Skocz do zawartości

MIUI v8 Android 5.1, a Android 6.0. Dyskusja, wrażenia i różnice.


Big00s

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego iż niedługo na nasz telefon wyjdzie MIUI w wersji 8 na bazie Androida 6.0 jestem ciekaw jakie będą różnice względem bazy Androida 5.1.

Jakie są wasze oczekiwania i czego można się spodziewać? Co się zmieni na lepsze, a co na gorsze. Jakie są różnice względem innych telefonów pod MIUI co dostały bądź są pod Androidem 6.0. Zachęcam do dyskusji bo sam jestem ciekaw waszych opinii 😊

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba też, o ile dobrze pamiętam ze swojego starego lenovo, w androidzie 6 można sformatować kartę pamięci tak, aby zachowywała się jak pamięć wewnętrzna, co dla wielu użytkowników może być sporą zaletą. Nie jest to tak jak niektórzy kilka dni temu na tym forum pisali, że to tylko cyferki a miui ma swoje funkcje, trochę rzeczy jednak android 6 zmienia niezależnie od miui.

Edytowane przez sp1204
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestią też jest impementacja tych funkcji do MIUI, bo jak wiadomi wiele z nich było już w MIUI zanim Google wprowadziło je w Androidzie. Na przykład uprawnienia dla aplikacji, bądź powiadomienia na ekranie blokady i wiele innych. Co do baterii to mieć nadzieję że będzie lepiej, bo z tego co pamiętam to Android 6.0 wprowadzał usprawiedliwienia w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były użytkownik iPhona 5 w 2012... stwierdzam że tam te funkcje były. Generalnie cały czas wydaje mi się że android coraz bardziej upodabnia się do iOSa... i w sumie dobrze bo z tego systemu korzystało mi się najstabilniej i najlepiej. Po każdej aktualizacji wszystko zawsze działało, no ale za to te urządzenia mocno się cenią niestety. Dlatego cieszy mnie że android idzie w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że większym "skokiem" byłby android 7 ale raczej nie ma szans na nasz model, niemniej jednak w miui będziemy mieć w 90% to samo w przyszłości.

27 minut temu, Big00s napisał:

Tak czytam sobie ten artykuł http://www.spidersweb.pl/2015/10/android-6-0-marshmallow-co-nowego-kiedy-aktualizacja.html i się zastanawiam... Czy przypadkiem tego wszystkiego nie ma już w MIUI v8?

Tak nawiasem mówiąc o niebo ładniejsze miui 8 niż android 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc z jakim opóźnieniem dostajemy androida 6.0 na nasze telefony to bardzo wątpię, że dostanie Nugata. Na moto E za trzy stówki już dawno jest szóstka a RN3P taki dobry i popularny model nie ma. Ktoś powie, że niepotrzebne bo miui 8 śliczne i wszystko opcje posiada, ale tu właśnie chodzi o to co pod maską ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Mikul napisał:

Patrząc z jakim opóźnieniem dostajemy androida 6.0 na nasze telefony to bardzo wątpię, że dostanie Nugata. Na moto E za trzy stówki już dawno jest szóstka a RN3P taki dobry i popularny model nie ma. Ktoś powie, że niepotrzebne bo miui 8 śliczne i wszystko opcje posiada, ale tu właśnie chodzi o to co pod maską ;)  

Może od razu dadzą 7-ke ^^ :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Demon3 napisał:

Może od razu dadzą 7-ke ^^ :) 

Nie dadzą 7mki bo testują 6tke która już niebawem będzie i dlatego też nie wychodzą wersje rozwojowe. Mi max jest o wiele mniej popularnym modelem niż RN3P i bardzo wątpię żeby na niego wyszła 7mka. Nugat jest tylko pewny w mi5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...