Skocz do zawartości

Aktualizacja Redmi note 3 pro


anachiel

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 28.11.2017 o 14:18, lordpix napisał:

Dzięki!

Potwierdzam, ta metoda działa.

Telefon migał diodą i działał tylko fastboot.

Wgranie twrp i miunlock załatwiło sprawę.

Mam ten sam problem

zrobiłem wszystko od początku z odblokowaniem bootloadetra, wgrałem twrp (3.1.1-1 kenzo)

teraz przy próbie wgrania jakiegoś romu wywali mi "updater process ended with ERROR: 7"

po wygooglaniu wersja oprogramowania się nie zgadza.

 

lordpix jaki twrp wgrałeś? Działają Ci ostatnie aktualizacje?

Edytowane przez szakalus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jestem nowy i na niczym się nie znam (jeszcze), a mam kłopot...

Mam Redmi Note 3 Pro z MIUI7 by xiaomi.eu 6.1.21 (rozwojowa).

Nie myślałem nawet o zmianie softu (bo nie potrafię), ale po zmianie operatora z Play na T-mobile okazało się, że telefon nie widzi SIMa w pierwszym slocie...

Wcześniej miałem dwa SIMy z Play (1 abo, 2 karta), ale zmieniłem operatora i zaczęły się schody: ani Play na kartę, ani nowy T-mobile abo nie są widziane w 1wszym slocie... Slot jako taki jest sprawny, bo po włożeniu nieaktywnego SIMa z Play (tego po abo) mam komunikat "Brak usługi".

Myślicie, że upgrade softu załatwi sprawę?

A jeśli tak, to możecie mi to wytłumaczyć (co i jak zrobić) jak "fachowiec dziadkowi na granicy"? Bo pewnie dla niektórych z Was mógłbym być dziadkiem...

Próbowałem sam przez "Aktualizacje systemowe -> Pobierz aktualizację Xiaomi.eu", ale po ściągnięciu i wciśnięciu "Teraz" telefon się wyłącza, włącza ponownie i wersja softu jest wciąż ta sama...

Bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizację robisz w następujący sposób:

  • ściągnij najnowszy soft ze strony http://miuipolska.pl/download
  • w aplikacji Aktualizacje jest opcja uruchom w trybie recovery. Wybierz ją
  • telefon powinien się odpalić w recovery (team win recovery project albo jakiś inny...)
  • wejdź w menu Install/Instaluj (zależne od tego jaki masz język) i wybierz paczkę z softem
  • przesuń suwak, telefon zainstaluje aktualizację
  • po udanej instalacji (bez czerwonych błędów) reboot system
  • powinno działać normalnie.

Następne aktualizacje pójdą normalnie przez OTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki #Orjon za błyskawiczną odpowiedź.

Niestety - za prosto by było żeby zatrybiło ;-(.

Uruchamiam telefon jak napisałeś "Uruchom w recovery -> Przejść do trybu Recovery? -> Uruchom ponownie" i telefon się wyłącza, włącza ponownie (logo mi.com na ekranie), potem obraz telefonu z białą wtyczką na wyświetlaczu i brak reakcji, potem samoczynnie się wyłącza i włącza w normalnym trybie...

Robię coś nie tak, czy pominąłeś jaką oczywistą (dla ciebie) oczywistość, którą miałem znać - a nie znam?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, mam na wyświetlaczu FASTBOOT - co dalej?

Podpiąłem telefon do kompa (Win 7 64 bit), sterowniki zainstalowane, Android bootloader zainstalowany...

MInimal ADB... zassałem, co do TWRP: https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/xiaomi-redmi-note-3-mediatek-roms-kernels-recoveries--other-development/twrp-squid-twrp-redmi-note-3-mtk-t3353625 o to chodzi?

A potem co wybrać? https://github.com/sultanqasim/android_device_xiaomi_hennessy

full_hennessy.mk czy omni_hennessy.mk?

Edytowane przez dAYek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz TWRP pod twój model na komputer (tutaj będzie konieczne TWRP hennessy, bo kenzo na pewno nie masz - dla kenzo wersji 6.1.21 nie było). Ściągasz także Minimal ADB and Fastboot ze forum xda-developers (stąd: https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2317790). 

Instalujesz Minimal ADB, przekopiowujesz plik twrp do katalogu w którym się zainstaluje Minimal ADB and Fastboot.

Program utworzy skrót na pulpicie, jeśli nie - wejdź do folderu w którym zainstaluje się Minimal ADB i uruchom plik cmd-here (jeśli będzie się tam znajdować). 

Otworzy się wiersz poleceń. Telefon podpinasz pod komputer.

Wpisujesz:

fastboot devices

Komputer powinien wykryć urządzenie w fastboot.

Sprawdź najpierw, czy Twój telefon ma odblokowany bootloader.

fastboot getvar all

jeśli unlocked: no to nie masz, musisz odblokować - nie wgrasz nowszej wersji bez odblokowania bootloadera. Nie rób poniższych operacji bez odblokowania bootloadera.

fastboot flash recovery [twój_plik].img

Ta komenda spowoduje wgranie TWRP

fastboot boot [twój_plik].img

po tej komendzie telefon uruchomi się w TWRP.

Najpewniej pojawi się ekran z czerwonymi napisami po angielsku (bądź chińsku). Przesuwasz suwak który znajdzie się na dole.

Potem pojawi się główne menu TWRP. Wybierasz Install -> twoją paczkę z softem i przesuwasz suwak, telefon powinien zainstalować aktualizację.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimal ADB zainstalowane, co dalej z TWRP: full_hennessy.mk czy omni_hennessy.mk?

 https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/xiaomi-redmi-note-3-mediatek-roms-kernels-recoveries--other-development/twrp-squid-twrp-redmi-note-3-mtk-t3353625 o to chodzi?

A potem co wybrać? https://github.com/sultanqasim/android_device_xiaomi_hennessy

Czy mam cały katalog rozzipować do katalogu z ADB?

Rozzipowane,

ADB odpalone,

fastboot devices: SC6HMVZSVCGY6L4SW fastboot

fastboot getvar all: warranty: yes; unlocked: no; secure: yes; kernel: 1k; product: hennesy

czyli dalej d***, bo bootloader nie odblokowany? Jak to odblokować?

Edytowane przez dAYek
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz napisać do Xiaomi prośbę o odblokowanie bootloadera (http://en.miui.com/unlock). Jeśli masz zgodę, to ściągasz MiUnlock (masz MIUI7, więc chyba zadziała dopiero wersja stąd - http://en.miui.com/thread-199580-1-1.html) i odblokowujesz bootloader. Potem powinieneś móc zainstalować najnowszą aktualizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

wziąłem się dopiero dziś i d*** (co było do przewidzenia).

Mam już pozwolenie na unlock, loguję się na konto w Mi Unlock, zapuszczam odblokowywanie, weryfikacja 100%, przy unlocking -> "Couldn't unlock".

Mi unlock miałem stąd: http://en.miui.com/unlock/download_en.html (2.3.803.10).

Co robię źle?

Dzięki za pomoc.

Przechwytywanie.PNG

Czy to ma znaczyć, że będę mógł odblokować DOPIERO za 26h?

Pewnie o to chodzi: Obecnie od momentu dodania konta w Mi Unlock Status, trzeba odczekać 72 godziny aby móc odblokować bootloader...

Edytowane przez dAYek
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz pod couldn't unlock?

Spróbuj użyć starszej wersji, masz jeszcze stare miui7, jak nie pójdzie to trzeba będzie zainstalować chińską wersję softu, odblokować i dopiero wtedy najnowsze eu.

@dAYek yep, dopiero 26h

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć.

walczę dalej...

telefon odblokowany (patrz poniżej), zrebootowany po odblokowaniu;

W Minimal ADB po "fastboot getvar all" unlocked: yes

pierwsze komendy w cmd przeszły, drugie nie (patrz drugi załącznik)

@Orjon, liczę na Ciebie...

Przechwytywanie.PNG

failed.PNG

Edytowane przez dAYek
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Orjon

Przez "Minimal ADB and Fastboot" nie mogę wejść w TWRP ;-(.

Przez Vol+ i power wreszcie się udało ;-).

Wybieram "Install", "Install Image" -> "boot image" -> "Select partition to Flash Image" zaznaczam "Boot", zielone strzałki, no i mam "Image flash" Failed.

A na dole na czerwono "Size of image is lager than target device".

Mogę wybrać tylko "Back" lub "Reboot system" - co oczywiście nic nie daje: soft jest ten, co był...

Ciężki ze mnie przypadek, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Orjon :-D.

Przeszło:

MIUI 9.1 by xiaomi.eu 7.11.30 (rozwojowa)

Wersja Android: 5.0.2.

W sumie - MIUI wersja wyższa, Android niższa...

Nie ogarniam, ale mam nadzieję, że będzie działało, jak chciałem.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i cierpliwość.

Jestem Twoim dłużnikiem.

PS. Radość była przedwczesna, a zwycięstwo pyrrusowe... Soft co prawda nowy, ale problem pozostał ;-(.

Ani Play na kartę, ani nowy T-mobile abo nie są widziane w 1wszym slocie...

Slot jako taki jest sprawny, bo po włożeniu nieaktywnego SIMa z Play (tego po abo) mam komunikat "Tylko połączenia alarmowe" (poza tym musiałem wpisywać PIN do SIMów w obydwu slotach przy uruchamianiu telefonu).

Screenshoty poniżej.

Screenshot_2017-12-07-22-04-38-986_com.android.settings[1].pngScreenshot_2017-12-07-21-45-26-420_com.miui.home[1].pngScreenshot_2017-12-07-21-43-49-211_com.miui.home[1].png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2017 o 15:23, lordpix napisał:

TWRP najnowszy.

Ale czy działają aktualizację to ci nie powiem. Od czasu jak zreanimowałem telefon to walczę z nim jak mogę.

Po instalacji tego romu przestała mi działać karta sd. Co gorsze powrót do wcześniejszych wersji też nie pomaga.

Faktycznie zrobiłem to samo i tak samo przestała mi działać karta sd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam mam redmi note 3 pro, pobrałem aktualizację z apki na fonie i dałem instaluj telefon się chce uruchomić ale nie działa. Mam rota, odblokowany bl, co zrobić żeby nie stracić danych. Chciałem przywrócić z kopi ale jej nie mogę znaleźć nawet, a i telefonu nie czyta na kompie bo chciałem wgrać na pamięć telefonu nowy room i go zainstalować z fona. Xiaomiflash nie działa - teraz pobieram kolejny room może zadziała na innym. MiPcSuite  nie czyta telefonu. Cóż mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...