Skocz do zawartości
  • 0

Zmiana Mi2s na nowszy model do ok 800 zł


damian0303

Pytanie

Witam!

Wiem, że temat ten był wałkowany chyba z milion razy, ale dalej nie mogę sobie odpowiedzieć jasno na pytanie, co wybrać.

Szukam następny swojego leciwego już Mi2s, który sobie bardzo chwalę, ale denerwuje mnie słaba bateria i to, jak bardzo potrafi się czasem grzać.

Przeglądałem xiaomiforsale i w tej kwocie jest 7 modeli, a nie chcę wydać więcej niż 800-850 zł:
- RedMi 3S - 3/32
- RedMi 3 PRO - 3/32
- RedMi Note 3 PRO - 3/32
- RedMi Note 3 - 3/32
- Mi4 - 2/16
- Mi4c - 2/16
- Redmi Note 4 - 2/16

trzy ostatnie raczej odrzucam ze względu na 2GB ram (mi2s posiadam prawie 3 lata i jego następcy też nie planuję prędko zmieniać).

Wielkość wyświetlacza nie ma dla mnie aż takiego znaczenia i przeglądając specyfikację powinienem wybierać chyba między RedMi 3 PRO, a RedMi Note 3 PRO.

Nie miałem z nimi styczności, dlatego zwracam się o pomoc do Was.. Który modle wybrać? Bo nie odchudzonego Mi4 3/32 raczej już nie znajdę

Do czego używam telefonu?
- Głównie rozmowy (przy 15 min rozmowy mi2s jest już jak mały grzejniczek);
- czasem lubię w coś pograć (clash of clans, hay day i hearthstone) i w tym przypadku ręka parzy
- smsy, messenger i whatsapp w średnich ilościach
- od czasu do czasu nawigacja lub yanosik
- zdjęcia, ale mniej niż pięć dziennie, co nie znaczy, że aparatu może nie być ;)

muzyki w telefonie nie słucham, a do filmów i youtube'a mam tablet, więc te kwestie są mało istotne

 

Podsumowując, to szukam telefonu z:
-  w miarę dobrą baterią (żeby choć ten jeden dzień wytrzymywał spokojnie)
- sprawnie działającym GPSem, który nie gubi zasięgu co 2 min
- nie dogrzewającego zbytnio otoczenia.

Tak wiem, że mocne podzespoły wydzielają ciepło i gdzieś ono musi się wydostać, ale są granice ;), a nikt lepiej nie może pomóc pod tym względem, jak użytkownicy tych telefonów, dlatego z góry dziękuję za wszystkie sugestie i pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeżeli chodzi o czyste cyferki w antutu, to akurat na to nie patrzę. Chcę telefon z 3 gb ram, żeby nie dostawał czkawki nawet przy większej ilości operacji w tle. RedMi Note 3 pro mimo, że najdroższy z tych wszystkich, to jednak najmocniejszy i jest moim faworytem.

Jak wygląda kwestia grzania się? Oglądałem kilka recenzji i wg nich telefon w skrajnych przypadkach robi się tylko lekko ciepły, co może być jego sporym atutem.

W którym miejscu umiejscowiono diodę powiadomień? Mam nadzieję, że jest, bo ta wielokolorowa z mi2s jest dla mnie niezbędna.

Jeśli dobrze się orientuję to RN3pro ma odblokowany bootloader? Na xiaomiforsale jest wersja global rom, więc wystarczy tylko wgrać polskie miui czy trzeba jeszcze się pobawić?

Chyba już ostatnie pytanie, Hong Kong Goldway posiada te telefony taniej niż są na xiaomiforsale, choć wiem, że mogą naliczyć opłaty celne. Zamawiał ktoś tam z wysyłką dhl'em, cy lepiej wziąć zwykły darmowy list i czekać miesiąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, damian0303 napisał:

Jeśli dobrze się orientuję to RN3pro ma odblokowany bootloader? Na xiaomiforsale jest wersja global rom, więc wystarczy tylko wgrać polskie miui czy trzeba jeszcze się pobawić?
 

Global ma język polski. Żeby wrzucić xiaomi.eu będziesz musiał odblokować bootloader

8 minut temu, damian0303 napisał:

Chyba już ostatnie pytanie, Hong Kong Goldway posiada te telefony taniej niż są na xiaomiforsale, choć wiem, że mogą naliczyć opłaty celne. Zamawiał ktoś tam z wysyłką dhl'em, cy lepiej wziąć zwykły darmowy list i czekać miesiąc?

Lepiej wziąć DHL (VAT wtedy może wynieść śmiesznie mało - 70 zł bo jest najczęściej naliczany z deklaracji celnych).

Najlepiej wsiąść seller shipping method za 17$ (to jest EU Express) i mieć paczkę w ok. 10 dni i nie płacić żadnego VATu.

Darmowa przesyłka może być najdroższa i oczywiście najdłużej oczekiwana. VAT tu trzeba płacić od pełnej kwoty zakupu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli po zakupie jak będę musiał złożyć prośbę o odblokowanie bootloadera i dopiero wtedy będzie możliwe wgrywanie softów ze stronki miuipolska? Z poradnika wyczytałem, że trzeba będzie czekać 3-21 dni, ale mam nadzieję, że działają szybciej?

Kiedy kupowałem mi2s wystarczyło wyciągnąć go z pudełka, wgrać miui polska i już było po problemie, dlatego wolę dopytać, bo nie do końca jestem w temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...