Jump to content

Bootloop - Jak wyłączyć telefon?


Elejzo
 Share

Recommended Posts

Witam. Chciałem przejść z xiaomi.eu 6.8.25 na Global Stable 8.0.20 pobrałem stąd - http://en.miui.com/thread-349690-1-1.html wersja pod recovery. BL Odblokowany, TWRP wgrane. Zrobiłem wipe, oprócz internal storage, oraz sd, wybrałem z Install .zip i nie wiem jakim cudem wystąpił bootloop. Teraz wisi na logo Mi i co jakiś czas wibracja i się restartuje. Teraz tutaj moje pytanie jak wyłączyć telefon? Gdy przytrzymuje przycisk zasilania telefon się tylko restartuje. Wtedy wejdę do fastboot, przez skrypt do download i przez MiFlash wgram globala normalnie. 

Link to comment
Share on other sites

Przytrzymaj długo power, aż zniknie logo Mi i momentalnie po tym przytrzymaj vol- i power. Powinien się uruchomić w fastboot. Tylko to logo znika dosłownie na chwilę i trzeba to zrobić w trakcie wyświetlania ciemnego ekranu. 

Globala trzeba wgrywać Miflashem, nie twrp, można też w trybie fastboot jak masz odblokowany bl. oczywiście rom fastboot trzeba pobrać, nie recovery.

Edited by FromWP
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@FromWP Super, działa :) A da się wyłączyć po prostu telefon? Aktualnie nie mam dostępu do komputera z 64bit systemem więc nie mam jak flashować, dopiero jutro wieczorem podjadę do kumpla. A raczej średnio żeby telefon chodził tak całą noc.

 

Edited by Elejzo
Link to comment
Share on other sites

Niestety mi się nie udało, od razu instalowałem rom od nowa. Średnio żeby cały czas wisiał w fastboot, bo się do jutra może całkiem rozładować, a nie wiem czy w tym trybie się ładuje, bo jakby tak, można by podłączyć ładowarkę i tak zostawić. Może ktoś inny się wypowie, kto to trenował.

Link to comment
Share on other sites

@FromWP Podłączyłem go do ładowarki na etapie loga Mi. Telefon chyba się ładuję ponieważ ładowarka jest ciepła i telefon również stał się troche bardziej ciepły, po tym raczej wnioskuje, że bateria się ładuję. Jeżeli jakimś cudem telefon by się rozładował przez noc to będe w poważnych tarapatach?

Link to comment
Share on other sites

@FromWP 

Podczas flashowania w programie MiFlash wyskakuje mi coś takiego... (załącznik) Co z tym fantem zrobić?

 

sadsa.bmp

@edit Problem rozwiązany. Po 4godzinach walki udało mi się ożywić smoka :) Próbowałem mnóstwo kombinacji z trybem EDL, różne wersje MiFlasha, różne wersje romów. W każdym przypadku jakiś problem był, a to nie wykrywało w ogóle telefonu ani w fastboot ani w EDL, a to jakiś błąd w połowie flashowania. Ostatnia myśl, "spróbuje odblokować ponownie BL" jakie było moje zdziwienie gdy przeszło barierę 50% i nie wywaliło żadnego błędu... Potem to już z górki, tryb fastboot, miflash i gotowe... Pomyśleć, że bawiłem się z tym jakieś 4 godziny, a rozwiązać go można było w 15 minut :)

Edited by Elejzo
Link to comment
Share on other sites

To by znaczyło że wgranie globala przez twrp zablokowało ci bl. Dodatkowo musiałeś mieć jakiś problem ze sterownikami telefonu w trybie EDL. Widać sterowniki do fastboota były ok i dlatego poszło. Dlatego moim zdaniem warto odblokować bl nawet na globalu bo potem w razie problemów najczęściej fastboota udaje się uruchomić i ponowne wgranie romu jest łatwiejsze.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...