Skocz do zawartości

Kilka pytań przed zakupem Redmi note 3 pro


Aslaf95

Rekomendowane odpowiedzi

Na samym początku chciałbym się przywitać, gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum :) Nazywam się Olaf i zostałem postawiony przed koniecznością zakupu telefonu tu i teraz, bo mój aktualny smartfon odmówił posłuszeństwa. Na chwilę obecną zastanawiam się nad note 3 z snapdragonem 650 2gb/16gb, jednak martwi mnie parę rzeczy.

Telefon na razie chce po prostu mieć. Na chwilę obecną nie chcę przechodzić przez męki spamowania chińskiego forum w celu odblokowania bootloadera by wgrać bardziej zrozumiały język w menu. Potrzebuję też telefonu w miarę szybko, więc przeglądając to forum nalazłem polecany sklep technos.

Zamierzałem wziąć w nim redmi 3 za 800 zł i dodać do niego usługę wgrania Polskiego menu za 50 zł. W internecie znalazłem jednak informację, że ten telefon posada już system Global, co w teorii oznacza oficjalne i pełne wsparcie polskiego języka. Jak to w końcu jest? Jeżeli mógłbym np kupić telefon bez dopłaty i mieć menu angielskie też będzie ok.  

Mam tez wątpliwości co do trwałości telefonu. Wiadomo, smartfon to rzecz codziennego użytku i normalne jest, że czasem spadnie bądź nieumyślnie się na niego usiądzie. Zmartwił mnie film na youtubue, na którym gość dosłownie złamał tego smarta. Prowadzi on kanał zajmujący się badaniem wytrzymałości telefonów, i na 30 różnych modeli, udało mu się złamać tylko parę, w tym 2 xiaomi. Stąd też zamierzam telefon jakoś wzmocnić, jakie obudowy do niego polecacie? Chcę też kupić szkło hartowane, i na "niepolecanym" xiaomi,com.pl można już takie dostać za  19 złotych. Na accessories 4 you jest natomiast takie za 55. Twardość mają taką samą, czy rzeczywiście jest różnica miedzy tym droższym szkiełkiem a tańszym? 

a może w ceni do 850 zł polecicie jakiś inny telefon? 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teorii telefon powinien być z wgrany global stable, natomiast różnie to bywa, nieraz jest jakiś syfiasty a jeszcze innym razem dev china/global

Tutaj znajdziesz odpowiedzi czy warto dopłacać +50zł za wgranie romu

https://miuipolska.pl/forum/forum/15-tutoriale/

 

Co do wytrzymałości. Na pewno trwalszy od sony xperia z3 który mi pękał wielokrotnie. Redmi note 3 pro mam bez obudowy/etui oraz  bez szkła hartowanego. Spadł mi parę razy z wysokości metra (biurko) na podłogę i nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z tym Technosem? Jaka jest jakość tej usługi wgrania miui? Zdążyłem przeczytać, że często sklepy sprzedają telefony z tak zwanym "syfmiui", rozumiem, że skoro sklep znajduje się w polecanych, sprawdza on telefony pod tym kątem i dostanę niezaśmiecony, szybki telefon? I jak to jest z samopęknięciem ekranu? Jest na forum ktoś z pozytywnym rozpatrzeniem reklamacji z tego sklepu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za double Posta, ale znalazłem na banggood ten telefon

http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5_5-inch-3GB-RAM-32GB-Snapdragon-650-Hexa-core-4G-Smartphone-p-1030944.html

I o dziwo w spisie języków jest język Polski. Jako oprogramowanie jest wpisane Miui 7. Czy oznacza to, że telefon od razu po przyjściu będzie mieć język polski na pokładzie, czy jest to jakiś wałek? Widzę też dwie ceny, która jest obowiązująca? ta 600 czy 800? Nie widzę też możliwości zmiany formy dostawy na kuriera, to znaczy, że w banggood jestem skazany na wątpliwą darmowa wysyłkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motasz...

W tym momencie Global Dev i Global Stable mają język PL, więc tylko to Cię interesuje, możesz też trafić na China Dev, lub SyfMiui, ale teraz trafiają się rzadko, a jeżeli nawet to w godzinkę wygrasz Global lub Miui Polska.

Jedyna decyzja do podjęcia przez Ciebie to, czy kupić w PL drożej i mieć od ręki, czy kupić w Chinach taniej, ale czekać 2 tygodnie, lub z szybszą wysyłką i loterią z VATem.

Twoja decyzja chłopie.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, a czy tem soft w telefonie z banggood jest ok? Trochę poczytałem, ale wiadomo, że z dnia na dzień nie będe mieć takiej wiedzy jak stali użytkownicy tego forum. Chce po prostu kupić nie zasyfiony telefon z dobrym softem, posiadającym język polski/angielski. Stąd też pytanie o soft jaki wgrywa technos/banggood. Rozumiem, że xiaomi.com.pl wgrywa jakiś syf. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Aslaf95 napisał:

ok, a czy tem soft w telefonie z banggood jest ok? Trochę poczytałem, ale wiadomo, że z dnia na dzień nie będe mieć takiej wiedzy jak stali użytkownicy tego forum. Chce po prostu kupić nie zasyfiony telefon z dobrym softem, posiadającym język polski/angielski. Stąd też pytanie o soft jaki wgrywa technos/banggood. Rozumiem, że xiaomi.com.pl wgrywa jakiś syf. 

Kupując xiaomi nastaw się że będziesz musiał coś wgrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba padło na Technos i wgranie romu za 50 zł. Przynajmniej jak będzie coś nie tak to będę mieć odblokowany bootloader i sam będę mógł wgrać inny soft i w razie czego sprawniej mogę zareklamować sprzęt. Jeszcze tylko zadzwonię do nich i sie zapytam jakie oprogramowanie mają te ich xiaomi, jeżeli od nowości global z j polskim to nie ma za co dopłacać.  

Edytowane przez Aslaf95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technos czyli łącznie bekniesz 1150 PLN, drogo jak cholera.

W PL można go kupić już za 800 zł z hakiem i poprosić o Global w cenie. Odblokowanie BL to 5 minut, zakładaj konto już teraz i proś o zgodę.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Morvi napisał:

Technos czyli łącznie bekniesz 1150 PLN, drogo jak cholera.

W PL można go kupić już za 800 zł z hakiem i poprosić o Global w cenie. Odblokowanie BL to 5 minut, zakładaj konto już teraz i proś o zgodę.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

w technosie jest za 799 zł

http://technos-online.pl/132,xiaomi-redmi-note-3-pro-snapdragon-lte-2-16gb-16mpix-4050-mah-(zloty).htm

Plus odblokowanie i wgranie systemu 850. 

jak sam mówisz, że za 800 z hakiem (dajmy na to 829,99) to przepłace w zasadzie 3 dychy. N o i nie kupie od sklepu nieznanego czy z czarnej listy. Chyba, że masz jakiegoś dobrego sprzedawce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Aslaf95 napisał:

w technosie jest za 799 zł

http://technos-online.pl/132,xiaomi-redmi-note-3-pro-snapdragon-lte-2-16gb-16mpix-4050-mah-(zloty).htm

Plus odblokowanie i wgranie systemu 850. 

jak sam mówisz, że za 800 z hakiem (dajmy na to 829,99) to przepłace w zasadzie 3 dychy. N o i nie kupie od sklepu nieznanego czy z czarnej listy. Chyba, że masz jakiegoś dobrego sprzedawce

za 850 to ty kupisz wersje z 3gb ramu z chin i jeszcze ci zostanie na swoje wydatki dużo, albo za 899 na allegro z polski wysyłka w 24h :) (oczywiście mówie o 3/32)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz jasna tak jak pisze@kapiS, chodziło mi o wersję 3/32, które nawet na Alledrogo poniżej 1000 PLN stoi, a w Chinach po obecnym kursie ok. 700 PLN.

Ale to Twoje pieniądze, i Ty decydujesz.

Enjoy

Dziękuję za uwagę.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem u goldwaya 2 szt. 3/32 z wgranym globalem. Obie w przeciągu 3 tygodni.

Mam zgodę na odblokowanie bootloadera ale jeszcze z niej nie skorzystałem.

Fon działa ok. Aktualizacje przez OTA. Obie kosztowały ok 730 - 740 zł za szt.

Dostawa poniżej 2 tygodni.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tego

https://pl.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-4G-LTE-Metal-Body-Fingerprint-Mobile-Phone-Snapdragon-650-Hexa/311331_32596046648.html

Zaznaczasz standard, wybierasz kolor, przesyłki do wyboru

AliExpress Standard Shipping, (poczta) darmowa, idzie długo, możliwe że będziesz miał doliczony vat i cło

DHL (kurier) - szybko dojdzie ale na 100% doliczony vat i cło 

Seller's Shipping Method (kurier dpd) - najlepsza opcja, szło mi 9 dni roboczych, nie słyszałem zeby ktoś miał vat i cło doliczone tą metodą. 

Płacisz przez Przelewy24 albo kartą. 

Za złotą wersje z najlepszą dostawą razem 590zł. Chińczyk dorzuca etui ale badziewiaste, poszło od razu w kosz. Ja kupiłem oryginalne etui i szkło od Mi na xiaomi,com,pl i jestem zadowolony. 

Rom jest global stable(z pl), ale jak ci przyjdzie to conajmniej powrót do ustawień fabrycznych z usunięciem pamięci dla pewności. Jeżeli po tym nie będą działać aktualizacje OTA to trzeba samemu zainstalować global stable (do tego nie musisz mieć odblokowanego bootloadera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, adrx napisał:

Ja kupiłem tego

https://pl.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-4G-LTE-Metal-Body-Fingerprint-Mobile-Phone-Snapdragon-650-Hexa/311331_32596046648.html

Zaznaczasz standard, wybierasz kolor, przesyłki do wyboru

AliExpress Standard Shipping, (poczta) darmowa, idzie długo, możliwe że będziesz miał doliczony vat i cło

DHL (kurier) - szybko dojdzie ale na 100% doliczony vat i cło 

Seller's Shipping Method (kurier dpd) - najlepsza opcja, szło mi 9 dni roboczych, nie słyszałem zeby ktoś miał vat i cło doliczone tą metodą. 

Płacisz przez Przelewy24 albo kartą. 

Za złotą wersje z najlepszą dostawą razem 590zł. Chińczyk dorzuca etui ale badziewiaste, poszło od razu w kosz. Ja kupiłem oryginalne etui i szkło od Mi na xiaomi,com,pl i jestem zadowolony. 

Rom jest global stable(z pl), ale jak ci przyjdzie to conajmniej powrót do ustawień fabrycznych z usunięciem pamięci dla pewności. Jeżeli po tym nie będą działać aktualizacje OTA to trzeba samemu zainstalować global stable (do tego nie musisz mieć odblokowanego bootloadera)

Cholera, przekonaliście mnie do tego Goldwaya :) Banggood nie ma oficjalnego globala i nie jest możliwe aktualizowanie OTA w ich telefonach, tutaj widze wszystko jest glanc. Jest jakiś problem ze zmianą języka w menu jak przychodzi telefon? Trzeba się przeklikać przez krzaczki żeby zmienić język? Chyba dzisiaj jeszcze zamówię :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon przyszedł od razu z ustawionym językiem polskim. Na romie global nie ma krzaków 98% polski, czasami angielski.

OTA dziala na każdym telefonie z oryginalnym softem.

Ja sobie wgrałem global dev bo taki mi odpowiada.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ich prosić gdzieś o ustawienie polskiego od razu czy automatycznie patrzą na adres wysyłki i ustawiają?

Patrzą na adres i ustawiają

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Podepnę się jeszcze z zapytaniem czy warto kupować RN3Pro w wersji special np stąd:

http://pl.aliexpress.com/item/Official-Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-3-3i-pro-prime-special-Version-Smartphone-5-5-Inch/32717858702.html

I jak jest w Polsce z tą częstotliwością 800 Mhz?

Z tego co wiem to telefon przeznaczony na jakiś rynek tajwanski albo inny. Raczej bym tego nie brał, może nie miec pl w globalu ale niech ktos potwierdzi

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aslaf95

O język się nie prosi, tylko o rodzaj softu, napisz, że chcesz Global Stable i po kłopocie. Przy pierwszym uruchomieniu telefonu wybierzesz sobie PL, jak w każdym innym telefonie. Raz na jakiś czas potrafią wysłać inny soft niż się zamawia, ale to jest do przejścia Mi Flash i po kłopocie.

Jeżeli chcesz uniknąć VATu polecam Spemall, ponieważ wysyłają najpierw do Francji, więc do Ciebie telefon trafia z UE i nikt niczego nie ma prawa Ci naliczyć. Jest jeden haczyk, mianowicie czeka się ok. 10 dni.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się pochwalić, że wczoraj kupiłem telefon z tej aukcji:

http://pl.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-Official-Global-ROM-Mobile-Phone-Snapdragon-650-Hexa-Core-5/311331_32673979702.html?detailNewVersion=&categoryId=5090301

Dla pewności poprosiłem o global stable i ustawienie polskiego języka. Wybrałem opcję ze szkiełkiem i Seller shipping method, co kosztowało mnie około 630 zł, czyli naprawdę tanio. Cóż, teraz czekając na swojego misiaczka muszę wybrać jeszcze case :) Myślałem nad złączeniem zwyczajnych plecków z aluminium dostępnych na ali i włożenie go jeszcze do tych niby portfeli z pokrywką na wyświetlacz. Plecy by mi usztywniły telefon i chroniły boki a skóra z pokrywką amortyzowała ekran przy ewentualnym upadku. Co o tym myślicie?

Edytowane przez Aslaf95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, marcinj6 napisał:

Odradzam etui z aluminium niestety zasieg jest duzo slabszy a gps w tym nie dziala..

Myślałem raczej o tej zalinkowanej przez acidbrain'a, czyli sama ramka z aluminium tył plastik + szkło hartowane, do tego coś typu skórzany wallet

 

10 minut temu, bolerro napisał:

Osobiście polecam sklep MiSpot na allegro - czas realizacji 1 dzień,a po 24h telefon mamy w rękach :) Możesz poprosić o jaki rom chcesz, sam dostałem wtedy Miui 8 Global, a wgranie Miui Polska zajęło mi  godzinkę. 

Już po ptakach, kupiłem na Ali od GoldenWay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Aslaf95 napisał:

Myślałem raczej o tej zalinkowanej przez acidbrain'a, czyli sama ramka z aluminium tył plastik + szkło hartowane, do tego coś typu skórzany wallet

Ja miałem etui chyba "mirror case" się nazywało. Ramka aluminium plecy plastik. Zasięg w tym to dramat. Na obu kartach sim zdarzały się momenty ze był brak sygnału. Po zdjęciu etui problemy ustały. Robiłem kilka prób i w tym etui zawsze było gorzej z zasięgiem, także dobrze to przemyśl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem etui chyba "mirror case" się nazywało. Ramka aluminium plecy plastik. Zasięg w tym to dramat. Na obu kartach sim zdarzały się momenty ze był brak sygnału. Po zdjęciu etui problemy ustały. Robiłem kilka prób i w tym etui zawsze było gorzej z zasięgiem, także dobrze to przemyśl.

Dokladnie mirro case tez to mialem i zawsze mialem problem z zasiegiem i gpsem a okazalo sie ze to aluminium niestety ekranowalo.. nie po to w RN3Pro sa plastikowe wstawki w miejscach anten.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinj6 napisał:

Dokladnie mirro case tez to mialem i zawsze mialem problem z zasiegiem i gpsem a okazalo sie ze to aluminium niestety ekranowalo.. nie po to w RN3Pro sa plastikowe wstawki w miejscach anten.

a to z dziurkami w miejscach anten?

 

https://pl.aliexpress.com/item/100-Original-Msvii-Brand-Ultra-Thin-Aluminum-Metal-Wire-Drawing-Back-Hard-Cover-Case-For-Xiaomi/32651624597.html?spm=2114.010208.3.11.fSI1NZ&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_1_10057_10056_10065_10068_10055_10054_10069_10059_10058_10073_10017_10070_10060_10061_10052_10062_10053_10050_10051,searchweb201603_2&btsid=034936e9-6790-457d-9fad-c267ee25065f 

 

Miał ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już trochę doświadczenie z etui/case i najlepsze to gumowe/silikonowe tylko dobrej firmy. Ja kupiłem oryginalne Mi, mogło by być troszkę grubsze ale jest ok.

Plastiki pękają/rysują się, aluminium blokuje zasięg/gps, zle dopasowane może porysować telefon podczas ściągania. Jedyny minus gumy to żółknięcie ale moja na razie dalej przezroczysta. 

Więcej macie w temacie https://miuipolska.pl/forum/topic/10407-wybór-etui-i-szkła/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...