Sign in to follow this  
latet

Rodzaje folii na ekran

Recommended Posts

Witam,

Są 2 rodzaje - matowa i błyszcząca.

Jakie zalety i wady ma matowa? Domyślam się, że lepiej rozprasza światło odbijane – to zaleta, jak matowych ekranów monitorów.

Ale jakie ma wady – czy ktoś, kto używał lub przynajmniej widział oba typy - może opisać wrażenia?

Dzięki!

Wg. mnie:

Matowa nie odbija swiatla, gorsza jakosc obrazu.

Blyszczaca bardziej podatna na odbicia swiatla, lepsza jakosc obrazu.

No tak, ale diabeł tkwi w szczegółach. Na ile gorsza jest jakość obrazu widzianego przez matową? Czy gorsza jest ostrość, czy inne parametry? Wiem, że to raczej trudno napisać. Ale podobne stwierdzenia słyszałem w kontekście monitorów w laptopach - jednak nie powiedziałbym, że w praktyce obraz z matowego wyświetlacza jest gorszy.

To może zapytam tak: czy pogorszenie jakości obrazu przy folii matowej jest na tyle zauważalne, aby decydować się na folię błyszczącą?

No tak, ale diabeł tkwi w szczegółach. Na ile gorsza jest jakość obrazu widzianego przez matową? Czy gorsza jest ostrość, czy inne parametry? Wiem, że to raczej trudno napisać. Ale podobne stwierdzenia słyszałem w kontekście monitorów w laptopach - jednak nie powiedziałbym, że w praktyce obraz z matowego wyświetlacza jest gorszy.

To może zapytam tak: czy pogorszenie jakości obrazu przy folii matowej jest na tyle zauważalne, aby decydować się na folię błyszczącą?

Matowa na pewno Ci obraz przyciemni !!

CO MA MATOWY WYSWIETLACZ DO FOLII MATOWEJ? FOLIA TO FOLIA/WYSWIETLACZ TO WYSWIETLACZ

Z moich doswiadczen jeszcze jedna roznica miedzy matowa a blyszczaca. Blyszczaca sie bardzo szybko rysuje :( matowa w tej kwestii odstawia ja deleko...

Z moich doswiadczen jeszcze jedna roznica miedzy matowa a blyszczaca. Blyszczaca sie bardzo szybko rysuje :( matowa w tej kwestii odstawia ja deleko...

matowa również się rysuje tak samo jak błyszcząca lecz na matowej nie zauważymy rys.

Skoro masz praktyczne doświadczenia z folią matową, to może będziesz w stanie potwierdzić, czy rzeczywiście z jakością obrazu jest aż tak źle, jak napisał wyżej Robbo:

Czerń będzie szara, będzie mniejszy kontrast a kolory wyblakłe.

Bo brzmi to tak katastroficznie, że nikt o zdrowych zmysłach by z taką folią nie wytrzymał...

Powiem tak - wiedzac jakie zywe kolorki sa bez folii lub z folia blyszczaca, dlugo bys z matowa nie wytrzymal bo czegos by Ci brakowalo...chyba, ze Ci to zwisa.

Ja wytrzymalem z matowa az kilka godzin po czym zalozylem blyszczaca i juz jej nie zdjalem.

Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Powód: Odpowiedź udzielona

Jeśli chciałbyć ponownie otworzyć wątek, napisz do moderatora lub administratora forum.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this