Skocz do zawartości

problem z root


akdz

Rekomendowane odpowiedzi

Od paru dni posiadam Red Rice , po otrzymaniu telefonu z Chin wykonałem zmianę ROM na wersję Android 4.2.2 HM2013023 wersja MIUI-JHBCNAH4.0 z MIUI Polska , czy istnieje możliwość wgrywania ROM inną metodą niż przez root .Ten ROM nie można rootować żadną metodą dostępną na tym forum ani Vroot ani Framaroot nie działają , :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko sprawdź wcześniej inne tematy, zwłaszcza dotyczące zmian romu, nie zawsze nowsze znaczy lepsze,a ponadto w wątku o wersji v5 Acid napisał jakie są dalsze plany zmian, zwłaszcza dotyczące roota, cwm i wgrania romu.

Wysłane z mojego 2013023 przy użyciu Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponadto w wątku o wersji v5 Acid napisał jakie są dalsze plany zmian, zwłaszcza dotyczące roota, cwm i wgrania romu.

Tak, Acid napisał tam o tym bardzo niepokojące rzeczy, ale nie traćmy nadziei, że się z tego wycofa i CWM oraz możliwość wygodnego rootowania z poziomu CWM nie zostaną nam, szaraczkom, odebrane. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyjaśnij to "wchodzę w recovery zmiany cofnięte.. znowu chiński soft". Czyli po wgraniu romu nadpisało się recovery?

-- 8 sty 2014, o 19:55 --

Sprawdziłem u siebie. W recovery zrobiłem full wipe, wipe cache partition, zainstalowałem rom 5.0 i bez wychodzenia z recovery jescze dodatkowo root.zip.

Rom w wyniku ma roota (aczkolwiek Monitor aplikacji nie jest aktywny). Ale root jest bo mam "su" w adb shell.

Czyli u mnie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Red Rice nie ma roota w wersji stable - jest to przecież wyraźnie podane na stronie w poście o Hongmi.

Wszyscy dobrze wiemy, że go nie ma i ile się trzeba (czasem) namęczyć, aby był. Pytanie - wciąż bez odpowiedzi – brzmi, czy nie moglibyście wersji polskiej od razu rootować? Nie znam się, może proszę o coś, co możliwe nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FXJ poczytaj http://miuipolska.pl/forum/rom-miuipolska-stable-5-0-t526-110.html a najlepiej cały wątek, są tutaj opisane fajne kombinacje :) powinieneś tutaj znaleźć rozwiązanie

i jeszcze głupie pytanie @FXJ w jaki wchodzisz teraz do recovery, które dokładnie klawisze wciskasz przy uruchomieniu telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyśmy ale na razie tego nie zrobiliśmy bo nie było czasu.

Jednak nie widzę tu problemu. Przecież instalujesz rom raz w miesiącu a w dodatku możesz instalować root z romem. Czyli najpierw rom a potem nie wychodząc z recovery instalujesz root.zip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież instalujesz rom raz w miesiącu a w dodatku możesz instalować root z romem. Czyli najpierw rom a potem nie wychodząc z recovery instalujesz root.zip.

Otóż to, bez wychodzenia z Recovery. A zaraz potem z poziomu systemu, który ma roota, można wgrać z powrotem utracone angielskie recovery, nawet tego chińskiego nie widząc na oczy :)

Swoją drogą to ciekawe, że recovery pozwala samo siebie nadpisać. Ale to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pozwala, nie ma takiej możliwości. Coś źle robisz. Rom chiński tak ma ale polski nie ma w ogóle katalogu z recovery w romie (brak /recovery). Także jest to niemożliwe.

Poza tym wczoraj zrobiłem update romu 3.11.29 do 5.0 robiąc full wipe i nadal CWM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FxJ tak oszczednie w slowach opisal co robil, ze ciezko wnioskowac co dokladnie i w jakiej kolejnosci instalowal. Najwidoczniej moze cos pominal.

Wysłane z Xiaomi HongMi

Według instrukcji, root przez vroot, podmiana recovery przez mobileuncle, instalacja romu, aktywacja g.play, programy wymagające root-a, brak roota także w terminalu, wracam do recovery i zdziwienie bo chińskie ! Więcej opisywać nie potrzeba, podobnie do HTC G1, Lenovo A820 itp.

Już sobie poradziłem metodą prób i błędów.

to dobrze tutaj masz jeszcze stara instrukcję jak jeszcze nie było wersji stable , wyjaśnia też jak się poruszać po chińskim recovery bo chyba o to ci chodzilo root-i-wgranie-pl-xiaomi-red-rice-t4.html

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problemy z wejściem do recovery. Wydaje mi się, że wykonuję wszystko zgodnie z instrukcją jednak po tym kroku: "W aplikacji wybieramy opcję: Recovery Update. Aplikacja znajdzie nasze recovery.img. Klikamy na wynik wyszukiwania i zgadzamy się na instalację a potem na restart do recovery," Nic się nie dzieje. Wyświetla się przez chwilę czarny obraz z jakimś artefaktem u góry ekranu po czym ładuje się białe logo a następnie kolorowe logo po czym włącza się telefon :D

Podpowie mi ktoś co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...