Skocz do zawartości

Nic nie działa jak powinno.


semilac

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, to mój pierwszy post na forum. Tydzień temu odebrałem swojego Redmi 3S w wersji 2GB RAM i 16GB ROM, telefon zakupiony przez Alieexpress u Goldwaya. 

Pierwszy raz w życiu mam styczność z MIUI i jestem już naprawdę zniechęcony i zdenerwowany. Do tej pory używałem LG F60 i jak go sflashowałem dwa lata temu tak wszystko działało jak powinno, a tutaj na dzień dobry masa problemów.

A więc, na pierwszy ogień: 

- Titanium Backup wersja Pro(z marketu), nie działa wykonanie kopii zapasowej na zewnętrznej karcie. Na pamięci wewnętrznej wsio OK, ale jak zrobię  w ten sposób kopię to telefon się zapycha. Wybór pamięci zewnętrznej skutkuje komunikatem, że pamięć jest zablokowana przed zapisem. Dokumenty nie włączają się. 

Ponadto nie chce ruszyć automatyczna kopia.

- Sms Backup & Restore, tutaj zapis na zewnętrzną kartę jest możliwy(bo włączają się DOKUMENTY), natomiast podczas kopii automatycznej nie można zsynchronizować kopii z chmurą(dropbox, gdrive). Podczas kopii ręcznej wszystko się synchronizuje. 

BONUSOWO: na MIUI v8 SMS Backup wykonuje kopie ledwie 1000 wiadomości z 2000 szt. Dlatego przeskoczyłem do v7, gdzie pod tym względem jest OK.

Problem zbiorczy, obie powyższe aplikacje nie są w stanie zsynchronizować się z chmurą podczas kopii automatycznej.

- Gmail, YouTube - synchronizacja bardzo losowa. Raz powiadomi raz nie powiadomi. Raz sprawdzi, raz nie sprawdzi. Błędny liczba na ikonie, np. mam 20 wiadomości na poczcie pokazuje liczbę 1.

- Pushbullet, jak nie zablokuję w pamięci RAM to nie ma powiadomień na komputerze, ani nie wyświetla na telefonie przesłanych rzeczy np. linków. LG, mimo że miał mniej pamięci, nie miał takich problemów z tą aplikacją. 

- Nagrywanie rozmów w aplikacji telefon. Fatalna jakość, głos jest spowolniony. 

- Aplikacja dokumenty notorycznie się sama wyłącza, mimo że jest do wielu rzeczy niezbędna. 

- Na LG F60 korzystałem do SMSów z aplikacja FB Messenger, wygodne i proste. Tutaj ustawiam jako domyślną aplikację do SMS a i tak się zmienia na systemową i nie da rady korzystać z SMSów w Messengerze.

Jedyne z czego jestem w tej chwili zadowolony to z jakości wykonania, upiększania w aparacie(mimo że nie korzystam z Selfie) i jakości muzyki na słuchawkach. A tak to mam chęć rzucić tym telefonem w osoby zachwalające na forach :/

Na LG F60 nie miałem żadnych problemów, wszystko działało jak w zegarku a tu d*pa blada, a telefon niby lepszy. 

Czy ktoś mógłby mi z tym wszystkim pomóc czy mam się po prostu pożegnać z Redmi?

Wersja oprogramowania: 7.5.1.0.MALCDNDE_v7-6.0 z Miuipolska.pl

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co się ekipa męczyła z aplikacją "Samouczek" jeżeli nikt z niej nie korzysta, ale za to wylewa swoje żale na forum... Serio... Powinniśmy jeszcze zamieścić na górze forum "MIUI TO NIE CZYSTY ANDROID" może by 5% ludzi zastanowiło się nad tym co pisze... ale tak, MIUI jest złe, bo twórca apki nie potrafi jej zoptymalizować :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bergmen napisał:

To jest wersja rozwojowa, którą też instalowałem. 

 

@Nezumi a ja nie wiem po co sobie nabijasz posty, takimi bezsensownymi radami. W samouczku byłem i pomocy tam nie znalazłem poza odpowiedzią na pytanie dlaczego na znaczku mam 1 zamiast 20, zgodnie z ilością wiadomości w skrzynce.

Wybacz, ale coś jest jednak nie halo jeśli nie działają aplikacje z których korzystają miliardy ludzi(Messenger), natomiast z Titanum i SMS Backup korzystam od lat, na wielu różnych urządzeniach, od LG, po Samsunga, a kończąc na THL-u, na tysiącu różnych ROMów i na żadnym problemów nie było. Naprawdę szczerze wątpię, że to coś z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, semilac napisał:

To jest wersja rozwojowa, którą też instalowałem. 

 

@Nezumi a ja nie wiem po co sobie nabijasz posty, takimi bezsensownymi radami. W samouczku byłem i pomocy tam nie znalazłem poza odpowiedzią na pytanie dlaczego na znaczku mam 1 zamiast 20, zgodnie z ilością wiadomości w skrzynce.

Wybacz, ale coś jest jednak nie halo jeśli nie działają aplikacje z których korzystają miliardy ludzi(Messenger), natomiast z Titanum i SMS Backup korzystam od lat, na wielu różnych urządzeniach, od LG, po Samsunga, a kończąc na THL-u, na tysiącu różnych ROMów i na żadnym problemów nie było. Naprawdę szczerze wątpię, że to coś z nimi.

Ależ te aplikacje działają poprawnie, wystarczy wejść w dział poradników i poczytać... Problem był kiedyś z Titanium i nie wiem czy nadal jest, reszta apek działała i działa nadal poprawnie, wystarczy przeczytać poradniki i Samouczek, który niby czytałeś, a jak widać, słabo Ci to poszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi nie korzystam z Androida od trzech minut, google i czytanie poradników nie jest mi obce. Nie wiem, może czytam złe poradniki? Zamiast wdawać się ze mną w pyskówkę wskaż mi co robię źle, wstaw link, skonfrontuję. Od tygodnia nad tym siedzę, czytam, instaluję, grzebię w ustawieniach, co tylko bądź. Jedyne co, to zapełniła mi się historia w przeglądarce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, semilac napisał:

@Nezumi nie korzystam z Androida od trzech minut, google i czytanie poradników nie jest mi obce. Nie wiem, może czytam złe poradniki? Zamiast wdawać się ze mną w pyskówkę wskaż mi co robię źle, wstaw link, skonfrontuję. Od tygodnia nad tym siedzę, czytam, instaluję, grzebię w ustawieniach, co tylko bądź. Jedyne co, to zapełniła mi się historia w przeglądarce. 

Dział poradniki na forum rozwiązuje 80% twoich problemów... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, semilac napisał:
Przed chwilą, semilac napisał:

Nie korzystam z Androida od trzech minut, google i czytanie poradników nie jest mi obce. Od tygodnia nad tym siedzę, czytam, instaluję, grzebię w ustawieniach, co tylko bądź. Jedyne co, to zapełniła mi się historia w przeglądarce. 

Jest jedna rada, jak już z rootowałeś ten telefon, a używasz Titaniumbackup więc raczej na pewno, to przemianuj te źle działające aplikacje na systemowe np. Link2SD i to powinno pomóc. Ogólnie Miui inaczej traktuje doinstalowane aplikacje i systemowe, ale z reguły da się to ogarnąć w ustawieniach i skonfigurować tak żeby działały.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Nezumi napisał:

Dział poradniki na forum rozwiązuje 80% twoich problemów... 

Super, dowiedziałem się, że mam sobie popodmieniać pliki platform, document ui, i mam korzystać z kopii MIUI, która jest kompatybilna z absolutnie niczym czy ustawiać aplikacje jako systemowe.  

Masz poradnik, który rozwiązuje 80% moich problemów? Proszę o link z chęcią skorzystam. Nie wypadają mi oczy od czytania, ani nie mam uczulenia na wiedzę więc można mi zaserwować konkrety, a nie szczątkowe informacje "istnieją poradniki, które rozwiążą 80% twoich problemów". Szybciej od napisania tego posta wstawiłbyś link do nich. Dla mnie korzyść i dla ciebie korzyść. 

@bergmen panel sterowania i nadawanie uprawnień znam już na pamięć. 

A 2000 smsów mam bo muszę, nie są to sweet emotki, ani opowiadania erotyczne wymieniane pomiędzy zapryszczonymi gimnazjalistami. Muszę mieć i już, nie tobie oceniać po co. Przyjmij, że po prostu mogę tyle mieć i korzystam z tego prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, semilac napisał:

Super, dowiedziałem się, że mam sobie popodmieniać pliki platform, document ui, i mam korzystać z kopii MIUI, która jest kompatybilna z absolutnie niczym czy ustawiać aplikacje jako systemowe.  

Masz poradnik, który rozwiązuje 80% moich problemów? Proszę o link z chęcią skorzystam. Nie wypadają mi oczy od czytania, ani nie mam uczulenia na wiedzę więc można mi zaserwować konkrety, a nie szczątkowe informacje "istnieją poradniki, które rozwiążą 80% twoich problemów". Szybciej od napisania tego posta wstawiłbyś link do nich. Dla mnie korzyść i dla ciebie korzyść. 

@bergmen panel sterowania i nadawanie uprawnień znam już na pamięć. 

A 2000 smsów mam bo muszę, nie są to sweet emotki, ani opowiadania erotyczne wymieniane pomiędzy zapryszczonymi gimnazjalistami. Muszę mieć i już, nie tobie oceniać po co. Przyjmij, że po prostu mogę tyle mieć i korzystam z tego prawa.

No to masz odpowiedzi? No masz. Kopia MIUI jest kompatybilna z MIUI, więc jednak z czymś jest nie? Nie chcesz MIUI to sobie wgraj AOSP lub Cyana, po raz kolejny napisze "MIUI TO NIE CZYSTY ANDROID". Dziwne, że muszę to pisać 2x... Wybacz, ale nie mam zamiaru ci podawać linków na tacy, forum ma opcje "Szukaj", ma dział poradniki oraz w/w temat "Kompendium wiedzy o redmi 3". Jeżeli przy takiej ilości możliwości nadal nie potrafisz znaleźć odpowiedzi na pytania, które na forum padały i dostawały odpowiedzi, to ja wywieszam białą flagę i tracę resztki wiary w ludzi....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi po pierwsze to nie dział "poradniki" tylko "tutoriale" jako moderator powinieneś się posługiwać poprawnymi nazwami działów.

Po drugie, zaglądałeś w ogóle do kompendium wiedzy o redmi 3/s/pro? Chyba nie, bo na pewno byś mnie tam nie odsysłał. 

Po trzecie, w każdym temacie łazisz i spamujesz "szukajka", "poradniki". To nie jest solucją na całe zło tego świata i problemów z urządzeniami Xiaomi. 

Masz pisać te bzdury to nie pisz w ogóle i nie śmieć w internecie. I tak już trudno się przebić przez ten cały crap. 

Ja, w przeciwności do ciebie, skorzystałem ze wszystkiego co na znalazłem na tym forum, a tutaj nie przyszedłem żeby wdawać się w pyskówki z tobą czy robić zawrotną karierę. Opadają ci ręce? Jesteś moderatorem, podnieś je. Nikt ci nie płaci, ani nie zmusza do siedzenia tutaj i chandryczenia się z takimi jak ja. 

Chcesz tutaj siedzieć? Pomagaj konkretnie. Też jestem moderatorem na konkurencyjnym forum, z jeszcze większym oblężeniem głupoty i jakoś żyję, a ludzie dostają ode mnie linki. Albo jesteś tutaj z przyjemności, albo sobie odpuść.

 

Pośmiejmy się dalej, 

Cytat

No to masz odpowiedzi? No masz.

A gdzie mam odpowiedź na pytanie dlaczego kopia ręczna działa, a automatyczna nie? Pewnie znajdę je w tych twoich nie istniejących poradnikach, które rozwiązują 80% problemów? Daruj...

 

Cytat

Nie chcesz MIUI to sobie wgraj AOSP lub Cyana

Z przyjemnością? Skąd pobrać? A sorry, nie ma dla Redmi 3S, a ty tylko próbowałeś błysnąć. 

46 minut temu, Nezumi napisał:

"MIUI TO NIE CZYSTY ANDROID"

Mimo wszystko to dalej Android, tylko bardziej zmodyfikowany. Ma te same możliwości. 

Lakoniczne "MIUI to nie czysty Android" nie znaczy, że nic nie można, więc sobie odpuść ten suchar. To tylko świadczy o tym, że albo ci się nie chce, albo czegoś nie potrafisz i nie chce ci się tego zmienić.

 

Ale mimo wszystko dzięki, tak mnie wkurzyłeś że sam znalazłem rozwiązanie. 

Naprawdę, nie życzę internetowi takich "pomocników".

 

A teraz solucja, której nie można nigdzie znaleźć. 

W przypadku chęci korzystania z kopii automatycznych w takich aplikacjach jak Titanium Backup czy SMS Backup & Restore, należy ustawić je jako systemowe(np przez Link2SD), zrestartować urządzenie, a następnie przez explorera np. Solid Explorera należy je znaleźć w folderze /system i nadać RĘCZNIE uprawnienia 644(-rw-r--r--), następnie USTAWIENIA -> Aplikacje -. znaleźć te aplikacje i każdej wyczyścić dane. Restart urządzenia, i ustawiamy kopie automatyczne. 

Dotyczy też automatycznej kopii zdjęć w Dropboxie.

Coś się nie powiadamia? Nie synchronizuje? To samo jak wyżej.

Samo przeniesienie nie wystarcza!

Podczas aktualizacji tak przeniesionej aplikacji, trzeba powtórzyć na nowo całą procedurę. Android jest upośledzony i aktualizacji nie integruje automatycznie z systemem, tylko wyrzuca do przestrzeni użytkownika.

I zastrzegam, że to dotyczy tylko Redmi 3S, może w innych modelach wystarczy tylko przenieść- i don't know.

Aha, i jeszcze jedno. Żeby to wszystko dzialało kopia zapasowa MIUI MUSI być WYŁĄCZONA.

Edytowane przez semilac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, semilac napisał:

Z przyjemnością? Skąd pobrać? A sorry, nie ma dla Redmi 3S, a ty tylko próbowałeś błysnąć. 

Serio? Nawet tego znaleźć nie potrafisz?

http://www.miui.com/thread-5058479-1-1.html

5min na forum miui... nawet nie 5min... Google tłumacz pomoże ogarnąć stronkę...

Cytat

Mimo wszystko to dalej Android, tylko bardziej zmodyfikowany. Ma te same możliwości. 

Czyli jednak nie bierz się za Xiaomi... Sprzedaj, kup sobie szajsunga, będziesz zadowolony...

Ręce opadają, tak, bo nie potrafisz znaleźć prostych informacji, które 2 inne osoby znalazły na forum, patrz @cincin27 nawet Ci zacytował! Polecam także kurs języka angielskiego tutorial=poradnik, także gdzie jest mój błąd? Używanie polszczyzny jest błędem? Wybacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...