Skocz do zawartości

Global dla mimax


Piotr.ben

Rekomendowane odpowiedzi

Sądzę że chcesz zainstalować MIUI Polska/Xiaomi.eu?

Czyli trzeba zainstalować China Dev przez MiFlash w trybie EDL i na tym systemie odblokować Bootloader aplikacją od Xiaomi,następnie zainstalować TWRP i na koniec MIUI Polska/Xiaomi.eu + dodatki MIUI Polska.

Jaki masz aktualnie system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Piotr.ben napisał:

Mam stable china. Miałem że wgram dev lub stable global przez fastboot ale poradnik mówi inaczej. Nie wiem czy aktualny czy co 

Aha 

Czyli trzeba edl

Mogę wejść przez komendę czy tylko kombinacja klawiszy?

 

EDL można włączyć na trzy sposoby

Sposoby wejścia w poszczególne tryby:

DOWNLOAD / EDL

1.Poprzez menu serwisowe (vol+ i power), następnie wybieramy "download"

2.Trzymamy vol+ i vol- i podłączamy telefon do komputera.

3.Poprzez skrypt (przydatne jeśli mamy bootloopa i możemy wejść tylko do trybu fastboot.

FASTBOOT

1.Poprzez menu serwisowe (vol+ i power), następnie wybieramy "fastboot"

2.Uruchamiamy telefon kombinacją vol- i power.

RECOVERY/TWRP

1.Poprzez menu serwisowe (vol+ i power), następnie wybieramy "recovery"

2.Uruchamiamy telefon kombinacją vol+, vol- i power.

 

Ja użyłem sposób 2.Trzymamy vol+ i vol- i podłączamy telefon do komputera.

Oczywiście MiFlash z opcję Flash_All

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czytam i czytam forum i jestem trochę zdezorientowany, mam:
- Mi max 2/16
- miui 8.0 Stable 8.0.2.0(MBCCNDG) po aktualizacji
- kupiony XON TECHNOLOGY SHUANGSHAN SHANGHAI
- Odblokowany bootloader (trzy ptaszki na zielono)

I teraz pytam, czy i tak muszę wgrywać china dev rom i jeszcze raz odblokować bootloader czy od razu twrp i następnie MIUIPolska ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Levv napisał:

Witam
Czytam i czytam forum i jestem trochę zdezorientowany, mam:
- Mi max 2/16
- miui 8.0 Stable 8.0.2.0(MBCCNDG) po aktualizacji
- kupiony XON TECHNOLOGY SHUANGSHAN SHANGHAI
- Odblokowany bootloader (trzy ptaszki na zielono)

I teraz pytam, czy i tak muszę wgrywać china dev rom i jeszcze raz odblokować bootloader czy od razu twrp i następnie MIUIPolska ?

China Dev instaluje się po to aby odblokować na nim Bootloader,jeśli już masz go odblokowanego to zainstaluj to MIUI Polska (Xiaomi.eu + dodatki MIUI Polska)

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2

Pobierz odpowiednie TWRP/MIUI Polska (Xiaomi.eu + dodatki MIUI Polska)

https://miuipolska.pl/miui-6-9-8

zastosuj się do (pierwszy adres w moim poście)

3. Instalacja recovery

4. Instalacja MIUIPolska

Odpowiednim TWRP będzie 

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678

plik o nazwie TWRP_hydrogen.zip

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.09.2016 o 23:20, majdan12 napisał:

China Dev instaluje się po to aby odblokować na nim Bootloader,jeśli już masz go odblokowanego to zainstaluj to MIUI Polska (Xiaomi.eu + dodatki MIUI Polska)

Pobierz odpowiednie TWRP/MIUI Polska (Xiaomi.eu + dodatki MIUI Polska)

Dziękuję bardzo, pobrane i zainstalowane.

Mam jednak jeszcze chińskie aplikacje i chciałbym się ich pozbyć. Czy można w TWRP "z formatować" pamięć i zainstalować "czyste" miui polska i pozbyć się chińskich aplikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Levv napisał:

Dziękuję bardzo, pobrane i zainstalowane.

Mam jednak jeszcze chińskie aplikacje i chciałbym się ich pozbyć. Czy można w TWRP "z formatować" pamięć i zainstalować "czyste" miui polska i pozbyć się chińskich aplikacji?

Jeśli odblokowałeś Bootloader aplikacją MiFlashUnlock,to teraz trzeba zainstalować TWRP i wykonać w nim Wipe Factory Reset następnie w TWRP wybrać .Zip z MIUI Polska/Xiaomi.eu,zresetować się do systemu po pomyślnej instalacji,nie konfigurować samouczka,przejść do TWRP,wyszukać i zainstalować dodatki MIUI Polska,zresetować się następnie do systemu i przejść przez samouczek i cieszyć się z systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, majdan12 napisał:

Jeśli odblokowałeś Bootloader aplikacją MiFlashUnlock,to teraz trzeba zainstalować TWRP i wykonać w nim Wipe Factory Reset następnie w TWRP wybrać .Zip z MIUI Polska/Xiaomi.eu,zresetować się do systemu po pomyślnej instalacji,nie konfigurować samouczka,przejść do TWRP,wyszukać i zainstalować dodatki MIUI Polska,zresetować się następnie do systemu i przejść przez samouczek i cieszyć się z systemu.

Done , wykonane !!! :-D

Bardzo dziękuję , wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Levv napisał:

Dla laika jak ja jest bardzo ważne aby był to sposób najłatwiejszy, najprostszy i zrozumiały.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc

Ja wcześniej posiadałem modele które miały szybszy sposób instalacji Xiaomi.eu ale i z Mi Max sobie poradziłem dzięki pomocy,tutaj zgromadzonych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
19 minut temu, acanth napisał:

Pojawiła się wersja romu global dla MiMax 64/128

Z forum en:
Mi Max Pro is now Mi Max Prime!

MIUI 8 V8.0.3.0.MBDMIDG is now rolling out for Mi Max Prime (Helium/Mi Max (64/128 GB))

Tap Tap Tap
 

 

Ktoś go chociaż używa,aby o nowej wersji informować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@acanth dziękuje za cynk. Oboje jak przetestujecie z kolegą @jarek384 będę wdzięczny za informacje co i jak.

Po co Wy tak marudzicie? @Redmi2 @Majdan12, tego kolegę pierwszego to już w ogóle nie rozumiem po co się udziela nie używając MiMax'a?
Sam jestem bardzo przekonany by używać jednak stable global na MiMax Pro niżeli dev co tydzień ręcznie wgrywać poprawki i to nie przez OTA. Już wyrosłem chyba z cotygodniowego wgrywania custom romu, i bawienia się w testowanie kerneli itd. 

Teraz kwestia jak się przekonam by wrócić do Globala (przeszedłem na miupolska z powodu MiUi8 ktorego na Pro nie było) jak mam go wgrać [-: W sposób jak w recovery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redmi2 ok zwracam honor ale nie musisz od razu marudzić, że dał newsa o globalu. Gdyby nie kolega to pewnie, nie wiedział bym o tym przez kolejny miesiac. Jeżeli sam znajdę czas to ogarne temat globala i założenia temat o nim, i jest to zdrowe podejście niż zamykanie się w ryzach jednego roku który trzeba manualnie update co tydzień :-)

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...