Skocz do zawartości

Xiaomi Piston Iron Hybrid


404

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, 404 napisał:

Jak sprawdzić czy słuchawki są oryginalne skoro przy zeskanowaniu kodu QR pojawia się informacja: "502 Bad Gateway  The proxy server received an invalid response from an upstream server" ?

To tylko kod QR. Nie do końca można też wierzyć aplikacji odczytującej, bez względu jakiej używasz. Proponuję dokładnie obfotografować te słuchawki i wrzucić zdjęcia do tego wątku. Postaram się obejrzeć i z w miarę możliwości dużą dozą prawdopodobieństwa określić czy są oryginalne czy nie. W szczególności powinny to być fotki doków (po zdjęciu silikonowych nakładek), samych silikonów, przycisków na pilocie elementów, na łączeniach kabla z pilotem, dokami i wtykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zamowilem 2 pary, jedne z ibg, więc 100 procent oryginał, a drugie z aliexpress. Opakowania są różne i na razie tyle zauwazylem, bo nie mam czasu. Na dniach wrzuce foty jednych i drugich w celu porównania i opiszę zauważone różnice, w tym różnice w brzmieniu.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez trybu makro na Xiaomi Redmi Note 2 Prime to dokładne fotografowanie przedmiotów z bliska to masakra. Nie wykonałem zdjęć bez silikonów, ponieważ nie dadzą mi się ściągnąć (ale to pewnie moja wina, bo nigdy nie miałem styczności z takim rodzajem słuchawek).

IMG_20160907_144418.jpgIMG_20160907_144647.jpgIMG_20160907_142128.jpgIMG_20160907_142241.jpgIMG_20160907_142323.jpgIMG_20160907_142515.jpgIMG_20160907_142649.jpgIMG_20160907_142910.jpgIMG_20160907_143041.jpgIMG_20160907_143117.jpgIMG_20160907_143322.jpgIMG_20160907_143418.jpgIMG_20160907_143524.jpgIMG_20160907_143752.jpgIMG_20160907_143921.jpgIMG_20160907_144206.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 404 napisał:

Bez trybu makro na Xiaomi Redmi Note 2 Prime to dokładne fotografowanie przedmiotów z bliska to masakra. Nie wykonałem zdjęć bez silikonów, ponieważ nie dadzą mi się ściągnąć (ale to pewnie moja wina, bo nigdy nie miałem styczności z takim rodzajem słuchawek).

Gdzie je kupowałeś?

Póki co jedyne wątpliwości budzi fiszka przy wtyku. Logo powinno wypełniać całą fiszkę, a tu jest takie.... miniaturowe. Z drugiej strony fiszki powinien być kod QR i pod nim, od strony przewodu, osiem znaków w dwóch rzędach. Jest tak?

Te plamki na jacku to otarcia, czy tak już było fabrycznie? Możesz wrzucić jakieś wyraźne zdjęcie?

Napisz jeszcze może jakie wrażenia z odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki zakupione na Aliexpress, na drugiej stronie fiszki jest oczywiście kod QR pod nim "For warranty purpose" i pod nim dwa rzędy chińskich znaczków (4 w jednym rzędzie), tak szczerze to nie za bardzo widzę tych plamek, może to wina kiepskiego ujęcia, bo tak oglądam jack'a i jeszcze raz te zrobione zdjęcia i jakoś nie mogę tego wychwycić. Pierwsze odczucia z odsłuchu to baardzo dużo mocnego bassu, słuchawki dość dobrze tłumią odgłosu z otoczenia.

 

Ktoś może dorzuci swoje trzy grosze do tematu ?

@mrosi i jak oryginał czy podróbka ?

@ciechuu jak będziesz wrzucać foty w jakimś temacie to zawołaj mnie, chętnie oblukam je i przy okazji porównaj do swoich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem: jeśli nie liczyć tej fiszki z logo, słuchawki wyglądają na oryginały.

"Ironki" charakteryzują się mocnym basem, więc akurat temu się nie dziwię. Tym bardziej, jeśli ktoś używał wszystkich poprzednich generacji "Pistonek".

Na jakiej konkretnie aukcji na Aliexpress je kupiłeś?

BTW, nie pisz posta pod postem. Poczekaj aż ktoś odpowie, bo niegrzecznie jest poganiać. Poza tym, umieszczanie wpisu pod wpisem i podbijanie tematu jest karane ostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety bez zdjęć samych słuchawek, bo brat swoją parę zabrał na wyjazd i wróci za kilka dni. Natomiast obejrzałem dość dokładnie obie pary, te z IBG i te z Ali.

Jedne słuchawki zamówiłem z tej aukcji 

http://pl.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Hybrid-Earphone-with-Mic-Remote-Headphones-Headset-for-Xiaomi-Mobile-Phone-ear-Headphones-Redmi/32587189122.html

drugie stąd 

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-piston-iron-dual-audio-driver-edition-earphones-7155.html

I tak na początek - zdjęcia opakowań:

Po lewej Aliexpress, po prawej Ibuygou.

6062867_IMG_20160908_220141.jpg6062864_IMG_20160908_220213.jpg6062866_IMG_20160908_220229.jpg6062865_IMG_20160908_220222.jpg6062868_IMG_20160908_220258.jpg6062869_IMG_20160908_220340.jpg6062870_IMG_20160908_220418.jpg

Widać sporo różnic, m. in. na pudełku z ibg są napisy w języku angielskim oraz adres strony www.mi.com. Do tego napisy "Hi Res Audio" na spodzie  oraz "Design Award 2016" na górze opakowania. Na opakowaniu z Ali nie ma żadnych napisów w języku angielskim poza "1 More Design", nie ma także żadnych napisów na bokach. Dodatkowo opakowanie, w którym bezpośrednio znajdują się słuchawki jest mniejsze w wersji z Aliexpress - pod nim jest drugie opakowanie z gumkami. W wersji z ibg wszystko mamy w jednym, większym opakowaniu.

Co do samych słuchawek - jedyną różnicą jaką zauważyłem jest naklejka z kodem QR, w wersji z ibg oprócz 8 chińskich znaków (po 4 w rzędzie) i kodu QR mamy napis "For warranty purpose". Logo Xiaomi jest mniejsze na wersji z ibg. Skanowanie kodów QR w obu przypadkach zakończyło się błędem "502 bad gateway". 

Jakość wykonania obu par słuchawek jest porządna i identyczna. Nie rozpisuję się o poszczególnych elementach jak np. pilot, bo wszystko naprawdę jest takie samo :). Jakość dźwięku jest świetna - moim zdaniem nie ma różnić w brzmieniu między wersją z aliexpress i ibg - testowane na Mi5 oraz LG L90.

Uważam, że obie pary słuchawek są oryginalne, a skąd te różnice?

Według mnie są spowodowane tym, że wersja, którą ja zakupiłem na ibg (po zdjęciach widzę, że taką samą wersję dostał @404 z aliexpress) to wersja na rynek międzynarodowy, a wersja, którą kupiłem na ali to wersja na rynek chiński (to tłumaczy brak napisów w j. angielskim).

Tak również pisał sprzedawca, u którego kupiłem na ali - Friend Frank Store.

Do tego słuchawki miały kilka różnych nazw, Piston Iron Dual, Iron Hybrid (chyba :D ), In Ear Headphones Pro - być może w zależności od nazwy miały różne opakowania i naklejki z kodem QR i te same słuchawki pod różnymi nazwami były skierowane na różne rynki (poproszę o potwierdzenie, bo to tylko moje domysły). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosi Nie używałem poprzednich wersji Pistonek, ale słuchając muzyki na Iron Hybrid to bass jest niezwykle mocny i porządnie trzepie po uszach. Uważam, że słuchawki są warte swojej ceny, wg ciebie one są oryginalne i chyba to się potwierdza, bo zeskanowany kod QR też dał znać o ich legalności :)

Nie wiem czy mogę tu wstawiać odpowiedniki do innych stron, bo to pewnie będzie podchodzić za reklamę i znowu dostanę ostrzeżenie :|

@mrosi skoro podbijanie tematów jest karane, to jak odpowiedzieć w temacie (i zawołać daną osobę @) w którym ostatni post jest nasz ? Czekać można dzień, dwa, miesiąc lub kilka i może tak być, że nikt nie odpowie.

Dzięki mrosi za poświęcony czas i za pomoc w określeniu legalizacji słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, 404 napisał:

@mrosi Nie używałem poprzednich wersji Pistonek, ale słuchając muzyki na Iron Hybrid to bass jest niezwykle mocny i porządnie trzepie po uszach. Uważam, że słuchawki są warte swojej ceny, wg ciebie one są oryginalne i chyba to się potwierdza, bo zeskanowany kod QR też dał znać o ich legalności :)

Nie wiem czy mogę tu wstawiać odpowiedniki do innych stron, bo to pewnie będzie podchodzić za reklamę i znowu dostanę ostrzeżenie :|

@mrosi skoro podbijanie tematów jest karane, to jak odpowiedzieć w temacie (i zawołać daną osobę @) w którym ostatni post jest nasz ? Czekać można dzień, dwa, miesiąc lub kilka i może tak być, że nikt nie odpowie.

Dzięki mrosi za poświęcony czas i za pomoc w określeniu legalizacji słuchawek.

Używa się przycisków "Cytuj, to przede wszystkim. Jeśli tego nie zrobisz, dana osoba nie będzie wiedziała, że do niej napisałeś. Tyle tylko, że to podstawowe umiejętności poruszana się po każdym forum w Internecie.

Poza tym zasady są takie, że piszesz post i czekasz. Jeśli nikt nie odpowiada, to znaczy, ze nikt nie potrafi pomóc.

Za wklejanie linków nie grożą ostrzeżenia, no chyba, że są to linki do "dziwnych" stron.

Co zaś do meritum... Skoro mają tak mocny bas, to powinny być oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...