Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

proszę bardzo o pomoc, ponieważ mam głębokie wrażenie, że zostałam oszukana przez dystrybutora http://xiaomi.com.pl. Firma nie odpisuje na maile ani nie odbiera telefonów...Zamówiłam model Redmi Note 3 Pro. Tylko co dostałam? Oto jest pytanie. Telefony różnią się minimalnie. Wpisując numer seryjny i imei wychodzi w googlach redmi note 3 + chińskie znaczki które w tłumaczeniu przez translatora nie mają większego sensu. Ale czy sprzedawca naprawdę mógł się tak pomylić? Czy liczył na to, że nie zauważę? W załączeniu screeny informacji o telefonie 

Będę ogromnie wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam

Joanna

Screenshot_2016-09-08-17-45-57_com.android.settings (1).png

Screenshot_2016-09-08-17-46-02_com.android.settings.png

Edytowane przez Ujej91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum, Joanno ;)

Po liczbie rdzeni procesora wychodzi na to że nie zostałaś oszukana i jest to redmi note 3 pro :) możesz sprawdzić nazwę procesora jakimś programem typu CPU-z dla pewności

Przy okazji dodam że też miałem taki dylemat kiedy zobaczyłem pudełko bez "pro" w nazwie telefonu.

Sent from Xiaomi Redmi Note 3 Pro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Ujej91 napisał:

To czemu Xiaomi nie daje nigdzie Pro? Przecież to bez sensu :P Wg recenzji telefony dość znacznie się przecież różnią

Ponieważ oficjalnie telefon ten nie nazywa się Redmi Note 3 Pro, a właśnie Redmi Note 3 (Snapdragon version).
Przyjęło się, że jest to wersja Pro i wszyscy posługują się tą nomenklaturą.

Tak samo możesz u dostawców w Polsce znaleźć informacje o wersji Redmi Note 3 Prime (lub Pro Prime) - ten dopisek również przyjął się nieformalnie jako określenie wersji z 3GB pamięci RAM oraz 32GB pamięci wewnętrznej, w odróżnieniu do wersji 2GB/16GB..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Ujej91 napisał:

To czemu Xiaomi nie daje nigdzie Pro? Przecież to bez sensu :P Wg recenzji telefony dość znacznie się przecież różnią

Dodanie do nazwy Pro to umowny zabieg sprzedawców, żeby łatwiej było kupującym rozróżnić te modele. Xiaomi operuje na nazwach kodowych poszczególnych modeli (MTK - hennessy, Snapdragon - kenzo, Snapdragon z obsługą band 20 - kate)

Edytowane przez primek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu Xiaomi nie daje nigdzie Pro? Przecież to bez sensu  Wg recenzji telefony dość znacznie się przecież różnią

Daje. Nazwa romu to HMNote3Pro. Aczkolwiek w samym pobieraniu Global lub w ich specyfikacji posługują się terminem Qualcomm czyli Redmi Note 3 Qualcomm, a ten z MTK to Redmi Note 3 China.

Z Mi5 Pro

Dodanie do nazwy Pro to umowny zabieg sprzedawców, żeby łatwiej było kupującym rozróżnić te modele. Xiaomi operuje na nazwach kodowych poszczególnych modeli (MTK - hennessy, Snapdragon - kenzo, Snapdragon z obsługą band 20 - kate)

Właśnie nie. Tzn na nazwach kodowych operuje powiedzmy w środowisku romów czyli w miejscu gdzie przeciętny klient nie wchodzi ot tak zaraz po kupnie. Bo takie romy fastboot mają nazwy kodowe w nazwach plików, ale już romy recovery mają inne nazwy.

Z Mi5 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...