Skocz do zawartości

ROM MIUIPolska Stable 5.0


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Temat ogólny o romach dla Xiaomi Red Rice (Hongmi)

Romy MIUIPolska dla Hongmi mają w przeciwieństwie do poprzednich kilka ulepszeń jak np. wszystkie 7 kolorów diody LED, a także prawidłowe ustawienia dźwięku Dirac wraz z wyborem typu słuchawek. Powinno także działać nagrywanie dźwięków. Generalnie są to romy stock od Xiaomi z poprawką na kartę SD (jest widoczna i na niej zapisywane są np. gry i zdjęcia).

ROOT

Romy Stable nie są zrootowane! Ale jeśli komuś bardzo zależy na root (co nie jest wymagane w MIUI) może zainstalować poniższą paczkę w recovery i włączyć prawa root w aplikacji SuperUser.

Recovery

Ponadto zaktualizowaliśmy Instrukcję instalacji dla Xiaomi Red Rice (Hongmi) o nowe recovery CWM v5 w języku angielskim dla TD i WCDMA. W przyszłości dodamy dotykowe v6 ale v5 na razie wystarczy. Nowe recovery instalujemy za pomocą aplikacji MobileUncle.

Pobierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Zainstalowałem 5.0. Chodzi sprawnie, wszystkiego jeszcze nie sprawdziłem ale na chwilę obecną jestem zadowolony. Jedynym mankamentem jest ikona na pasku powiadomień oraz komunikat "nośnik USB podłączony". czy ktoś się z tym spotkał i jeżeli, to jak to można usunąć z powiadomień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zainstalowałem 5.0. Chodzi sprawnie, wszystkiego jeszcze nie sprawdziłem ale na chwilę obecną jestem zadowolony. Jedynym mankamentem jest ikona na pasku powiadomień oraz komunikat "nośnik USB podłączony". czy ktoś się z tym spotkał i jeżeli, to jak to można usunąć z powiadomień.

Pozbywasz się tego bardzo prosto przytrzymujesz dłużej na tym powiadomieniu, pojawia ci się menu i wybierasz powiadomienia, następnie wyłączasz i już ci się nie pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwile mnie coś trafi z tymi Google Maps. Uwierzcie lub nie, przez minute działało to dobrze. W sensie uruchomiłem google maps i ikona wskazująca kierunek pokazywała prawidłowo, teraz znowu szaleje i przy lekkim ruchu telefonem kręci się w kółko. No zgłupieć można, już nie wiem o co chodzi w tym. A co do apek to fakt, mi też poznikały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam Hongmi W więc nie mam jak sprawdzić i czy ten fix wszedł dobrze.

No ale czy na romie 5.0 (bez mojego fixa) karta SD jest widoczna? Czy nowo pobrana gra się instaluje na SD? Czy zdjęcia idą na SD? Bo te pamięci można zamieniać w /system/etc/vold.fstab (sdcard0 z sdcard1) albo przez binarkę w /system/bin/vold. Jeśli MIUI zmieniło binarkę i odwróciło sdcard0/sdcard1 w vold.fstab w porównaniu do 4.0 to może zamiana pamięci nadal jest poprawna ale wcześniej instalowane programy do /mnt/asec (płatne apki) się sypią.

Może spróbujcie na 4.0 odinstalować apki płatne, wgrać 5.0 i ponownie pobrać je z GP by wgrały się jeszcze raz.

A może kopia MIUI przywróci te apki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid

Bez fixa widoczna, tylko widoczna :), zrobiłem full wipe i instalkę 5.0 i żadna płatna apka nie chce się zainstalować, nie widzi karty SD. Zdjęcia z aparatu to samo, info wyskakuje aby podpiąć pamięć wewnętrzną. Za chwile sprawdzę jak z fixem to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta SD według mnie jest widoczna prawidłowo. Tak jak pisałem wcześniej karta sd-sdcard0, nośnik usb-sdcard1, czyli tak jak na poprzednich romach. Zdjęcia lądują na kartę SD. Pliki gier/apk też instalują się na SD, nie ma problemu z instalacją dużych gier. Wszystko jest jak na używanym przeze mnie do tej pory 3.11.29. Jedyny problem jest taki, że po restarcie phona, przestają być widoczne płatne aplikacje i tylko płatne (w moim przypadku m.in. Rayman, Raptide GP). Można je zainstalować ponownie i normalnie używać do ponownego restartu. Gry typu GT Racing 2, Minion Rush zostają i działają prawidłowo.

Ja robiłem pełny wipe. Wgrywałem aplikacje od nowa i jest to samo. Instalacja Twojego fixa nic nie zmieniła jeśli chodzi o pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez fixa widoczna, tylko widoczna :), zrobiłem full wipe i instalkę 5.0 i żadna płatna apka nie chce się zainstalować, nie widzi karty SD. Zdjęcia z aparatu to samo, info wyskakuje aby podpiąć pamięć wewnętrzną.

U mnie – bez fixa – aparat też krzyczy, żebym podpiął „nośnik USB” (i nie zapisuje zdjęć nigdzie), ale dzieje się tak tylko wtedy, gdy wcześniej ręcznie odmontowuję ten „nośnik USB” (robiłem to, bo mnie drażnił komunikat w pasku stanu). Ale normalnie, po włączeniu tel., „nośnik USB” jest widoczny, aparat działa dobrze (a zdjęcia zapisuje na fizycznej karcie SD – nie na tym „nośniku USB”, o który krzyczał – co jest dla mnie dość dziwne i świadczy o jakimś bugu).

Możliwe, że ten problem z aparatem i problem znikających płatnych apek – mają jakiś wspólny mianownik.

Wgrywałem ROM MIUIPolska Stable 5.0 na czysto (wcześniej zrobiłem wszystkie możliwe WIPE).

Potem jeszcze wgrałem root-a z Recovery, ale to już raczej nie ma związku z opisanymi problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dokładnie jak pisze latet. Jeszcze raz sprawdzam z instalacją 5.0 i full wipe/factory reset. Zobaczymy czy bez fixa też daje rade.

Ciekawostka dotycząca mojego problemu z Google Maps (którą przypadkiem odkryłem). Po uruchomieniu i kalibracji kompasu i wejściu do Google Maps (pierwszy raz), wszystko działa dobrze aż do.......pierwszego połączenia się GPS z satelitą, wtedy kompas w Google Maps świruje. Przy ostatniej instalacji szybko wyłączyłem GPS i cały czas kompas w Google Maps wskazuje prawidłowo kierunek. :) Jeszcze to zweryfikuję, własnie instaluje po raz kolejny MIUI. :)

EDIT: wycofuje to co wyżej napisałem, po kolejnym full wipe-ie dalej kicha, nawet bez Gpsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja po full wipe i wgraniu romu 5.0 na czysto, nie odłączając "nośnika USB" tylko ukrywając jego powiadomienie, miałem dalej problem z znikającymi płatnymi programami, dziwi mnie tylko to, że na forum xiaomi.eu nic nie piszą o problemach jakie my mamy, pomimo, że jeden z kolegów w tym wątku pisał, że miał ten problem na multi?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już sprawdziłem dokładnie. Fix nie jest potrzebny raczej, apki się instalują, oczywiście bez odłączenia nośnika USB. Apki po instalacji nie znikają mi. Generalnie jest ok. Ale to muszę jeszcze dłużej posprawdzać. Jedyny mankament (oprócz samej informacji - która można wyłączyć), to dłuższy czas instalowania aplikacji. Wcześniej instalowały się błyskawicznie, teraz czeka się z dłuuugo. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że podzielisz się informacją co zrobiłeś, że ci to działa :)

Nic nie zrobiłem wyjątkowego, to samo co inni, standard. Niestety apki znikają. Z fixem Acida wiele się nie zmienia poza jedną rzeczą, pozostaje na pulpicie ikona programu płatnego z zielonym androidem, po kliknięciu wyskakuje, że aplikacja nie jest zainstalowana na tym telefonie.

Czyli, krótko mówiąc lipa! Chyba na razie trzeba wrócić do 4.0 :(

-- 30 gru 2013, o 22:44 --

@up nie chodzi mi o multi, tylko ten "surowy"

http://en.miui.com/download-82.html

Ale z tym romem pewnie trzeba robić całą procedurę root + recovery.

Dlatego ja się nawet nie chcę bawić z nim, już to przechodziłem ostatnio. Trzeba wgrać wcześniejszą wersję, żeby zrootować i wrócić do CWM. Poza tym ten room z pseudo PL trochę kiepsko się używa. Ale jak ktoś by sprawdził było by miło. Ja już na dzisiaj mam dość instalacji. Jeszcze muszę wrócić do 4.0 chwilowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...