Jump to content

FlymeOS 5 dla mi4c

doktor

Recommended Posts

witam

jest to rom z urzadzen MEIZU

gdyby ktos byl zainteresowany to pobieramy plik z romem: http://openrom-dl.flyme.cn/25415151/20160827/1472260320024/flyme_Mi-4c_Liberation_5.1.8.22R-beta.zip
link do orginalnego tematu: http://www.miui.com/thread-3625714-1-1.html

instalujemy klasycznie w TWRP

- wipe dalvik,cache,data

- zainstalowac rom

- reboot

dosc dlugo sie uruchamia pierwszy raz wiec cierpliwosci:)

bardzo ladny rom, szybki, wszystko dziala, jedynie apka pogody nie znajduje miast europejskich, ale sa setki pogodynek w sklepie  - ja uzywam chronus we wersji platnej:)

aparat smiga, gps smiga, dualsim dziala. jest po polsku

oczywiscie wgrywacie na swoja odpowiedzialnosc:) ja wlasnie testuje i ładny czysty przejrzysty rom :)

jesli ktos chce uslugi i sklep google to po uruchomieniu wejsc w app center - > wyszukac google installer -> zainstalowac -> odpalic sklep niech zaktualizuje co musi sam -> reboot i gotowe :)

trochę testowałem, ogólnie całkiem ładnie wygląda - oczywiście podobnie do MIUI. Testując inne ROM-y niż MIUI, poszukuję oprogramowania, na którym lepiej będzie trzymać bateria. Na tym Flyme raczej tego nie uświadczyłem, nieraz nawet bateria spada o 2%.

P.S.: Link do zawsze najnowszych wersji: http://www.flyme.cn/firmwarelist-37.html#7%3C/a%3E

• 4 weeks later...
  • 1 month later...
Dnia 2.10.2016 o 11:13, nosteres napisał:

ktoś wgrywał najnowszą wersje ?? :P potrzebuje pomocy nie wiem jak wyłączyć powiadomienie sms i połączeń lampą błyskową :)

ta chińska appka z logiem trybików jak w zegarku i w niej bodajże czwarta opcja od końca

appce musisz dać pozwolenie roota

• 2 weeks later...
  • 5 months later...
1 minutę temu, slimdick napisał:

@galakty z ciekawości sobie zobaczę , na razie otworzyłem build.prop jest sdk=23 :) 

Ciekawe. Jak będziesz patrzył to zerknij na aparat, czy są jakieś specjalne funkcje i tryby. Byłoby niezłe, jakby zewnętrzna firma coś dodała :P

Przed chwilą, slimdick napisał:

@galakty już kiedyś miałem Flyme 5 i nie było nic specjalnego w aparacie to i tu nie będzie :P 

Ale to pewnie portowany rom, tu jest oficjalny.

Btw. dokopałem się wczoraj do profilu google+ devsów od AICP. Ktoś ich poprosił o zerknięcie na api2 aparatu w MIUI. Odpisali, że pliki od api2 są "half baked" i dopóki Xiaomi nie wprowadzi pełnych bibliotek, to oni nic z tym nie mogą zrobić... Czyli potwierdziło się, że customy zżynają z MIUI wszystkie sterowniki i libsy, no bo inaczej to niemożliwe do zrobienia by było.

@galakty aparat w trybie wideo działa tylko tylni po przełączeniu na przedni czarny ekran, w trybie zdjęcia z przedniego obraz rozciągnięty. A opcje ubogie , zmiana rozdzielczości , ustawienie panoramy i nic po za tym, nie widzę nawet HDR czy jakiś efektów :) 

• Like 1

Przed chwilą, slimdick napisał:

@galakty aparat w trybie wideo działa tylko tylni po przełączeniu na przedni czarny ekran, w trybie zdjęcia z przedniego obraz rozciągnięty. A opcje ubogie , zmiana rozdzielczości , ustawienie panoramy i nic po za tym, nie widzę nawet HDR czy jakiś efektów :) 

Nie sądziłem, że można zrobić gorszy soft od Xiaomi, ale jednak da się. Dzięki ;) 

@slimdick czemu mnie to nie dziwi :P Te telefony mają nawet na MIUI bogatszy soft (dłuższe naświetlanie) więc to nie był problem by zrobić porta. 

Największym minusem MIUI jest brak czytania wartości z media_profiles... Gdyby to czytało, to już byśmy mieli pisiont trybów 60 fps i slow-mo i HFR 120 fps.

• 2 weeks later...

@nosteres system nie ma nic do tego , xiaomi przy przejściu z 5.1 na 7.0 zmieniło bootloader w mi4c dla tego miałeś zablokowany.

Flyme 6 wgrywasz na stary bootloader ten z 5.1 i w starym twrp, nic nie blokuje bo nie robi żadnego firmware update.

Edited by slimdick

• 1 month later...

Próbowałem drugie podejście do tego systemu ale niestety na etapie instalacji się zakończyło. Wersja 6.7.6.23R-beta zatrzymuje się na bocie :) Mam jeszcze wersję 6.7.5.8R-beta gdzie nie było problemu. Tak czy siak szkoda czasu na to coś :P 

Edited by slimdick

• 7 months later...