Skocz do zawartości

MIUIPolska 6.9.9 na 6.0 - bootloop po standardowej aktualizacji


seb

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że pojawił się nowy ROM MIUIPolska na andku 6.0, ściągnąłem, zainstalowałem i zaliczyłem bootloopa (ciągle wracał do TWRP). Postanowiłem, że wrócę do 6.8.18, zainstalowałem i ponownie bootloop (z tym, że tym razem migał tylko logiem MI i się wyłączał).

Zrobiłem szybką reinstalację TWRP z adb, ale przy próbie wejścia do TWRP wywaliło mi, że telefon jest "locked". Odblokowałem i zainstalowałem ponownie 6.8.18, tym razem z powodzeniem.

Czy ten update musi być wykonany jakoś inaczej? Czy może u mnie jednostkowy przypadek?

Dajcie znać jak u Was poszła aktualizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, seb napisał:

Zauważyłem, że pojawił się nowy ROM MIUIPolska na andku 6.0, ściągnąłem, zainstalowałem i zaliczyłem bootloopa (ciągle wracał do TWRP). Postanowiłem, że wrócę do 6.8.18, zainstalowałem i ponownie bootloop (z tym, że tym razem migał tylko logiem MI i się wyłączał).

Zrobiłem szybką reinstalację TWRP z adb, ale przy próbie wejścia do TWRP wywaliło mi, że telefon jest "locked". Odblokowałem i zainstalowałem ponownie 6.8.18, tym razem z powodzeniem.

Czy ten update musi być wykonany jakoś inaczej? Czy może u mnie jednostkowy przypadek?

Dajcie znać jak u Was poszła aktualizacja.

Wadliwa wersja prawdopodobnie xiaomi.eu, obecnie jest wycofana, miałeś pecha i zainstalowałeś zanim wycofali. Trzeba czekać na dobrą wersję. Też czekam bo właśnie jak miałem instalować już to ktoś napisał że wycofana i się wstrzymałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem przed chwilą update do 6.9.9 na MM i śmiga idealnie, poprawili problemy z synchronizacją BT smartwatch'y i rozpoznawanie urządzeń USB OTG na razie tyle moich spostrzeżeń...

Pytanie mam co do Xposed pod andka 6.0.1, podrzuci ktoś linka....??

Edytowane przez Vpuchaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy powinienem tworzyć nowy post, czy napisać mojego posta w tym wątku. Z góry przepraszam jeśli jest w nieodpowiednim miejscu. Mianowicie mam mały mętlik w głowie. Telefon jaki posiadam to XRN3P. Chciałem już dzisiaj zainstalować MIUI 6.9.8 z MM ale dobrze że poczekałem na opinie innych osób. Poczekam aż wyjdzie poprawiona wersja tego ROM'u. Wracając do sedna. Aktualnie jestem na MIUI 7.5. Chciałem zainstalować ten ROM totalnie na czysto, full wipe systemu, dalvik and cache itd. Tak aby zostało samo TWRP. Wtedy zainstalowałbym MIUI 6.9.8, jest okej, MM zainstalowany. Natomiast nasuwa mi się pewne pytanie. Gdybym chciał powrócić do MIUI 7 na 5.1, to procedura wygląda tak samo że robie totalnego full wipe (TWRP zostaje oczywiście) i wgrywam MIUI 7 na Lollipopie? Czy downgrade wygląda zupełnie inaczej? (Pytam ogólnie tylko z ciekawości, ponieważ i tak zapewne gdy wyjdzie bardziej "stabilna" wersja dev tego ROMu to i tak na niej zostane) Za wytłumaczenie mi tego będę bardzo wdzięczny! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tworzyć tematu, a że mam podobny problem postanowiłem napisać tutaj

Proszę o pomoc, bo już nie mogę :( 
Odblokowałem bootloader, wszystko dobrze sprawdzałem komendą, itd
Potem chciałem wgrać recovery twrp, ale d*pa wyskoczyło okienko, aby wpisać jakieś hasło, starsze wersje też nie działają.
System też nie chce się włączyć. Z poziomu recovery system nie chciał się wgrać.
Na szczęścia działa fastboot, edl,
Wyłączyłem podpisywanie sterowników w windows 10, ale nadal nie działa.
Zaraz przywróce system na lapku i będe działał, muszę go zrobić dzisiaj.
Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tak macie szczęście. Ja po aktualizacji do 6.9.9 miałem bootlop i w ogóle się nie uruchamiał tylko instalował do 100% i restart. Po Mi flashu do Globaldev nie rozpoznał kart sim. Nie było żadnej łączności. No to jeszcze go raz miflaszem tym razem Globalstable tak jak miałem w chwili zakupu. Dalej nie rozpoznaje kart sim gdy są 2 włożone. Poleciałem wymienić nano sim gdyż jak była tylko microsim to tel działa. Jak nano sim - nie działa, jak obydwie też nie działa. Na dzś juz nie mam siły kombinowac sprawdzę jutro czy nowy nano sim będzie działał, na razie muszę mieć łączność przynajmniej na 1 simie. Ale zastanawia mnie czy przez instalację aktualizacji można uszkodzić port/gniazdo sim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DukeN napisał:

To i tak macie szczęście. Ja po aktualizacji do 6.9.9 miałem bootlop i w ogóle się nie uruchamiał tylko instalował do 100% i restart. Po Mi flashu do Globaldev nie rozpoznał kart sim. Nie było żadnej łączności. No to jeszcze go raz miflaszem tym razem Globalstable tak jak miałem w chwili zakupu. Dalej nie rozpoznaje kart sim gdy są 2 włożone. Poleciałem wymienić nano sim gdyż jak była tylko microsim to tel działa. Jak nano sim - nie działa, jak obydwie też nie działa. Na dzś juz nie mam siły kombinowac sprawdzę jutro czy nowy nano sim będzie działał, na razie muszę mieć łączność przynajmniej na 1 simie. Ale zastanawia mnie czy przez instalację aktualizacji można uszkodzić port/gniazdo sim.

Nie uszkodził się port tylko obsługa go. Powodzenia w naprawie, przyda Ci się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DukeN Ja mam nadal TWRP, ale inną wersję.

Próbowałem przez miflash wgrać. Najpierw był problem ze sterownikami. Potem mimo, że były nie działało.

EDL, fastboot działał mi.

Teraz wgrałem 6.8.18, bo nie chce mi się ponownie tracić czasu.

Edit:

Co do twojego pytania, spójrz parę postów w górę.

Edytowane przez danio_96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, matisnh napisał:

Zaktualizowałem do MM i wszystko działa, jedynie tak jak kolega wyżej wspomniał odciski palców wyparowały. Mam wrażenie, że MIUI samo w sobie działa na MM ciut szybciej.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

W moim przypadku wystarczyło w ustawieniach blokad ponownie wprowadzić odcisk palca i śmiga aż miło... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,  również mam problem po aktualizacji.  Mianowicie po odpaleniu tel wszystko w tle dziala,  natomiast jak próbuje odblokowac tel wzorem na chwile wchidzi mi na główny ekran i sekunde pozniej wracam do ekranu blokady. Telefon w tle widac,  ze smiga -  dzialaja polaczenia przychodzace, na pasku powiadomien google play wskazuje aktualizacje, kalendarz planowane zdarzenia. Czy ktos ma jakies pomysly na rozwiazanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zkiepscilem po calosci.  Stwierdzilem,  ze wroce do 6.7.14 (z tym romem dostalem tel).  Udalo mi sie wejsc do twrp odpalic instalacje tak jak przy kazdej aktualizacji i lipa. Tel robi instalke (idzie pasek) wskakuje restart z logiem MI chwile niby sie laduje i ponownie jakby od poczatku instalowal.  

Jestem laikiem w tej kwesti dlatego prosze o pomoc jak skutecznie przywrocic telefon do funkcjonowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Inku napisał:

No i zkiepscilem po calosci.  Stwierdzilem,  ze wroce do 6.7.14 (z tym romem dostalem tel).  Udalo mi sie wejsc do twrp odpalic instalacje tak jak przy kazdej aktualizacji i lipa. Tel robi instalke (idzie pasek) wskakuje restart z logiem MI chwile niby sie laduje i ponownie jakby od poczatku instalowal.  

Jestem laikiem w tej kwesti dlatego prosze o pomoc jak skutecznie przywrocic telefon do funkcjonowania. 

Pewnie zablokował Ci się bootloader po przesiadce z androida 6, odpal MiUnlock, zaloguj się i odblokuj. I zrób wipe w twrp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...