Skocz do zawartości

Rodzaje folii na ekran


latet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Są 2 rodzaje - matowa i błyszcząca.

Jakie zalety i wady ma matowa? Domyślam się, że lepiej rozprasza światło odbijane – to zaleta, jak matowych ekranów monitorów.

Ale jakie ma wady – czy ktoś, kto używał lub przynajmniej widział oba typy - może opisać wrażenia?

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale diabeł tkwi w szczegółach. Na ile gorsza jest jakość obrazu widzianego przez matową? Czy gorsza jest ostrość, czy inne parametry? Wiem, że to raczej trudno napisać. Ale podobne stwierdzenia słyszałem w kontekście monitorów w laptopach - jednak nie powiedziałbym, że w praktyce obraz z matowego wyświetlacza jest gorszy.

To może zapytam tak: czy pogorszenie jakości obrazu przy folii matowej jest na tyle zauważalne, aby decydować się na folię błyszczącą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale diabeł tkwi w szczegółach. Na ile gorsza jest jakość obrazu widzianego przez matową? Czy gorsza jest ostrość, czy inne parametry? Wiem, że to raczej trudno napisać. Ale podobne stwierdzenia słyszałem w kontekście monitorów w laptopach - jednak nie powiedziałbym, że w praktyce obraz z matowego wyświetlacza jest gorszy.

To może zapytam tak: czy pogorszenie jakości obrazu przy folii matowej jest na tyle zauważalne, aby decydować się na folię błyszczącą?

Matowa na pewno Ci obraz przyciemni !!

CO MA MATOWY WYSWIETLACZ DO FOLII MATOWEJ? FOLIA TO FOLIA/WYSWIETLACZ TO WYSWIETLACZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doswiadczen jeszcze jedna roznica miedzy matowa a blyszczaca. Blyszczaca sie bardzo szybko rysuje :( matowa w tej kwestii odstawia ja deleko...

Skoro masz praktyczne doświadczenia z folią matową, to może będziesz w stanie potwierdzić, czy rzeczywiście z jakością obrazu jest aż tak źle, jak napisał wyżej Robbo:

Czerń będzie szara, będzie mniejszy kontrast a kolory wyblakłe.

Bo brzmi to tak katastroficznie, że nikt o zdrowych zmysłach by z taką folią nie wytrzymał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...