Skocz do zawartości

Xiaomi.eu/ miuipolska.pl na Androidzie 6 - ogólnie.


Pawel978

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam 2 pytania mianowicie:

1. We wczesniej wersji na andku 5.1 nazwe karty w total comanderze mialem "karta sd" a w andku 6.0 mam "USB" czy jest szansa to zmienic spowrotem tak jak bylo w andku 5.1?

2. Wczesniej moglem bez problemu kopiowac/przenosic pliki z pam wew na karte sd a teraz pomimo wlaczenia "documents" nadal pokazuja mi sie te okna ale kopiuje/przenosi to samo dotyczy usuwania albo zmieniania nazwy pliku.

12258a4475758e897ad2c6353a69e731.jpg

320c9594d71bdf52b3d641c4e1e9b795.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to może ktoś mi pomoże: jako że MiPCSuite nie wspiera Marshmallow jeszcze i są w trakcie aktualizacji która potrwa ciul wie ile, to telefon nie jest przez ten program wykrywany. Niby żaden problem bo pliki mogę wymieniać i wszystko działa dobrze w Windowsie ale...

... no właśnie - ale nie mogę korzystać z Internetu przez USB. Jakieś sugestie jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co tu chodzi? Po zakończeniu instalacji >reboot (i tu zawsze pytanie o instalację SuperSu a tym razem nie) później zawiecha na logo, wtedy próbuję odwrócić temat i wracam znów do V8.0.1.0.>reboot, tylko zawibruje, mignie logo i się wyłącza, miga tylko dioda na czerwono. Żeby wszystko wróciło do normy muszę od nowa odblokować BL. Ściągnąłem zipy z każdego z serwerów i na każdym to samo, oczywiście za każdym razem wipe wszystkiego.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co tu chodzi? Po zakończeniu instalacji >reboot (i tu zawsze pytanie o instalację SuperSu a tym razem nie) później zawiecha na logo, wtedy próbuję odwrócić temat i wracam znów do V8.0.1.0.>reboot, tylko zawibruje, mignie logo i się wyłącza, miga tylko dioda na czerwono. Żeby wszystko wróciło do normy muszę od nowa odblokować BL. Ściągnąłem zipy z każdego z serwerów i na każdym to samo, oczywiście za każdym razem wipe wszystkiego.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Ale jak zainstalujesz, instalacja zablokuje bootloader, robisz odblok i system działa. Nie musisz jeszcze raz instalować. Ja po przejściu z miuipolska na global dev nic mi nie zablokowało

Tapped from RN3Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za krótko czekałeś po aktualizacji?

Z godzinę

RMN3P>>>>>Tapatalk............

Ale jak zainstalujesz, instalacja zablokuje bootloader, robisz odblok i system działa. Nie musisz jeszcze raz instalować. Ja po przejściu z miuipolska na global dev nic mi nie zablokowało

Tapped from RN3Pro

Wieczorem spróbuję

RMN3P>>>>>Tapatalk............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, strasznie sobie życie komplikujecie.

Nie musisz robić full wipe. Możesz (i dużo ludzi poleca przy zmianie wersji Androida), ale nie musisz.
Aktualizujesz dokładnie tak samo, jak wcześniej,

A najlepiej wstrzymaj się jakiś czas i poobserwuj, czy ludzie na forum zgłaszają problemy z tą wersją. Tydzień nikogo nie zbawi, a może oszczędzisz sobie nerwów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Redmi2 napisał:

Ale ja zawsze zalecam przy takiej zmianie miflash z flash_all na china na nowym andku i na to xiaomi.eu na nowym andku.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Dwa pytania

1. Czy China ROM nie zablokuje bootloadera?

2. xiaomi.eu już poprzez TWRP na China ROMie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... Czy kupując z tej strony http://xiaomi.com.pl/produkt/telefon-xiaomi-redmi-note-3-pro-332gb-lte/

będzie możliwe zaktualizowanie do androida 6.0 automatycznie - czy dopiero będzie to niestety możliwe z tymi wszystkimi zmianami systemu etc?

Edytowane przez Earthalign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie... Czy kupując z tej strony http://xiaomi.com.pl/produkt/telefon-xiaomi-redmi-note-3-pro-332gb-lte/

będzie możliwe zaktualizowanie do androida 6.0 automatycznie - czy dopiero będzie to niestety możliwe z tymi wszystkimi zmianami systemu etc?

Tak sposób jest zawsze metody mogę być tylko inne.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pierwszy raz instalowałem 6.0 to miałem tak, że było oryginalne logo android i tylko mrugało i telefon z dobre 40 minut się nie włączał. Wtedy zrobiłem tak: do recovery > wipe cache/dalvik > instalacja ROMU ponownie > wipe cache/dalvik > instalacja SuperSU  > wipe cache/dalvik > reboot. Po tym telefon mielił na logo MI (potem sie pokazało powered by Android)może 5-8 minut i system się uruchomił :) Wszystko miałem, tylko smsów i historii połączeń nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja napiszę trochę na temat najnowszego Miui Polska bazującego na 6.0.1. Zacznijmy od tego, że już od dłuższego czasu nie użytkowałem Miui, najpierw cm13 przez pół miesiąca, potem zostałem na Exodusie, przyzwyczaiłem się i sobie chwaliłem w spokoju czekając na Miui bazujące na MM. No i się doczekałem, w końcu globalna beta i miui.eu. Trzeba było zrobić powrót i tu zaczęły się schody. Próbowałem przywrócić poprzedni backup wykonany Alka Recovery, jednak przy przywracaniu najważniejszego czyli firmware ciągle wyskakiwał błąd... Nic nie mogłem zrobić, gdy chciałem wrócić spowrotem na Exodus backup też nie chciał się przywrócić, ten sam błąd. Oczywiście mogłem zainstalować Exodusa spokojnie przez zipa ale przecież chciałem wrócić na Miui więc musiałem coś zrobić, jedyna opcja w tym wypadku jaka mi została to flash przez Fastboot/EDL. Postawiłem na EDL. No i następna kicha. System złapał bootloop nie wiadomo czemu. Czekałem pół godziny i nic (przy okazji przez ten bootloop na wyświetlaczu wypaliło się lekko logo mi, na szczęście po dwóch dniach zniknęło bo już chciałem reklamować). Następną próbą było wgranie normalnie przez fastboota i tutaj wszystko się udało. Myślę sobie, zostanę na Globalu parę dni i potestuje. Bootloader znów mi się zablokował ale od razu go odblokowałem i zainstalowałem TWRP żeby zrobić roota i Xposed. I znowu problemy... TWRP miało problem, prosiło o hasło, że niby zaszyfrowałem pliki czego nie robiłem, szukałem pomocy w internecie ale średnio coś znalazłem więc skorzystałem z opcji sideload i zainstalowałem Miui Polska. Pamięć została zformatowana ale Miui Polska działała elegancko, TWRP też. Zrobiłem roota itd. I teraz przechodzę do oceny systemu. No więc jestem zawiedziony, wiadomo to beta, zresztą jedna z pierwszych albo pierwsza (globalna bo wiadomo, że testują wersję nocne od jakiegoś czasu), system potrafi się zaciąć, większość małych niedociągnięć które były ponad miesiąc temu zostały mimo, że samo Miui 8 jest już w wydaniu stabilnym. Bateria trzyma trochę lepiej niż Exodus, CM jak i Miui 8 na LP. Może porównując do Miui na 5.1 jest lepiej (choć raczej delikatnie) to porównując do AOSP czy CM jest dużo dużo gorzej. Chociażby menu ostatnich aplikacji. Xiaomi serio? Czy to musi tyle trwać? Odkąd pamiętam mając więcej aplikacji w tle po dotknięciu klawisza czuć wyraźne myślenie systemu a nieraz lekką zwieche. Na czystym Androidzie jest to błyskawiczne. Więc porównując do AOSP, CM i innych bazujących na tych systemach jest w mojej opinii dużo gorzej... Lepiej jest tylko z aparatem i baterią ale różnica nie jest wielka więc... poczekam parę dni i chyba wracam na CM albo Exodusa a do Miui zajrzę za kolejny miesiąc i obym wtedy mógł zostać i nie denerwować się za każdym razem kiedy przyłączam aplikacje.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja napiszę trochę na temat najnowszego Miui Polska bazującego na 6.0.1. Zacznijmy od tego, że już od dłuższego czasu nie użytkowałem Miui, najpierw cm13 przez pół miesiąca, potem zostałem na Exodusie, przyzwyczaiłem się i sobie chwaliłem w spokoju czekając na Miui bazujące na MM. No i się doczekałem, w końcu globalna beta i miui.eu. Trzeba było zrobić powrót i tu zaczęły się schody. Próbowałem przywrócić poprzedni backup wykonany Alka Recovery, jednak przy przywracaniu najważniejszego czyli firmware ciągle wyskakiwał błąd... Nic nie mogłem zrobić, gdy chciałem wrócić spowrotem na Exodus backup też nie chciał się przywrócić, ten sam błąd. Oczywiście mogłem zainstalować Exodusa spokojnie przez zipa ale przecież chciałem wrócić na Miui więc musiałem coś zrobić, jedyna opcja w tym wypadku jaka mi została to flash przez Fastboot/EDL. Postawiłem na EDL. No i następna kicha. System złapał bootloop nie wiadomo czemu. Czekałem pół godziny i nic (przy okazji przez ten bootloop na wyświetlaczu wypaliło się lekko logo mi, na szczęście po dwóch dniach zniknęło bo już chciałem reklamować). Następną próbą było wgranie normalnie przez fastboota i tutaj wszystko się udało. Myślę sobie, zostanę na Globalu parę dni i potestuje. Bootloader znów mi się zablokował ale od razu go odblokowałem i zainstalowałem TWRP żeby zrobić roota i Xposed. I znowu problemy... TWRP miało problem, prosiło o hasło, że niby zaszyfrowałem pliki czego nie robiłem, szukałem pomocy w internecie ale średnio coś znalazłem więc skorzystałem z opcji sideload i zainstalowałem Miui Polska. Pamięć została zformatowana ale Miui Polska działała elegancko, TWRP też. Zrobiłem roota itd. I teraz przechodzę do oceny systemu. No więc jestem zawiedziony, wiadomo to beta, zresztą jedna z pierwszych albo pierwsza (globalna bo wiadomo, że testują wersję nocne od jakiegoś czasu), system potrafi się zaciąć, większość małych niedociągnięć które były ponad miesiąc temu zostały mimo, że samo Miui 8 jest już w wydaniu stabilnym. Bateria trzyma trochę lepiej niż Exodus, CM jak i Miui 8 na LP. Może porównując do Miui na 5.1 jest lepiej (choć raczej delikatnie) to porównując do AOSP czy CM jest dużo dużo gorzej. Chociażby menu ostatnich aplikacji. Xiaomi serio? Czy to musi tyle trwać? Odkąd pamiętam mając więcej aplikacji w tle po dotknięciu klawisza czuć wyraźne myślenie systemu a nieraz lekką zwieche. Na czystym Androidzie jest to błyskawiczne. Więc porównując do AOSP, CM i innych bazujących na tych systemach jest w mojej opinii dużo gorzej... Lepiej jest tylko z aparatem i baterią ale różnica nie jest wielka więc... poczekam parę dni i chyba wracam na CM albo Exodusa a do Miui zajrzę za kolejny miesiąc i obym wtedy mógł zostać i nie denerwować się za każdym razem kiedy przyłączam aplikacje.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Ja za każdym razem mam błąd przy przywracaniu firmware, więc wystarczy odznaczyć jego kopie przy przywracaniu i wszystko działa. Bez tego cała twoja przygoda z miflashem nie miała miejsca.

Co do miui to zostaje na nim bo o wiele ładniejsze dla mojego oka są zdjęcia (cała aplikacja również, nie lubię kombinowania przed zrobieniem zdjęcia), mam skaner goodix przez co tylko na cm od santhosha działa.

Recents z cm/aosp a na miui to niebo a ziemia. Strasznie denerwuje mnie to czekanie na pokazanie się ostatnich aplikacji. Na MM u mnie wyraźnie lepiej. Tak samo cały system wg mnie szybciej działa.

Tapped from RN3Pro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie krótkie pytanko mogę na recovery 3.0.0-0 wgrywać najnowsza aktualizacja 6.9.22?

Teraz działam na 6.8.18 więc będzie to przesiadka z 5 na androida 6. Na razie chciałbym spróbować instalacji po wipe cache/dalvik jak coś pójdzie nie tak pewnie będę się bawił z miflashem. Jak konieczna zmiana twrp to proszę podrzuccie linkiem :)

Edytowane przez Antspaoini
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam pytanie odnośnie tego recovery. ZCX-TWRP RECOVERY FOR REDMINOTE 3 PRO Kenzo BY~XM 

Czy ktoś może powiedzieć dlaczego jak wgrywam wyskakuje mi takie cos?

recovery.JPG

Mam zainstalowany aktualnie system MIUIPolska 6.9.15 z recovery 3.0.2.2.

Czy te recovery trzeba instalować na czystym global dev???

 hot_1.gif

Edytowane przez djchester22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nie wszystko OK z baterią - ale z innej beczki widzę w zainstalowanych mab wersja 1.1.1 i msa wersja 2016.09.23 co to za procesy ? msa samo się zainstalowała albo przy okazji czegoś ale czego ? do tego msa wszedł do autostartu

znalazłem że msa to App_SystemAd.apk i zainstalowało się do com.miui.system.AdSolution ale za co odpowiada?

 

Edytowane przez us3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z wersji MIUI na androidzie 6. Szczególnie chodzi o baterię, nic jej nie drenuje, trzyma mi do 3 dni (sieć 2G).

Jedynie co zauważyłem to przy otrzymywaniu powiadomień przy wygaszonym ekranie ,nie pobudza się , a pobudzał się w wersji Stable z MIUI  8 android 5.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2016 o 12:43, paveu1978 napisał:

Ja jestem zadowolony z wersji MIUI na androidzie 6. Szczególnie chodzi o baterię, nic jej nie drenuje, trzyma mi do 3 dni (sieć 2G).

Jedynie co zauważyłem to przy otrzymywaniu powiadomień przy wygaszonym ekranie ,nie pobudza się , a pobudzał się w wersji Stable z MIUI  8 android 5.1.

W ustawieniach wczoraj wyłączałem tą opcję, więc musisz ją po prostu tylko włączyć i będzie się ekran wybudzał po otrzymaniu powiadomienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...