Skocz do zawartości

Xiaomi.eu/ miuipolska.pl na Androidzie 6 - ogólnie.


Pawel978

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie sie zastanawiam czy zaaktualizowac ale jak sadze pierwsza wersja romu na androidzie 6.0 jest zbugowana i nie chce mi sie pozniej znowu wracac do poprzedniej wersji bo po ostatnim powrocie do starszej wersji musialem kombinowac bo mialem restarty co chwile:/ a co do tego procesu "dex2oat" to gdzies czytalem ze pojawia sie on wtedy jak rom jest zle skompilowany badz zle zainstalowany..


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proces "dex2oat" minie sam? Czy dopiero kolejna aktualizacja może poprawić? Instalowałem najpierw fastboot china i potem od razu xiaomi.eu według poradnika więc nic źle nie zrobiłem z pewnością. Rom jest używalny jak dla mnie całkiem tylko takie drobne niedociągnięcia ma jak te co napisałem wyżej, a jeśli chodzi o powrót na 5.1 to warto się wstrzymać z aktualizacją jeszcze ale więcej będzie użerania się z powrotem na 5.1 niż z samym romem 6.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, piotrkozub napisał:

czyli rozumie ta poprawka od wczoraj juz dziala??

kilka pytan

1. czy na 5.1 moge wgrac 6 i su odrazu?

2. czy jak bym chcial wrocic do 5.1 to moge odrazu z kopii w twrp zrobionej?

3. czy na 6.0 dziala SU i  czy ma odrazu twrp?

1. tak ale najlepiej full wipe

2. raczej tak

3. działa su, a twrp jest niezależne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotrkozub napisał:

a czy jeszcze ktos by mogl potwierdzic ze powrot z 6 na 5.1 jest mozliwy z kopii?bez problemu?

to działa na każdym telefonie(z TWRP)/w każdym wariancie. Po to jest ta kopia zapasowa.

Edytowane przez kapiS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

081e535615e80235526a0c2e64494eda.jpg

Jak pisałem w wątku o samym Miui wszystko jest ok

Czytnik linii papilarnych - usunąłem palce dodalem na nowo i wszystko chodzi znacznie szybciej . Za noc bateria spadła 1% więc drenażu brak... Ale jakiś zmian nie zauważyłem :) Ktoś ma może listę zmian jakie są wprowadzone w 6.9.9 ?

Wysłane z Mojego Redmi Note 3 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem, że czytnik linii papilarnych działa szybciej ale czasem jak by się zwieszał - pomaga wtedy kliknięcie powera. Telefon się podświetli i odblokuje od razu. System aktualizowałem bez full wipe bo nie miałem na to czasu więc stąd mogą wynikać moje problemy. Problemów kolegi @Pawel978 za to nie dostrzegłem. (dex2oat po kilku godzinach przestał pracować i już go nie mam na liście) Mam też wrażenie że całość troszkę szybciej pracuje.

Edytowane przez kamaloo
Literówka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też na tym romie nie mam drenażu, przez noc 1% na 2 kartach sim, włączone oszczędzanie i inteligentne oszczędzanie na agresywne, ale na innych romach to nie dawało efektu i drenaż dalej był. Dopiero na tym romie testowym 6.8.30 drenaż się skończył, czyli w moim przypadku zmiana bazy androida przyniosła korzyści, których oczekiwałem. Właśnie ten czytnik coś słabo łapie czasami, wgrywałem z pełnym wipem, najpierw w MiFlash romem china (profilaktycznie), a później xiaomi.eu w twrp, pewnie w następnej wersji poprawią czytnik o ile to wina romu, bo może nie każdy ma ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja również dodam coś od siebie, po przejściu z ostatniego miui 8 stable, zauważyłem 3 różnice póki co,

po pierwsze to co koledzy wspominali czyli faktycznie czujnik odblokowuje szybciej działa to dużo fajniej niż poprzednio jak na moje oko

Dodatkowo system działa jakby trochę lepiej ale może to placebo, i nie wiem czy nie zmienił się trochę wygląd panelu sterowania(?).

Ale co najważniejsze to zauważyłem znacznie większą wydajność w emulacji psp, mianowicie poprzednio za nic na świecie nie mogłem osiągnąć pełnej szybkości w most wanted na ppsspp miałem ciągle 85℅ a po zmianie romu Odrazu mam 100% i gra się dużo przyjemniej.No ale poprzednio siedziałem na stable +Radeon kernel 2.5 więc możliwe że ten kernel też miał coś do gadania hmm.

Ogólnie jak na pierwszą betę to czapki z głów ja nie widzę większych problemów póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam aktualizację. Wgrałem usuniętą wersję i jestem zadowolony. Bateria o wiele lepiej jak na 5.1, wszystko chodzi płynniej, szybciej i czytnik linii teraz działa rewelacyjnie. Ja mam nadal tylko bug z dwoma krechami u dołu ekranu ale tego wy nie będziecie mieć więc polecam wywalić te wszystkie "stable" i wgrać sobie 6.9.9

Aktualizowałem przez TWRP Cofface, zrobilem tylko wipe dalvik cache i cache. Jak się uruchomił to wgrałem Viper4Arise, SuperSU i Xposed by solarwarez. Działa rewelacyjnie :)

Edytowane przez Daviteusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radon nie działa na MM. Budowany jest aktualnie tylko pod LP. 

Szkoda ale moze kernel pod cm 6.0 by dzialal:) tak ogolnie telefon chodzi plynniej niz na 5.1 troche mnie drazni znowu problem z przesylem plikow z pam wew na karte sd ale jakos ujdzie:) zobaczymy jak reszta:) wazne ze viper i dolby atmos dzialaja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Ja dzisiaj wgrywałem tą nową wersję  xiaomi.eu_multi_HMNote3Pro_6.9.9_v8-6.0 przez TWRP, wcześniej wyczyściłem wszystko i telefon godzinę wisi na logo "MI", powrót do TWRP czyszczę wszystko, wgrywam wersję poprzednią czyli xiaomi.eu_multi_HMNote3Pro_V8.0.1.0.LHOCNDG_v8-5.1 i klapa całkowita- reboot systemu i cisza, kiedy przytrzymam "power" zawibruje, na chwilę pojawi się logo i koniec, vol+ i power tak samo, tylko fastboot działa, kiedy wyłączony tel i podłączony kablem do ładowarki albousb miga tylko czerwona dioda.

Edytowane przez pitt.eer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pitt.eer napisał:

No nie wiem. Ja dzisiaj wgrywałem tą nową wersję  xiaomi.eu_multi_HMNote3Pro_6.9.9_v8-6.0 przez TWRP, wcześniej wyczyściłem wszystko i telefon godzinę wisi na logo "MI", powrót do TWRP czyszczę wszystko, wgrywam wersję poprzednią czyli xiaomi.eu_multi_HMNote3Pro_V8.0.1.0.LHOCNDG_v8-5.1 i klapa całkowita- reboot systemu i cisza, kiedy przytrzymam "power" zawibruje, na chwilę pojawi się logo i koniec, vol+ i power tak samo, tylko fastboot działa, kiedy wyłączony tel i podłączony kablem do ładowarki albousb miga tylko czerwona dioda.

po pierwsze odblokuj bootloader.

później bez problemu pójdzie mi flash 

miałem podobnie 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, grzesiekbu napisał:

bo wgrywając rom bootloader został zablokowany - część  softów blokuje ponownie. Proszę spróbuj - zobaczysz że na 90% pomoże.

UNLOCKED SUCCESFULLY, uruchomił się w końcu :) czy teraz Recovery muszę wgrywać odnowa?

Edytowane przez pitt.eer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, grzesiekbu napisał:

Jeśli działa to nie musisz wgrywac ale wszystko pewnie tylpu twrp root i inne poszlo w las...

 

TWRP oraz ROOT jest :) tylko teraz się zastanawiam co poszło nie tak, może przez nieuwagę ściągnąłem wersję nie dla tego telefonu? https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424964197 

Edytowane przez pitt.eer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...