Skocz do zawartości
  • 0

Mi5 czy Redmi Note 3 Pro


tekk1992

Pytanie

Witam.
Wiem, ze juz sama specyfikacja tych telefonow pokazuje, ktory z nich jest lepszy. 
Mi jednak bardziej chodzi o stosunek jakosc/cena i dospasowanie do moich wymagan niz o same cyferki w benchmarkach.
Do tej pory uzywalem kolejnych flagowcow Samsunga wiec jestem przyzwyczajony do wysokiej jakosci sprzetu.
Tym razem zmiana telefonu przyszla nieplanowanie i pomyslalem, ze zamiast zmiany mojego S6 Edge na S7 dam szanse marce Xiaomi. 
Cena miedzy Mi5 a S7 juz robi roznice, ale roznica przy Redmi Note 3 Pro to kolejna kuszaca opcja.
Bylem juz praktycznie zdecydowany na zakup Mi5 3/32gb jednak ostatnio zwrocilem uwage na Redmi Note 3 pro 3/32gb ze Snapdragonem. Przeczytalem wiele tematow na forum, w tym watek dyskusji ogolnej w dziale o RN3P, ale ostatnie posty sa z marca a sam temat zostal zamkniety, wiec zdecydowalem sie podpytac o to co mnie nurtuje wlasnie w tym dziale.
Odnosnie Mi5 zebralem potrzebne mi informacje i mysle, ze ten telefon by mnie nie zawiodl, moje pytania beda wiec dotyczyly bardziej RN3P.
Z biegiem lat telefon coraz rzadziej sluszy mi do grania, nie liczac sporadycznie odpalanego PokemonGo to nie pamietam kiedy ostatni raz gralem w cos wymagajacego typu GTA i mysle, ze moze niepotrzebnie wydaje pieniadze na drogiego flagowca skoro nie wykorzystuje w pelni jego mozliwosci. 
Obecnie telefon bardziej niz do gier sluzy mi do rozmow, smsow, poczty, przegladania internetu, aparat/kamera, facebook, messenger, whatsapp, snapchat, youtube czy endomondo. 
Nurtuje mnie kilka kwestii:
1. Wspominajac wczesniej o PokemonGo musze zapytac o GPS i zyroskop, czy nie ma z nimi problemow ? GPS takze sluzy mi czasem za nawigacje w samochodzie i oczekuje plynnego dzialania, nie chce sie irytowac tym, ze telefon odswieza moja lokalizacje co kilka sekund przez co moge minac zjazd czy zakret.
2. Wykonanie - Czy obudowa jest dobrze spasowana ?
3. Jakosc rozmow zarowno przez sluchawke jak i sparowanie telefonu przez bluetooth z zestawem glosnomowiacym w samochodzie to dla mnie wazna kwestia. Ktos uzywal w samochodzie ? Jak sama jakosc rozmow i glosnosc sluchawki ? Nie gubi polaczenia z zestawem glosnomowiacym ?
4. Ekran - czy roznica miedzy Mi5 a RN3P jest duza ? Ekrany w Samsungu sa swietne takze pewnie duzy zjazd jakosciowy bedzie dla mnie mocno odczuwalny.
5. Aparat - Dobra jakosc zdjec czy filmow zarowno z przedniej jak i z tylnej kamery, nawet w ciemnych pomieszczeniach, bylaby mile widziana. Nie oczekuje cudow od telefonu za takie pieniadze jednak jeden wielki szum po zachodzie slonca odpada.
6. System - Wiem ze Mi5 dziala na andoridzie 6, a RN3P na 5. Czy spodziewana jest aktualizacja dla RN3P do androida 6 ? Bo o Nougacie pewnie mozna zapomniec. Czy Miui dla RN3P jest w pelni spolszczone ? Telefon ktory zakupie bedzie mial wgrany global rom.
7. Bateria - Tutaj RN3P pewnie niszczy Mi5 ?
8. Ladowanie - RN3P nie obsluguje quickcharge, a sama bateria jest duza. Ile mniej wiecej zajmuje wam naladowanie od 0 do 100% ? Czy telefon da rade wytrzymac bez ladowania od rana do wieczora dosyc intensywnego uzywania ? Ladowanie 4000mah w ciagu dnia bez QC jest troche przerazajace a mojego s6 czesto musze doladowywac w ciagu dnia.
9. Trwalosc - Telefon sluzy mi srednio rok-dwa. O Mi5 bym sie nie martwil ale czy istnieje mozliwosc, ze za jakis czas RN3P bedzie zbyt slaby na najnowsze aplikacje czy kolejne aktualizacje obecnie uzywanych ? Nie chce znalezc sie w sytuacji, w ktorej bede musial szukac plikow apk ze starsza wersja apki. Chociaz mysle, ze 3gb ram i Snapdragon powinny wystarczyc.
10. Jakies charakterystyczne wady tego modelu?
Z gory dziekuje za odpowiedzi, oczywiscie kazda informacja, nie tylko ta dotyczaca odpowiedzi na moje pytania bedzie mila widziana. Jestem kompletnie zielony w temacie Xiaomi, wiem tyle ile wyczytam na forum i obejrze na youtube takze  prosze o wyrozumialosc - w koncu chce kupic telefon nie majac okazji nawet zobaczyc go w akcji na zywo wiec musi  to byc przemyslana decyzja.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Ogólnie, powinieneś chyba mimo wszystko wziąć Mi5, lepszy aparat, wykonanie trochę lepsze, wydajniejszy i na pewno dłuższe wsparcie, a odpowiadając na Twoje pytania:

1. Nie ma problemów. Nie gram w Pokemon Go co prawda, ale znajomy dużo spędza przez to czasu przed telefonem i wszystko śmiga.
2. Dobrze spasowana, mi nic nie skrzypi, nie ma luzów, ale Mi5 to jest jednak trochę wyższa jakość, lepsze materiały, mimo iż RN3Pro jest z metalu i jest naprawdę solidnie wykonany.
3. Póki co sporadycznie używałem w ten sposób telefonu, ale zawsze działał mi bez zarzutu.
4. Między Mi5 i RN3Pro nie powinno być różnicy, chociaż na pewno ekran wygląda inaczej niż w Samsungach. Tam masz lepszą czerń, tutaj biel.
5. Aparat dużo lepszy w Mi5, w nocy też całkiem nieźle sobie radzi. RN3Pro w dzień ładne zdjęcia, w kiepskich warunkach pogodowych gorzej, chociaż nie jest źle, ale w nocy i przy sztucznym świetle dużo szumów. Co prawda na fejsa idzie wstawić takie zdjęcie, bo aż takiej tragedii nie ma, a tam i tak są małe zdjęcia, ale jest wiele lepszych telefonów do zdjęć i Mi5 to jeden z tych telefonów, myślę, że jakieś 2 półki wyżej.
6. Tak, już nawet pojawiły się pierwsze romy w oparciu o Androida 6.0. Na 7.0 wg mnie jest 50% szans, biorąc pod uwagę popularność tego modelu, chociaż też nie ma co się nastawiać, że będzie na pewno.
7. Bateria lepsza w RN3Pro, ja mam zazwyczaj 2-3 dni na baterii i 9-11h SoT. Dla Mi5 nieosiągalne, ale i tak spokojnie wytrzymuje dzień intensywnego użytkowania.
8. Obsługuje QC2.0. Na ładowarce dodawanej do zestawu 2 godziny i parę minut z 10% baterii. Z 10 do 60 ładuje w godzinę czasu, później troszkę zwalnia. Od zera do 100 ładuje bodajże 2,5h, więc nie jest źle, tym bardziej, że to ładowarka QC1.0. Na wersji z numerem 2 powinno w 2h naładować od zera do pełna.
9. Powinien wystarczyć na ponad rok, sam kupiłem go z myślą użytkowania co najmniej 2 lat. Z resztą Xiaomi bardzo dobrze znoszą próbę czasu, mój tata miał Mi3 i po 2 latach chodził jak nowy, dopiero niedawno zmienił na nowszy telefon, ponieważ tam brakowało mu trochę nowych bajerów i chciał lepszy aparat. W Antutu miał niby podobne wyniki co moja Xperia SP, która zapewniała mi stały pokaz slajdów. Redmi 2 mojego brata, którego ma praktycznie od premiery, chodzi płynnie cały czas.
10. GPS nie za dokładny, a dokładniej chodzi o to, że ma margines błędu ok. 4m i zdarzyło mi się raz, że pokazywał, że jadę po trawniku obok jezdni... Ale poza tym dobrze pokazuje trasy itp., po prostu dokładność nie najlepsza, przy czym nie jest to wina GPSu jako takiego, tylko oprogramowania i spokojnie można to wyeliminować.
Do tego kiedy jest ciemno, nie za bardzo chce działać autoobracanie ekranu, trzeba wyłączyć automatyczną jasność i wszystko śmiga, kolejna wina oprogramowania możliwa do wyeliminowania. Raz jeszcze zdarzyło mi się, że mediaserver zżerał mi strasznie baterię, przez co miałem 2 dni na baterii i tylko 7h SoT, ale restart telefonu wyeliminował problem. Poza tym nie miałem z nim żadnych problemów, żadnych wiech, restartów, aplikacje płynnie chodzą, w tym Hearthstone :D Testowałem jeszcze kilka innych gier, typu Asphalt, w które raczej nie gram, po prostu w celach testowych, ale i one chodziły płynnie na najwyższych detalach, bez żadnych ścin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
59 minut temu, tekk1992 napisał:

W koncu sie zdecydowalem i zamowilem Mi5 3/32 black z ibuygou. Mam nadzieje, ze spelni moje oczekiwania.

Jeszcze raz dziekuje Wam za pomoc.

Gratulacje :) po tym zakupie nie spojrzysz już na szajsunga. Jakość materiałów S6 egle w stosunku to fonów z serii Mi to żenada. Sam zobaczysz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakie spostrzeżenia po ponad pół roku używania?

 

Ja od siebie dodam tylko tyle (w odpowiedzi na twoje pytania, może komuś się to przyda) - wszystko dotyczy RedMi Note 3 PRO

1. GPS działa bezbłędnie
2. obudowa spasowana bardzo dobrze
3. Jakoś rozmów bardzo dobra, nie gubi połączenia z bluetooth
4. Ekran lepszy niż w Samsungach (przynajmniej tych które miałem w rękach)
5. Aparat: było źle jak go kupiłem. Sporo się poprawiło w sofcie od tego czasu, ale sporo jeszcze zostało do poprawienia
6. Andek był 5, jest 6, i podobno będzie 7 (gdzieś za 2 miesiące)
7. Bateria - sporo używam, w dodatku w dual sim, ale 1,5-2 dni da się z niego wydusić.
8. Ladowanie - Jest QC, ale tylko w wersji 1.0, ładowanie przy właczonym telefonie to max 4h od 0-100%
9. Trwalosc - ??????
10. Jakies charakterystyczne wady tego modelu? - po ponad roku używania nie zauważyłem niczego niepokojącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...