tym jest najwięcej roboty.

Samo załozenie konta i uzyskanie pozwolenia na odblokowanie to pestka. Problem jest jak nastąpi błąd "50%", wtedy trzeba kombinować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LrPrl. Poniżej masz link do odblokowania bootloadera bez pozwolenia xiaomi, jest to dziecinne proste. Pozniej instalujesz wszystko tak jak w linku https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

http://forum.xda-developers.com/mi-4c/general/guide-unlocking-mi4c-bl-verification-t3336779

@bumbum35. W przypadku mi4c nie ma sensu o proszenie i czekanie na zgody od xiaomi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Help, Zrobiłem bład zycia miałem polskie oprogramowanie od Goldwaya ale pełno reklam było i chciałem zaktualizować. Robiłem to juz z Mi5 i tam poszło gładko.
Na mi4c nie potrafię odblokować bootloadera. Próbowałem już na każdym romie. Zawsze wywala przy 50%. Aktualnie mam wgrane 8.0.5.0 stable i nie potrafię nawet china dev przez zip wgrac. Opcja fastboot dla zablokowanego bootloadera tez nie działa.

Ludzie co wgrać zeby mieć przynajmniej polski język??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, emaras napisał:

Help, Zrobiłem bład zycia miałem polskie oprogramowanie od Goldwaya ale pełno reklam było i chciałem zaktualizować. Robiłem to juz z Mi5 i tam poszło gładko.
Na mi4c nie potrafię odblokować bootloadera. Próbowałem już na każdym romie. Zawsze wywala przy 50%. Aktualnie mam wgrane 8.0.5.0 stable i nie potrafię nawet china dev przez zip wgrac. Opcja fastboot dla zablokowanego bootloadera tez nie działa.

Ludzie co wgrać zeby mieć przynajmniej polski język??

Ile razy będę to wklejał => http://forum.xda-developers.com/mi-4c/general/guide-unlocking-mi4c-bl-verification-t3336779

Wystarczy trochę poszperać w googlu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać, bo tez idzie do mnie Mi4c od Goldwaya i na bank będzie zablokowany bootloader i na bank błąd 50%. 

Mniej więcej wiem o co chodzi ale mam kilka pytań do instrukcji z tej strony co podałeś?

"

  1. (Opcjonalnie) obniżyć swoje Mi4c miganiem dowolny obraz z listy powyżej poprzez "Updater" app (użyj ikony w prawym górnym rogu, aby wybrać obraz).
  2. Uruchom ponownie w trybie fastboot (Power + Vol dół), aż pojawi się królikiem MIUI i "fastboot"
  3. Polecenie: fastboot oem EDL (ten przynosi urządzenie w rodzaju stanu awaryjnego odzyskiwania) -> urządzenie nie pokazuje tylko czarny ekran. Czy następny krok.
  4. Użyj MiFlash migać 6.1.7 obrazu (Przeglądaj -> wybierz "obrazów" katalogu pakietu 6.1.7 i zacznie migać)
  5. Po zakończeniu zrestartuj telefon przytrzymując długo przycisk zasilania (~ 8s)
  6. Poczekaj, aż 6.1.7 jest w pełni załadowany (może to trochę potrwać)
  7. Uruchom ponownie w trybie fastboot (Power + Vol dół)
  8. Polecenie: fastboot oem unlock -> w tym momencie powinien posiadać odblokowany bootloader
  9. Teraz opcjonalnie zainstalować TWRP a następnie CM 12.1 i cieszyć się (patrz odpowiednie Linkes w wymaganiach dla howto) - TWRP: fastboot odzysku flash <twrp> .img

Co to znaczy "obniżyć swoje Mi4c miganiem" 

(Przeglądaj -> wybierz "obrazów" katalogu pakietu 6.1.7 i zacznie migać), Co będzie migać?

"Polecenie: fastboot oem unlock" Polecenie uruchomic w jakim programie? Chodzi juz o MiFlash unlock tak?

Co znaczy "Optional" 3 punkty? zamiast wersji  libra_images_6.1.7_20151221.0000.11 _5.1_cn_b09dac7 0a0.tgz  mogę wgrać np.   miui_MI4c_6.1.21_d1d054460d_5.1.zip i tez mozna odblokowac na tym?

 

 

 

 

Edytowane przez bumbum35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, miklo napisał:

Czemu zakładasz, że na bank będzie zablokowany bootloader?

Skoro kolega wyzej miał zablokowany i kupował o tego samego sprzedawcy w podobnym czasie to raczej będzie zablokowany. A informacja po polsku co i jak, przyda się dla potomnych bo jednak nie każdy zna angielski,  by zrozumiec dokładnie tutorial, ja bardziej rosyjski :)

Dobrze by było napisac krok po kroku ale po polsku z działającymi linkami itp. Na pewno jest wiele osób którym angielski w mniejszym lub większym stopniu sprawia kłopot, a szczególnie terminologia techniczna, a wiadomo nawet mała pomyłka, złe zrozumienie moze nieźle namieszać.

Chętnie bym cos takiego napisał gdyby ktos pomógł w tłumaczeniu.

Edytowane przez bumbum35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie... Ja nie mogę. W dziale Mi4c macie jak byk prosty poradnik jak z EDL wgrać rom i odblokować bl a wy tu jakiś shit z translatora Google wrzucacie gdzie jeden się dopytuje co znaczy obniżyć... Palcem mam pokazać co macie zrobić? To 10 minut roboty z tego poradnika na forum...

Wysłane z mojego MI 5

Redmi2 dobrze gada. Mi4c i Note Pro odblokowuje się bez kombinowania z Xiaomi.

Wysłane z mojego MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Redmi2 napisał:

Robicie problem z bardzo prostej sprawy.... Mi4c to pestka jesli chodzi o unlock i miflash.

Zapominasz o jednym - bardzo prostej sprawy dla Ciebie :P Dla mnie to szczerze powiedziawszy... Nie jest ni cholere proste, bo jeszcze nie zapoznałem się z tematem :P
Dla mnie szczerze powiedziawszy, to co tu piszecie to istna magia, tzn. nie rozumiem niektórych terminów i tutaj chyba biorą się problemy - brak podstawowej wiedzy. Mam nadzieję, że uda mi się zapoznać z tematem na tyle, że ogarnę to bezproblemowo. 

Mogę za to powiedzieć, że ja to tak trochę jak baba do tematów smartfonów się zabieram zazwyczaj. Dla mnie na pierwszym miejscu jest wygląd (no i cena :D). Naprawdę, odrzuciłem Mi4 mimo iż chyba ciut lepszy by był, bo Mi4c mi się bardziej spodobał. no i jest zgrabniejszy, nawet trochę mniejszy niż moja Lumia 640 więc lepiej będzie w kieszeni leżał, nie będzie się tak odznaczał. Aha, Lumię też kupowałem na ładny wygląd - niebieska obudowa w tym smartfonie to coś pięknego, mega pięknie się rysuje. Szkoda, że WM10 nie wypalił, bo i ten system bardzo lubię, jest moim zdaniem wygodny i estetyczny( http://s10.ifotos.pl/img/wpss20160_axsxanw.png:D )

Się rozpisałem... Ale tak na koniec mam głupie pytanie... Dlaczego Goldway nie sprzedaje z oryginalnym systemem, tylko wgrywa jakiś Chiński syfiasty rom? :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid - poradniki są proste jak byk, ale każdy przypadek jest inny. I prawie zawsze coś nie działa.

Na Mi5 wszystko poszło gładko jednak z Mi4c zrobiłem doktorat.
Ostatecznie faktycznie udało się wg. podanej wyżej metody z jednym ale. U mnie zadziałała dopiero po zainstalowaniu starszej wersji Miflash dokładnie 20151028

 

Nowy problem to ciągłe chińskie powiadomienia z aplikacji Wideo na romie xiaomi.eu Miui 8

Edytowane przez emaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...