Skocz do zawartości

Redmi 3 - brak karty SIM


piotrek0401

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim Redmi3 pojawia się problem z kartą SIM. Najpierw miałem rom na zablokowany bootloader i od czasu do czasu pojawiał się komunikat "brak kart SIM", zdarzało się to coraz częściej, czasem reset pomagał, czasem nie. Aż do momentu kiedy to w ogóle nic nie pomagało. Postanowiłem odblokować bootloader i wgrać najnowszy rom. Udało się, zaczął czytać kartę ale po kilku dniach znów ten komunikat. I znów restart czasem pomaga a czasem nie. Dziś przez kilka godzin miałem ten problem i znów jest w porządku. Trudno nawet określić co jest przyczyną. Teraz zdarza się rzadziej ale jest to już męczące... Może ktoś miał podobny przypadek lub ma pomysł jak rozwiązać problem? Wydaje mi się, że jest to jakaś wada fabryczna, ale z kolei jakby coś nie działało to cały czas.. Telefon zakupiłem u Goldway'a.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FromWP napisał:

Może gniazdo sim ma problem i nie zawsze kontaktuje. Jakbyś miał nano sima to można by włożyć do drugiego gniazda, ale domyślam się że masz micro.

Kupię jutro drugi sim i zobaczę co się będzie działo.

1 minutę temu, bergmen napisał:

Może profilaktycznie wymień tą kartę.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Nie wydaje mi się aby była potrzeba bo w drugim tel czytaj ją od razu, a tej drugiej w redmi również nie czyta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, FromWP napisał:

Lepiej wymień tą którą masz na nano, taką też zawsze włożysz do gniazda micro z redukcją. Coraz więcej telefonów ma gniazda nano.

 

20 godzin temu, bergmen napisał:

Może profilaktycznie wymień tą kartę.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Tak jak myślałem, slot na kartę microsim jest prawdopodobnie uszkodzony, przyciąłem kartę do nano sim i działa.. szkoda że taka konfiguracja nie pozwala już na zastosowanie karty pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...