Skocz do zawartości

Problemy z wgraniem romu


Tenshin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od paru tygodni mam problem z wgraniem europejskiego/polskiego romu na telefon redmi 3. Przeczytałem miliony poradników itp. itd. i nic nie pomaga (znając życie pominąłem jakiś, ale cóż). Dokładnie posiadam Xiaomi redmi 3 2GB procesor: 8x 1,5GHZ Zacznijmy od początku:

Podążałem poradnikiem https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ i problem zaczął się przy odblokowaniu bootloadera. Dostałem SMS od chińczyka, że mogę zrobić blablabla, no to zacząłem próbować. Po kliknięciu unlock w aplikacji miflashunlock, dochodzi do 30%, albo 50% i pojawia się wielki napis: Couldn't verify device. Myślę sobie - Ok, pewnie nie jestem jedyny i jest miliard podobnych wątków na necie. Dotarłem do informacji, że muszę wgrać pierw chińskiego roma, bo z niektórymi są jaja. Super. Na początek ściągnąłem wersje z waszego poradnika. Wchodzę w updater, klikam 3 kropki, wybieram ten rom i... Can't verify update. Noż kur... Ale nie ma co się poddawać, to nie pierwszy telefon, z którym walczyłem i wcześniej zawsze się udawało (ale nie z xiaomi). Szukam dalej! Ściągnąłem kilka innych wersji chińskiego romu, by sprawdzić, czy z którymkolwiek się uda, ale bez sukcesów...Dotarłem do kolejnych informacji, By po prostu spróbować kliknąć "Download update" w updaterze (jakież to proste...), ale dzięki temu doszedłem, że aplikacja Updater w ogóle nie łączy się z netem (Klikająć w What's new, pokazuje się info o braku internetu), a telefon ciągle połączony z WiFi. Zacząłem szukać rozwiązań w tym kierunku, czyszczenie cache itp itd Updatera, ale dalej nic nie pomogło. W końcu zacząłem kombinować z aplikacją XiaoMiFlash, by wgrać tego pie.... chińskiego roma, aby móc działać dalej. Wszystko fajnie pięknie. Już nauczony, że może coś nie wyjść, ściągnąłem kilka wersji do mojego telefonu (najnowsza i starsze). Z zadowoleniem odpalam apkę i... Apka nie widzi plików tgz WTF!? Wszędzie piszą, że taka ma być, by widziało obrazy. Środek archiwum się zgadza (porównywałęm z innymi zdjęciami znalezionymi w necie) i dalej nie widzi plików. Po rozpakowaniu dalej tak samo. Cała ta akcja trwałą około miesiąca, ale jak widać bez rezultatów. Dlatego proszę o pomoc, kogoś kto ma jakikolwiek pomysł co robić dalej :) A jak ten ktoś jest z trójmiasta to nawet piwo postawie za dobrą pomoc! :)

Szczegółowe info dotyczące aktualnego systemu:
Model: redmi 3

Wersja Android 5.1.1 LMY47V

Wersja MIUI MIUI 77. (stabilna) 77.1.1.0(LHPCNCK)

Procek: 8x 1,5GHz

RAM: 2,00 GB

Baza Android LMY47V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bergmen napisał:

mi flash to program na komputer...

działaj zgodnie z tym:

 

Po pierwsze, dziękuję modom, za przeniesienie tego do odpowiedniego działu, a nie usunięcie postu bez odpowiedzi.

Po drugie. Tak wiem, że miflash jest aplikacją komputerową, spokojnie. Nie jestem zielony w tych sprawach. Jedyna rzecz, którą niezgodnie z tym robiłem, to china rom byl na folderze w puplicie, nie bezpośrednio na dysku. Wątpię, że to coś zmieni, ale spróbuję to jutro pod wieczór, jak wrócę z roboty do domu. Chociaż jak mówię, wątpie, że to coś zmieni. Aktualnie ściagam wszystkie 4 wersje na mój telefon

  Redmi 3/Prime Latest Global Developer Version Fastboot File Download

Redmi 3/Prime Latest China Developer Version Fastboot File Download

Redmi 3/Prime Latest Global Stable Version Fastboot File Download

Redmi 3/Prime Latest China Stable Version Fastboot File Download

 

Koło 19 dam znać, czy dało radę coś zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, 

chciałem zapytać czy udało Ci się coś więcej @Tenshin ? Generalnie mam ten sam problem, też próbowałem opisywanych przez Ciebie rozwiązań i nic to nie dało. 

Czy ktoś z bardziej doświadczonych użytkowników xiaomi może podpowiedzieć czego możemy jeszcze spróbować aby to rozwiązać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przepraszam bardzo za zwłokę, ale nie miałem czasu wcześniej siąść i się bawić. 

Ściągnąłem te wszystkie wersje co podałem wcześniej, po kolei próbowałem, czy telefon lub miflash, którykolwiek z nich zobaczy, w różnych miejscach i dalej bez efektu...

http://scr.hu/2h4q/93kv9
http://scr.hu/2h4q/4jslf
 

Ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? 

@cincin27 Co to znaczy, ze trzeba wypakować dwa razy? Pierw rarem, a potem do normalnego folderu z normalna nazwą? Dalej nie widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cincin27 Aktualnie są w takim stanie, czyli ok z tego co wywnioskowałem (nie patrz na nazwę ścieżki, bo co chwile była inna by załapało). 

http://scr.hu/2h4q/oxqjp
Tak, klikałem tryb refresh jak szalony, ale nie włączałem trybu w tryb download (fastboot, tak???), bo żadnych plików nie widziało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tenshin napisał:

Tak, klikałem tryb refresh jak szalony, ale nie włączałem trybu w tryb download (fastboot, tak???), bo żadnych plików nie widziało

Spróbuj z tą wersją MiFlasha, ta nowa niekoniecznie dobrze działa. https://drive.google.com/file/d/0B2nl3rTqSisEM3JTQ1VqZWpudkk/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...