Skocz do zawartości

Pytanie o jakość odbioru LTE w Play


NemoKOF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem tego telefonu ale mam obawy o jakość odbioru internetu LTE w Play przez brak wsparcia dla Band 20. W Polsce i w ogóle w Europie to bardzo popularne pasmo (800mhz tzw Band 20). Chipset wspiera tą czestotliwość ale samo urządzenie albo ma to zablokowane, albo wyłączone. Jest to jedna z częstotliwości LTE w Play a do tego fizyka wskazuje, że im niższe mhz tym lepsza penetracja więc lepszy jakościowo odbiór.

Pytanie więc jak ma się odbiór na waszych maszynkach, może ktoś zmieniał telefon z obsługą 800 mhz na Xiaomi i ma jakieś obserwacje? Będę wdzięczny za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady,nie jest to pasmo kluczowe w pl. W Czechach tak. W Polsce każdy z operatorów ma ponad 70% zasięgu LTE 1800,ktore xiaomi obsługuje. W Plusie jest to na ten moment już pewnie ponad 80%. Także zależy gdzie mieszkasz. Do tego Play ma tylko 5Mhz 800Mhz więc może się zdarzyć że 3g będzie szybsze niż lte800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu, dlatego o to pytam tutaj. Chodzi mi i o wiedzę ekspercką i o taką czysto doświadczalną. Ja z mojego telefonu jestem zadowolony ale zastanawiam się nad czymś większym. Mi Max mi się bardzi podoba, widziałem o już na żywo ale nie chciałbym mieć gorszego zasięgu - wolałem się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2016 o 15:52, NemoKOF napisał:

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem tego telefonu ale mam obawy o jakość odbioru internetu LTE w Play przez brak wsparcia dla Band 20. W Polsce i w ogóle w Europie to bardzo popularne pasmo (800mhz tzw Band 20). Chipset wspiera tą czestotliwość ale samo urządzenie albo ma to zablokowane, albo wyłączone. Jest to jedna z częstotliwości LTE w Play a do tego fizyka wskazuje, że im niższe mhz tym lepsza penetracja więc lepszy jakościowo odbiór.

Pytanie więc jak ma się odbiór na waszych maszynkach, może ktoś zmieniał telefon z obsługą 800 mhz na Xiaomi i ma jakieś obserwacje? Będę wdzięczny za opinie.

 

We Wrocławiu Mi Max z LTE w Play Działa poprawnie.

Nie zauważyłem problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Otrzymałem mojego Mi Maxa w wersji 64 GB. Wersja MIUI to Global 8.0 Stabilna, 8.0.3.0 (MBDMIDG). Umieściłem w telefonie kartę sd i kartę sim heyah. Pokazuje przy niej symbol karty z numerem 2. 

Wybrałem Preferowany tryb sieci LTE ale wtedy pisze przy symbolu zasięgu Brak Usługi (możliwe, że mam tutaj tylko LTE T-Mobile w paśmie 800 Mhz !) i po chwili telefon przełacza się na 3G. Jednakże jesli wybiorę Operatorzy sieci ręcznie to po wyszukaniu wszystkich sieci pojawiają się tylko 2G i 3G. Teleon nie znajduje, żadnych innych sieci LTE innych operatorów pomimo, że jestem w zasięgu. 

Jaka może być tego przyczyna ? Czy muszę coś przełączyć aby LTE było w simie nr 2 kiedy karta sd jest w slocie 1 ?

EDIT: Przed chwilą przeszukałem sieci w routerze mobilnym Huawei i znalazł 4 sieci 4G: Play, Plus, T-Mobile i Orange. Telefon nie widzi żadnej :/

EDIT 2: Problem już nie aktualny telefon znajduje wszystkie sieci LTE oprócz T-Mobile, czyli Heyah, pewnie to co znajduje router mobilny to sieć w paśmie 800 Mhz :(

Edytowane przez notsure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@notsure nie za bardzo zrozumiałem o co do końca pytasz [-: Ale mam dla Ciebie ciekawą stronę... sprawdź w swojej okolicy jakie masz nadajniki, będziesz mniej więcej wiedział na co możesz liczyć... ja akurat żadnego 800 nie widzę w naprawdę sporej odległości ode mnie [-:
http://beta.btsearch.pl/

Edytowane przez KLIFord
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta strona jest nie aktualna bardzo niestety. A pytałem o to, że telefon nie znajdywał innych sieci niż 2G i 3G ale już zaczął znajdywać 4G tylko niestety nie w mojej sieci (T-Mobile). Bo oni tu pewnie nadają lte tylko w B20. Trudno :) W każdym razie dzięki.

p.s. Ale jutro pewnie założę nowy wątek jak tam zrobić root i adaway bez odblokowywania bootloadera bo od 2 dni czytam wszędzie poradniki i niby rozumiem :] 

Edytowane przez notsure
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Dnia 23.12.2016 o 09:37, antekwars napisał:

posiadam tel. z powyższego sklepu. Nie wiem czy to B20 działa czy to tylko ściema. Aczkolwiek karta SIM A2 Mobile, a wiec nadajniki Plusa i Aero2 działają bardzo dobrze. Nie widzę różnicy miedzy tel z b20 i bez. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...