Sign in to follow this  
dziadek-NET

Aplikacja do fotografowania

Recommended Posts

Witam

Zastanawiam się nad zakupem tego aparatu, czytam i oglądam wszelakie testy, wszędzie jest mowa że zdjęcia za dnia są ok ale wieczorem i nocą wychodzą tragicznie czy to prawda.

Czy ktokolwiek testował alternatywną aplikację do robienia zdjęć może to wina nie sprzętu tylko oprogramowania ?

Prosze bardzo. Przykładowe zdjęcia zrobione jedno teraz a jedno dwa dni temu troche o wcześniejszej godzinie. Nie próbowałem robić zdjęć w typowej nocy, ale pewnie o 20-21 spróbuję. 

IMG_20160901_184315.jpg

1472920337017-471710400.jpg

Na ty z pudełkiem chyba widać już szumy / piksele ?

najlepiej jak by ktoś miał możliwość wykonać to samo ujęcie, ten sam przedmiot dwoma telefonami Redmi Note 3 Pro i np.Galaxy A5 2016  dla porównania ;)

A co z alternatywną aplikacją do fotografowania, ktoś próbował ?

Ja używam Open Camera. Jestem zadowolony ale tak naprawdę chyba nie robiłem zdjęć wieczorem. Ale zrobię jak tylko się sciemni lekko. Jak się uda wrzucę fotki. 

1 godzinę temu, dziadek-NET napisał:

Witam

Zastanawiam się nad zakupem tego aparatu, czytam i oglądam wszelakie testy, wszędzie jest mowa że zdjęcia za dnia są ok ale wieczorem i nocą wychodzą tragicznie czy to prawda.

Czy ktokolwiek testował alternatywną aplikację do robienia zdjęć może to wina nie sprzętu tylko oprogramowania ?

A ile jest takich sytuacji, kiedy robisz zdjęcia w nocy lub po ciemku w domu?...

@Edit

Masz tu dwie fotki w "takich sobie" warunkach oświetleniowych... typowych dla naszego kraju. Ocenę zostawiam specjalistom. Wykonane w szerokim kadrze, a więc w 12mpx.

Spoiler

gH8BeNZ.jpg xSbC6EA.jpg

Edited by Veriael

hmm przyznam że fotki są ok, jeśli można poproszę kogoś aby przesłał zdjęcie jakiegoś szczegółu rysy na szkle czy coś w tym styku, czegoś co trudno uchwycić.

• Like 1

prosze bardzo. Zdjęcie z samym flashem i potłuczony telefon ze światłem z żarówki :) polecam oglądać w pełnym rozmiarze. 

oba zdjęcia robione teraz(21:00-21:07)

IMG_20160903_210212.jpg

14729295980621714770417.jpg

Edited by kapiS

Dzisiaj nie dam rady podesłać żadnych zdjęć do porównania, ale co do aplikacji, jeśli chodzi o zdjęcia, nie spotkałem się z darmową, która robi lepsze od systemowej, zdjęcia z Open Camera wychodzą gorsze, przynajmniej w ciemnościach i przy sztucznym świetle. Jedynie lgcamera robi porównywalne zdjęcia. Za to jeśli chodzi o wideo, to Open Camera kręci lepsze, płynniejsze filmiki i chyba trochę lepsza jakość dźwięku. Sam z tego powodu do zdjęć używam systemowej aplikacji, a do kręcenia filmików Open Camera :)

Tapnięte z mojego Redmi Note 3 Pro

Możecie podesłać jak macie skonfigurowaną aplikację Open Camera?

Zauważyłem, że podczas przesyłania zdjęć zrobionych tą aplikacją przez BT, zdjęcia na kompie lądują mniejsze...np na aparacie 1.5MB, na kompie 120kb.

Wiecie może dlaczego tak się dzieje ?

MIUI 8 Global 6.9.8

Wszystko zależy od oświetlenia. Z dobrym światłem zdjęcia są całkiem przyzwoite

b210fb9d2e8d4e65bf2eb09253e97b32.jpg0a9521a66027f9b82b4784e8743a740d.jpgad143229024b6825512f20f5886af2bf.jpg

Wysłane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 Pro za pomocą Tapatalka

Jakiej aplikacji używasz?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Jakiej aplikacji używasz?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Żadnej! To aparat systemowy :D

Wysłane z mojego Xiaomi Redmi Note 3 Pro za pomocą Tapatalka

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this