Skocz do zawartości

problem z root


akdz

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie też mi się tak wydaje, że to z recovery jest coś nie tak. Wgrywałem je już kilkakrotnie za pomocą mobileuncle.toolbox. Pobierałem od nowa ze strony i jeszcze raz wrzucałem na telefon i (jak się można było spodziewać) również bez skutku :D

EDIT: Po wybraniu recovery w mobileuncle i zaakceptowaniu instalacji wyświetla mi się napis mobileuncle tools gain root. Nie wiem czy tak się powinno wyświetlać (brzmi pozytywnie :D ) ale dodaję taką informacje, może w czymś pomoże. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też mi się tak wydaje, że to z recovery jest coś nie tak. Wgrywałem je już kilkakrotnie za pomocą mobileuncle.toolbox. Pobierałem od nowa ze strony i jeszcze raz wrzucałem na telefon i (jak się można było spodziewać) również bez skutku :D

A masz już root'a co Ci się wyświetla po wpisaniu w terminal: su

I jakiej kombinacji ożywasz "włącznik + vol- " powinien ci podać listę do wyboru (trzymasz naraz na wyłączonym aż się pokaże lista jakieś 30sek.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mobileuncle w lewym górnym rogu widnieje napis "ROOT", także wydaje mi się, że z rootem wszystko ok. Gdzie mam wpisać to "su"? Od razu zaznaczam, że jestem zielony w androidzie, dlatego prosiłbym o prowadzenie "za rączkę" :roll:

Po przytrzymaniu vol - i power mam 3 opcje: Recovery, Fastboot i Normal - po wybraniu Recovery dzieje się to o czym pisałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długo masz ten telefon czy dopiero przyleciał. Jaką wersje MIUI masz. I jakie recovery wcześniej miałeś chińskie krzaczki czy angielskie?

doppiero co przylecial. Nie sprawdzalem jak wyglada wczesniejszy recovery poniewaz od razu postepowalem wg instrukcji. moje miui to miui-JHBCNAH4.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już TWRP recovery, link http://en.miui.com/thread-13092-1-1.html. Nie sprawdzałem działania, z opisu wynika, że dla WCDMA w pełni sprawny.

Chlast z RR:-)

Ja się dopiero później wczytam czym to jest, ponieważ nie mam jeszcze pojęcia (znam tylko skrót TWRP z nazwy).

Niemniej jednak wygląda fajnie i na pewno działa pod WCDMA, ponieważ jest pod tę wersję dedykowany, a być może obsługuje również TD :D

Fajnie wyglądają opcje "wipe" oraz to, że jest to w pełni dotykowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


    [*:q6ixnurr]Przez Aktualizacje > Uruchom w recovery
    [*:q6ixnurr]Przez ADB: adb reboot recovery
    [*:q6ixnurr]Przez kombinację klawiszy od wyłączonego telefonu (Power + vol-down: długo przytrzymać poczym vol-down wybrać opcję recovery i zatwierdzić vol-up)
    [*:q6ixnurr]Przez różnego typu aplikacje z Google pozwalające na restart do recovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem przez "Updater" w "Recovery" i mam zielonego robota.

Wcześniej było menu, ale teraz jest tylko robot i w momencie gdy wcisnę przycisk "Power" pojawia się poniższy napis, zaś przy ponownym wciśnięciu znika i tak w kółko.

"Now send the package you want to apply to the device with "adb sideload "...

Przytrzymywanie przycisków niczego nie daje, co mam zrobić ?

3o0o.jpg

435f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wyjąłem baterię i jestem już na MIUI PL ;)

Tutaj trzymanie + / - / Power i różnych kombinacji z nimi nawet przez 5min niczego nie dawało.

Wszedłem tam przez Updater na stockowym ROMie żeby wgrać ROOT, ale wszedłem w złą opcję z uwagi na zatwierdzający + zamiast Power i nie było z tego odwrotu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...