Skocz do zawartości

Mi4c od Goldway wgranie MIUI Polska


captainpabloo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

ostatnio pytałem w odpowiednim wątku na forum o pomoc w wyborze pierwszego telefonu Xiaomi. Wybór padł na Mi4c. Zadecydowała kwestia cena/jakość.

Jak już pewnie się domyślacie zamówiłem telefon od Goldway'a, paczka jeszcze do mnie nie dotarła, ale chciałbym być gotowy i uporać się z wgraniem systemu w kilka minut. Dlatego po raz kolejny zwracam się do braci forumowej o pomoc. Jak to wgrać krok po kroku, żeby wszystko było dla mnie jasne i czytelne. Wiem, że jest odpowiedni poradnik do tego, ale nie wszystko jest dla mnie klarowne. 

Wysłałem prośbę do Xiaomi o odblokowanie bootloader'a, ten etap spokojnie sobie ogarnę lecz co potem? Dodam, że telefon ma wgrany Custom ROM Miui 7. 

Pewnie dla większości tutaj, wyda się to oczywiste, ale ja jestem kompletnym laikiem w tej kwestii. Wam wytłumaczenie zajmie pewnie 1 minutę, a mi zaoszczędzi wiele czasu i stresu.

Pozdrawiam 8-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że przeglądałem poradniki. Czytając forum mam jednak małe obawy, że coś źle zrobię stąd moja ostrożność. Wielokrotnie zdarzały się tematy gdzie ludzie opisywali sytuacje, gdzie coś zrobili źle i były problemy z wgraniem systemu czy nawet włączeniem telefonu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszły 2 szt. Mi4c od Goldiego dla moich znajomych. Obie sztuki miały jakiś śmieciowy ROM z językiem polskim, ale w wielu miejscach nie było tłumaczeń. Na szczęście bootloader był nie zablokowany. Wgranie ROM xiaomi.eu odbyło się bezproblemowo w obu przypadkach.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Również mam Mi4c od Goldway. Zablokowany, ale szybko dostałem sms ze zgodą na odblokowanie. 
Obecnie mam 8.0.4.0 stable rom. Czy żeby przystąpić do oficjalnej metody odblokowania muszę mieć wgrany najnowszy developer rom? Mogę go normalnie wrzucić na telefon i zainstalować z updatera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 10/17/2016 o 19:04, czarekboss napisał:

I jak to zrobiliście ? że wgraliście PL ? Powiem szczerzę ze jestem totalnym zieleniakiem wiec proszę o jakiś namiar bo nawet nie wiem który pobrać i jak wgrac

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Poniższa instrukcja instalacji MIUI dotyczy modeli wyprodukowanych w 2015 roku z fabrycznym Androidem 5.0/5.1 dla Xiaomi Mi4c i wykonujesz Metoda 1: fastboot

 

przeczytaj koniecznie jeszcze ten poradnik: https://miuipolska.pl/zablokowane-mi4c-i-minote-pro/

 

Edytowane przez usmiechniety85
dodatkowy link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wystąpić z takim wnioskiem. Ja otrzymałem telefon od goldiego i bootloader był odblokowany.

Może jestem w błędzie ale z tego co mi wiadomo mi4c nie ma wersji międzynarodowej oryginalnego oprogramowania, więc jeżeli ma język polski to znaczy że ktoś instalowal nieoryginalne oprogramowanie, a można to zrobić tylko na odblokowanym.

Z tego co pamiętam jak podłączyłem go do kompa i za pomocą komend pokazywała mi, że telefon jest zablokowany tzn. W odpowiednim polu był parametr false lub true, nie pamiętam już dokładnie, ale wskazywał on na blokadę. Kiedyś Acid o tym pisał, że pomimo odblokowanego może pokazywać odwrotną wartość.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Tez mam Mi4C od Goldiego. Jezyk PL jest ale sredni. Podejrzewam ze bootloader odblokowany jest. Dodatkowo mam Mi Recovery 2.0.1 czyli wydaje mi sie ze tak.

Telefon od zony i chce jej wgrac z xiaomi.eu ale musze miec pewnosc 100% ze przez Mi Recovery wrzuce rom. Bedzie mi sie pieklic jak przeciagne. Szczegolnie jak zrobie wipe i bede musial china rom wrzucic.

W moim Kenzo jak mialem zablokowany bootloader to nawet do recovery nie moglem wejsc. Wiec nie mam co sie bac tylko robic wipe i wgrywac xiaomi.eu?

Przy Wipe nie wywali mi pliku update.zip? Telefon nie ma czytnika SD wiec wole sie upewnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWRP jest ale caly czas mam blad Update Error 7.

Sprawdzalem na kazdej wersji 8.0 i za kazdym razem upewnialem sie czy sciagam do Mi4C

Jakis pomysl?

Wgralem nowsze TWRP 3.0.2.0 i cos idzie.

Wersja z poradnika jest 3.0.0.0 i na niej blad wywala. No nic zobaczymy cp soe stanie za chwile

 

Na 3.0.2.0 pieknie poszlo i dziala

Edytowane przez Szczotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, mam zamiar kupic Mi4C od goldwaya , ale z góry wiem ze nie dam sobie rady ze zmianą Miui, wiec moje pytanie. czy na tym chińskim Miui da się używac wogóle go? Duzo jest smieci ijak to chodzi? Czy są dodatki google jak sklep,google maps i inne?

Jesli jednak ten chiński jest bardzo do bani to mam pytanie skąd wziac ROM do MI4C? tutaj https://miuipolska.pl/download/ nie znalazłem ROMu z nazwą kodową libra

Edytowane przez bumbum35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Acid napisał:

Czemu nie kupisz iPhone lub Samsunga z media market? Tam uruchamiasz i masz polski. Pchasz się w telefon, którego systemu nie umiesz zmienić. Jest tu logika? Już lepiej kupić Xiaomi z polskiej dystrybucji. Chociaż tyle.

Wysłane z mojego MI 5
 

 

Wgrywałem kiedys do Redmi Note i to po kilka razy, ale odkąd wszedł ten bootloader to nie daje sobie rady . Żadne smsy nie przychodzą zeby odblokować a pisałem juz 2 razy. chciałem wgrac do note 3 pro, ale po wielu próbach odblokowania spasowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem aplikację http://en.miui.com/unlock/download_en.html po zalogowaniu się i postępowałem zgodnie z opisem. Uruchomiłem RN3 w tryb fastboot, pokazał się króliczek w ruskiej czapce. Podłączyłem do laptopa, zainstalowało sterowniki, klikam unlock i po kilku veryfikacji napis "Couldn't verify device" Wszystko robię krok po kroku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamillm napisał:

@Redmi2 do mi4c nie potrzebujesz zgody zeby wgrac xioami.eu ;]

 

No to super, dzięki. A czy te apki chinskie sa az tak upierdliwe i dużo ich jest w tym chinskim Miui? Mozna normalnie korzystac z Mi4C od razu po zakupie od Goldwaya? Bo to ma byc fon dla zony a ona nie ma zbyt dużo wymagań, wazne by sklep był, gmail, sprawnie działał klient poczty i przegladarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...