Skocz do zawartości

CM13, Slim, Ressurection, czy może inny custom rom?


Gustlik11

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że to mój pierwszy post na forum, najpierw pragnę się przywitać :)

Od kilku dni jestem posiadaczem Mi4c, w wersji 2/16gb. Od strony wizualniej MIUI podoba mi się, jednak w mojej słabszej wersji, zdarza mu się czasami przymulić. Planuję więc zmienić rom, na jakiegoś customa. Pierwsze co mi przyszło do głowy - CM, którego w starszej wersji miałem zainstalowanego na poprzedniej Xperii Z i bardzo miło go wspominam, głownie ze względu na lekkość. Przejrzałem trochę forum oraz XDA i mówiąc szczerze nie ułatwiło mi to sprawy, a zrobiło lekki mętlik w głowie :) 

Jaki rom według was jest szczególnie wart polecenia? Zależy mi na szybkości pracy systemu i stabilności. Tak jak wcześniej pisałem - pierwsza myśl to CM. Kolejny jest Resurrection Remix, z tego co wypatrzyłem jest dość podobny do Cyana, jednak czy jest lepszy? W oko wpadł mi również Slim6, jednak nie miałem z nim żadnego kontaktu. Jest też SMiui, trochę lżejsze od fabrycznego Miui(czy też tylko mi się tak wydaje?). 

Będę wdzięczny za wasze rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po pierwsze to pochwal się co masz wgrane że jesteś w stanie zamulić MI, mi się ta sztuka nie udała 😋 Jedynie mogę polecić MIUI od Xiaomi.eu, obecnie mam 8.0.4.0 i jestem zadowolony. Co do custom rom to nie polecam.

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam nawet na słabszej wersjii telefon działa jak rakieta.

Ale nie rozumiem czemu piszecie słabszej wersji ? Ja nie mam problemu żeby brakło pamięci RAM. Co do tematu to kolega nie pochwalił się jaki ma zainstalowany MIUI, zakładam że jakiś syf od sprzedawcy dla tego może mu zamulać 🤣

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon przyszedł z jakimś zasyfionym romem od Goldwaya, obecnie wgrany jest Global dev 6.9.1 i właśnie średnio jestem zadowolony z jego szybkości działania i powolnych animacji. Generalnie wolałbym coś lżejszego, jak znajdę chwilę czasu wgram na próbę Slim6 lub Nexus-fy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gustlik11 nie ma żadnego globala na Mi4c. Wgraj 6.9.1 xiaomi.eu i zobaczysz jaka jest różnica.

Zanim kupiłem MI to dokładnie sprawdziłem na oficjalnej stronie jakie wersje systemu są dla danego modelu. W download dla MI4C jest tylko china więc nie rozumiem czemu tak trudno zrozumieć że nie ma global i nigdy nie będzie. Nie rozumiem czemu większość ma z tym taki problem 🤣

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimozis odpowiem Ci ze względu na to, że większość ludzi nie kupują tych telefonów bo lubią eksperymentować z romami, mieli wcześniej styczność z Miui ale dlatego, że są to tanie telefony i tylko tym się kierują. A później płacz bo są lagi bo bateria słabo trzyma albo wybucha itp. A weź jeszcze wytłumacz jak zmienić rom. I już zaczyna się gadanie jakie te telefony są do kitu. Ostatnio ktoś napisał, że SGS5 mniej laguje niż Mi4c no śmiech na sali. Rok używałem ten telefon i dlatego uciekłem na Mi4c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zdecydowanie polecam CM13 by TeamSuperluminal, Mokee też działa bardzo dobrze, ale u mnie Mokee zjada baterię znacznie szybciej; być może kwestia indywidualnej konfiguracji

romy z XDA bazowane na źródłach Ketuta (czyli CM13 z xda, Slim oraz RR) cały czas borykają się z jakimiś niespodziewanymi bugami - choć nie testowałem Slima 1.0, być może jest lepiej. Slim na pewno od zawsze najlepiej ze wszystkich romów trzyma na baterii, nawet lepiej niż CM13 TS

-----

ws. wersji MIUI w ogóle się nie będę wypowiadał - kompletnie nie jestem targetem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja z kolei aktualnie polecę RR - przesiadłem się z MoKee i różnica jest zauważalna. W międzyczasie miałem też tego magicznego CM13 od TS, jednakże szału nie robił. RR jest o tyle fajne, że daje dużo możliwości personalizacji i konfiguracji urządzenia pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompilacja z dnia 28.08 (czekam na Final M 5.7.4). Bateria miodzio, znacznie lepiej zarządzana niż na MIUI czy MoKee, które używałem wcześniej. Zarządzanie pamięcią zadowalające, tak samo jak wydajność i to pomimo tego, że wyłączyłem w Kernel Auditorze te dwa mocniejsze rdzenie.

 

Jak na razie to najlepszy ROM z tych, które miałem na tym urządzeniu. No i na październik jest wstępnie zaplanowane wydanie Nougata :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Dru79 napisał:

ja tam nie wierzę, jeśli już na jakimś ROM-ie w użytkowaniu jako tako powoli schodzi bateria, to przy nieużytkowaniu ZAWSZE min. 1% na godzinę

Nie musisz wierzyć. 3-4% przez 9-10h w nocy. Mi wystarcza.

 

20 godzin temu, AndropaX napisał:

Pierwsze słyszę...

"Yes this is most likely the final MM version for RR. Probably we will be releasing another one with october security patches if nougat is not ready by then." Co prawda nie jest to napisane wprost, ale październik jest wstępnie tym miesiącem. Ofc mowa o źródłach, a nie Twojej wersji przygotowanej pod Mi4C. Póki co, z niecierpliwością na tego finala czekam ^^

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...