Sign in to follow this  
Długi_Poul

Mi5 - synchronizacja kontaktów z Google ...

Recommended Posts

Witam,

Czy ktosz Was może mi powiedzieć jak na Mi5 zsynchronizować kontakty z kontem google.

Nie mam w meny w ogóle takiej opcji. Synchronizuje, kalendarz,dane aplikacji, dysk i inne, ale nie mam kontaktów do synchronizacji.

Ma ktoś z Was taki problem ?

Jaki masz rom?

Wyloguj sie z konta Google w telefonie. Zrób restart i zaloguj się ponownie. Powinno pomóc. 

Edited by Poohacz79

Nic nie dało wylogowanie się i zalogowanie na koncie gogle. Nadal mam kontakty "lokalne,niesynchronizowane". Natomiast mam jakieś 32 kontakty synchronizowane z kontem gogle.

Widzę to, jak wejdę we wskazanie kontaktów do wyświetlania. Jak ustawić globalnie żeby synchronizowało kontakty? Nie mogę znaleźć nigdzie takiej opcji. :( 

Chcesz zrobić sobie kopie czy przywrócić kontakty? Bo do zrobienia kopii polecam chmurę Xiaomi. Genialna sprawa. Logujesz się na konto, po paru sekundach masz kontakty ze zdjęciami pełnowymiarowymi, smsy, kalendarz i pozostałe.

Napisane z Xiaomi Mi5

a próbowałeś Ustawienia -> Konta -> Google -> wybór konta google -> Synchronizacja -> Zaznaczyć Kontakty?

lub Ustawienia -> Opcje Aplikacji -> Systemowe -> Kontakty -> Wyświetlanie kontaktów -> Lista kontaktów -> Google?

Próbowałem. Dlatego zadałem to pytanie co jest nie tak, lub co robię nie tak:

Ustawienia -> Konta -> Google -> wybór konta google -> Synchronizacja -> Zaznaczyć Kontakty? - mam zaznaczone kontakty.

Ustawienia -> Opcje Aplikacji -> Systemowe -> Kontakty -> Wyświetlanie kontaktów -> Lista kontaktów -> Google? Tu mam ustawione żeby telefon wyświetlał mi kontakty lokalne,

bo kontaktów z konta google mam tylko 32, Jakby się zsynchronizowały te lokalne na konto gogle, to bym wyświetlał wszystkie.

nie mam żadnego błędu synchronizacji, zaznaczyłem żeby wyświetlał mi kontakty google. Ale co z tego skoro mam ich tylkko 32 szt.

Tych w telefonie nie widać ... synchronizacja działa, a kontaktów nie zsynchronizował :(

Contacts.google.com

Tam możesz eksportować do pliku a przy okazji sprawdzisz ile ich tak na prawdę masz.

Wysłane z Mi5 PRO

Spróbuj jeszxze usunąć konto google, wyczyścić dane aplikacji google, reset urządzenia i na nowo dodanie konta

Wysłane z Mi5 PRO

OK, tak też zrobiłem. Kontakty zapisałem jaki plik *.vcf.  Potem usruchomiłem wczytanie pliku ale nie na urządzenie a na konto google. Wykanało się.

Następnie uruchomiłem synchronizację, i zaczęło przerzucać kontakty na konto google. Obserwowawłem na kompie, to jak wzrasta liczba kontaków na konto google.

I teraz tak: kontakty lokalne które zapisałem do pliku, było ich 1400. Po zapisaniu do pliku i zaczytaniu pliku na google kontaków zrobiło się 1316. Co zeżarło brakujaca resztę ?

W dodatku synchronizacja z kontem google utknęła na liczbie 1284, i koniec. Stoi.

Na telefonie cały czas info że ostatnia synchrnizacja z 9:00 rano, mimo że robiłem to o 14:00, w dodatki synchronizacja nie idzie, a przy kontaktach jest ten znaczek recyklingu :)czyli synchronizacji.

Co myślicie, czymu wisi ta synchronizacja, i czemu są takie różnice w ilości kontaktów.

Nadmienię że wcześniej wyczyściłem konto google z kontaktów.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this