Skocz do zawartości

Mi5 - Problem z recovery


kylazath

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj dotarł do mnie Xiaomi Mi5. Zmieniłem rom z global na dev, odblokowałem bootloader, po zainstalowaniu i uruchomieniu recovery, po krótkim ekranie powitalnym przechodzi już do recovery i tutaj pojawia się problem, gdyż touchscreen tak jakby umiera gdy wchodzę w recovery, nic nie da się zrobić na ekranie. Urządzenie działa normalnie, takie coś dzieje się tylko w recovery. Dodam iż próbowałem z 3/4 wersji recovery i dalej jest to samo.

Z góry dzięki za pomoc!

Edytowane przez kylazath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bump, dodam że używam najnowszego softu, a na miui 7 nie musiałem nic instalować ponieważ twrp zawarte w miui 7 działało. Po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji nie mogłem w ogóle wejść w twrp, tak jakby go w ogóle nie było a po instalacji z oficjalnej strony nie mam tam dotyku. Tak dla rozwiania wątpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, nie chcę zakładać nowego. Mam problem troszkę odmienny ale również z recovery.

Odblokowałem bootloader, przebrnąłem przez punkty dzięki którym wgrałem najnowszy update MIUI Polska, ale... po tej instalacji nie mogę dostać się do recovery. Każda próba kończy się na wyświetlaniu logo Mi, nic poza tym się nie dzieje. Za chiny nie mogę wejść, próbowałem wgrywać adb przez fastboot jeszcze raz ale po prostu nie trybi. Jest na to jakieś rozwiązanie? Czy próbować od nowa przejść całą procedurę jeszcze raz, może się opamięta? 

Recovery by mi się przydało, nie mogę wgrać dodatków i tweaka na pobieranie z Google Play...

Edytowane przez Remorka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania.
Odblokowałem bl tak jak w instrukcji, wgrałem przez twrp rom 6.9.29. Ale jak chcę teraz włączyć tak samo twrp (vol+, power), to zatrzymuje się na logo mi. Tak samo, gdy wskażę plik *.zip do wgrania z poziomu aktualizacje.
Twarde wyłączenie powoduje normalne uruchomienie.
Pytanie, jak teraz się wygrywa kolejną aktualizację.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, zainstalowałem zgodnie z poradnikiem 6.4.21 TWRP działało. Wyczyściłem całą pamięć i wgrałem najnowszy 6.9.29 i znowu nie mogę wejść w TWRP, zatrzymuje się na logo MI... Przy próbie dogrania TWRP przez FASTBOOT niby idzie wszystko ok ale jak wpisuję komendę fastboot boot twrp.img  słyszę, że urządzenie zostało odłączone od komputera ale telefon nie przechodzi do TWRP a dalej wisi na ekranie FASTBOOT. Próba włączenia przez VOL+ i POWER włącza tylko logo MI. Ponadto po tej operacji nie mogę już uruchomić systemu, tak jakby go nie było, dopiero ponowne wejście w tryb FASTBOOT i instalacja czystego romu przez MIFLASH ratuje mój telefon i tak w kółko przy każdej aktualizacji, którą próbuję wgrać od jakiegoś czasu.

Użytkuję Mi5 od maja i nie raz wgrywałem rom przez TWRP czy MIFLASH i nigdy nie było takich problemów. Ma ktoś pomysł na rozwiązanie problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Acid napisał:

6.4.21 xiaomi.eu fastboot > update do 6.9.29 przez Aktualizacje?

Z Mi5 Pro
 

6.4.21 xiaomi.eu przez fastboot > instalacja 6.9.29 przez TWRP z czyszczeniem wszystkiego.

 

Nie czyścić pamięci tylko na czysty 6.4.21 zainstalować jako aktualizację 6.9.29? Wtedy Twrp zostanie? Już nie raz wcześniej czyściłem cała wszystko i nie było problemu z TWRP.

Edytowane przez Piertas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualizowałem przez twrp i wtedy po aktualizacji twrp staje się niedostępny. Przez aktualizację nie próbowałem. Czy mam spróbować wgrać przez Aktualizacje z poziomu miui na wersji 6.4.21.? Mogę w weekend powtórzyć. Chyba że ktoś to zrobi i się podzieli doświadczeniem.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez krzysztof798
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie instalując przez adb w trybie fastboot recovery Gemini miui8 https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678
Ci prawda mam chińskie krzaki w recovery, pewnie gdzieś da się zmienić język ale mi nie przeszkadza bo opcje z ktorych korzystam regularnie znam na pamięć

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luuuuudzie na stronie twrp jest wyraźnie napisane że po wgraniu twrp od razu po restarcie z fastboot należy wejść w twrp żeby nadpisać systemowy recovery bo inaczej po każdym restarcie trzeba będzie robić wszystko od nowa... Od siebie polecam wrzucić twrp w wersji 3.0.2 a później ROM EU lub PL (najnowszy) a wtedy recovery zaaktualizuje się do wersji 3.0.2-1 i jeśli będzie za każdym razem wgrywać ROMy przez twrp to już nie powinien zniknąć. 

 

EDIT: Gdyby ktoś szukał twrp i instrukcji do wgrywania przez adb to tutaj: TWRP

Edytowane przez SlenderJr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luuudzie ludzie, człoooowieku... Przecież jak instalujesz rom 6.4,21 przez fastboot to masz za jednym zamachem wgrane TWRP i system uruchamia się automatycznie po instalacji. Następnie bez problemu można było wejść w TWRP i zainstalować aktualizację do np. najnowszej 6.9.29 i w tym momencie albo TWRP się usuwało albo było blokowane... Jakbyś czytał co jest napisane wcześniej to zwróciłbyś uwagę na mój wpis, którym podałem informacje jakiej komendy używam po instalacji (fastboot boot twrp.img) czyż nie jest to komenda uruchamiająca TWRP? Prawdopodobnie TWRP zainstalowane z 6.4.21 było przystosowane w jakimś stopniu pod MIUI 7 skoro zostało udostępnione TWRP dla MIUI8, które u mnie jak i u kolegi @Remorka rozwiązało problem, z tym, że u mnie był od razu język angielki :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem co jest wcześniej i nie rozumiem jaki jest problem w takim razie jeśli twrp po wgraniu nowej kompilacji systemu blokuje się bądź usuwa wgrać twrp prosto od autorów według instrukcji podanej na stronie twrp? I chyba nie zrozumiałeś mnie i instrukcji ze strony twrp, po wgraniu twrp od razu jak jest reboot do systemu to już wtedy trzeba VOL+ i Power żeby twrp zastąpił na stałe oryginalne recovery, bo jeśli najpierw zbootojemy do systemu po wgraniu twrp to wszystko trzeba powtarzać od początku...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest do końca tak jak piszesz, ponieważ po instalacji przez miflash MIUI7 i bezpośrednim załadowaniu systemu można było wejść do twrp a dopiero po aktualizacji romu do najnowszej wersji z MIUI 8 już nie. Problemu z wgraniem twrp nie ma, jedynie próba jego uruchomienia kończyła się fiaskiem, zaraz po instalacji przy próbie przejścia do twrp ekran zatrzymywał się na logo MI. Dopiero wgranie twrp pod MIUIv8 załatwiło problem, zobaczymy czy coś się zmieni po kolejnej aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale przecież na twrp.me oficjalnej stronie twrp zawsze jest oficjalna wersja do Mi5 i nie trzeba szukać specjalnych wersji pod MIUI 7 czy 8, ja od razu wrzuciłem twrp ze strony autorów i na żadnym ROMie nie miałem problemów czy to MIUI czy jakiś custom, może dlatego że jak jeszcze używałem xperii S to nie raz ją ucegliłem i nie raz postawiłem nowy ROM i TWRP/CWM to wiem mniej więcej co i jak :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę ten temat.

U mnie się nie uruchamiał TWRP. To znalazłem - już nie pamiętam gdzie na forum - ale cały ten folder (bez pliku *.img):

MIUIPolska_Instalator_recovery

w nim pliki:

adb.exe

AdbWinApi.dll

AdbWinUsbApi.dll

fastboot.exe

Flash_TWRP.bat

twrp.img (nazwa ręcznie skrócona)

Uruchomiłem plik *.bat, podpiąłem telefon w fastboocie, i takie tam: any key, enter i TWRP zaczął działać.

Nie do końca rozumiem co robiłem, ale na Win 7, 32 bity.

Teraz Power i Vol+ włącza TWRP i także poprzez "Aktualizacje" plik *.zip się ładnie wgrał.

Z kompa tym razem wysłano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...