Skocz do zawartości

Redmi 3s - wersja international ws. LTE800


miszaa

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, darekodz napisał:

@fredek z jakiej appki sa te screeny?

Z zajebistej :)Network Signal Guru. Używam od 2 tyg. i już sobie bez niej życia nie wyobrażam ;)

Np. dzięki niej mogę się przełączyć ręcznie z 3G 2100 MHz na 3G 900 MHz i dzięki temu mieć dużo, dużo szybszy upload w pomieszczeniu! Genialana sprawa!

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Doki napisał:

Czyli wersja international różni się tylko obsługą LTE800, tak? Ale jak to poznać na 100%, że to nie chińczyk z wgranym ROMem? Chyba, że obsługa LTE800 zależy tylko od ROMa?

- Pudełko/instrukcja w pełni po angielsku, zero chińskich znaczków

- Europejska ładowarka

- Z tyłu opakowania napis 2016031 - zwykła wersja 2016030

Rom nie ma znaczenia, wszystko zależy od modemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2016 o 20:21, areq1987 napisał:

To nie nam więcej pomysłów. emoji14.png

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 

Też mam problem z transferami. Przesiadłem się ze starej Xperii T, testy na wsi. Na Xperii 3-10MBps, a nowe Redmi czasem 3, czasem 0,2. Bez Wifi telefon praktycznie nieużywalny. Czekam na kartę LTE i mam nadzieję, że się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja international, włożone dwie karty SIM(play, nju) zacina się na 2G, restart urządzenia nie pomaga. Dopiero wyszukanie operatora i wymuszenie 3G/LTE.

Jak żyć?

Nie zwróciłem też uwagi w poprzednim modelu, to normalne że karta w slocie 2, działa tylko w 2G? Myślałem, że na jednym pełen zakres, a na drugim 2G i 3G.

Screenshot_2016-11-10-11-04-07-709_com.miui.home.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale jak używam dłużej telefonu i to nie gry tylko www, jakiś tapatalk facebook twitter itp procesor zaczyna szybko dochodzić do wartości powyzej 50 stC i wtedy sterownik przycina taktowanie procesora i interfejs zaczyna lagować. Po chwili nie używania temp szybko spada w okolice 43st i jest ok, ale bardzo szybko potem jak coś zaczne robić znowu temp osiaga te 50 stopni i zaczynają się lagi. Wydaje mi się ze sterownik jest zbyt restrykcjyjny i zbyt szybko przykreca rdzenie, albo sam procek sie zbyt przegrzewa. Jakkolwiek nie da sie nic z tym zrobić. Najnowsze miui 6.11.10 nastarszej wersji było to samo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.
Jestem nowy i zielony i wiekiem troche starszy wiec nie wszystko ogarniam. Chcialbym kupic redmi 3s w wersji int i mam pytanie. Czy po zakupie cos musze wgrywac, odblokowywac itd zeby normalnie uzytkowac tel? Czy mysze jakos wyszyscic tel zeby dokonywac platnosci bez obawy ze ktos mi wyczysci konto? Czy po prosty wlaczam i ciesze sie z dobrej baterii? Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2016 o 13:21, Blom napisał:

Wersja international, włożone dwie karty SIM(play, nju) zacina się na 2G, restart urządzenia nie pomaga. Dopiero wyszukanie operatora i wymuszenie 3G/LTE.

Jak żyć?

Nie zwróciłem też uwagi w poprzednim modelu, to normalne że karta w slocie 2, działa tylko w 2G? Myślałem, że na jednym pełen zakres, a na drugim 2G i 3G.

Screenshot_2016-11-10-11-04-07-709_com.miui.home.png

Chinole tak mają. Mój poprzedni też tak chodził, druga Karta w 2G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tpawel napisał:

Co Ty gadasz. To jest przypadlosc 3s, zwykla trojka tego nie miała,z resztą to pierwszy telefon przy którym widzę ze skala problemu jest tak duża.

Nie miałem wszystkich Xiaomi, choć większość ale czytając forum uważnie faktycznie mogę potwierdzić, że jest to problem tylko Redmi 3S. Choć akurat mój egzemplarz prawie tego nie wykazuje. Czasem tak, ale rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2016 o 16:55, tpawel napisał:

Co Ty gadasz. To jest przypadlosc 3s, zwykla trojka tego nie miała,z resztą to pierwszy telefon przy którym widzę ze skala problemu jest tak duża.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

Dual SIM use

When two SIM cards are used simultaneously, the primary SIM can support
4G calls and data while the secondary SIM can support 2G calls only.

 

Z opisu : http://www.mi.com/in/redmi3s/specs/

Także jest to normalnie w Redmi 3S, ponad to w wielu chinolach jest tak samo. W poprzednim telefonie miałem "Dual Stand-by 4G" jak się potem okazało to przy  odpalonym necie na jednej karcie druga chodziła tylko w 2G, i tu jest tak samo.

Poza tym o jakiej skali problemu mówisz. Bo ja z tym telefonem nie mam praktycznie żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj o jakim problemie tu piszą użytkownicy . Nie chodzi o to że na drugim slocie jest 2g podczas gdy na pierwszym jest 3g czy 4g. Jest w ogóle problem żeby nawet na pierwszym był. To że Ty nie masz problemu to nie oznacza że nikt nie ma

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Temat nie dotyczy problemu 3g/2g.

2. Odpowiadam na "Nie zwróciłem też uwagi w poprzednim modelu, to normalne że karta w slocie 2, działa tylko w 2G? Myślałem, że na jednym pełen zakres, a na drugim 2G i 3G.".

3. Poza tym nikt się nie wypowiedział, czy po ustawieniu "Automatyczny LTE" problem 2g/3g jest nadal bo u mnie ustąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Deggial napisał:

3. Poza tym nikt się nie wypowiedział, czy po ustawieniu "Automatyczny LTE" problem 2g/3g jest nadal bo u mnie ustąpił.

U mnie na automacie też był problem, po ostatniej aktualizacji jest już lepiej. W piwnicy złapał 2G ale zaraz po wyjściu się przełączył na LTE(Play)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nowe aktualizacje coś pomogły, ale problem występował. Jak to bywa w miui nie u wszystkich.

Bo chińczyki dziwnie się przedstawiają stacjom bazowym i zaciagaja durne ustawienia. Często sprowadza się do paru kliknięciu i zależy bardziej jakiej stacji niż od kaprysu miui.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, koleżanki czy problem z zasięgiem w 3S nadal występuje czy tak jak w przypadku kolegi Blom po aktualizacji problem zniknał?? pytam bo chce go żonie zamowic, ale jesli problem nadal wystepuje zdecyduje sie na Redmi 3 (choć z e wzgledu na lte800 wołałbym 3S). Dajcie znać co u Was z tym problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, niedzwiedz1981 napisał:

koledzy, koleżanki czy problem z zasięgiem w 3S nadal występuje czy tak jak w przypadku kolegi Blom po aktualizacji problem zniknał?? pytam bo chce go żonie zamowic, ale jesli problem nadal wystepuje zdecyduje sie na Redmi 3 (choć z e wzgledu na lte800 wołałbym 3S). Dajcie znać co u Was z tym problemem

A w jakiej sieci będzie działał? Ja na romach global dev ostatnich trzech wydaniach nie miałem nigdy tego problemu w Play. Ostatnia wersja dev chyba ma ten problem rozwiązany, najnowsza stable 8.1 podobno też ale to jeszcze beta którą dostają tylko niektórzy przez ota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, niedzwiedz1981 napisał:

bedzie w nju (orange), własnie cos mi sie obiło że nowy soft rozwiazuje problem, ale wolabym to potwierdzic i włascicieli 3S

Problemy występował tylko u części osób... nie u wszystkich, np. ja nigdy nie miałem kłopotów z LTE, mam telefon z pasmem B20 i NJU. I to niezależnie od tego czy używałem global stable czy xioami.eu dev.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fredek napisał:

Problemy występował tylko u części osób... nie u wszystkich, np. ja nigdy nie miałem kłopotów z LTE, mam telefon z pasmem B20 i NJU. I to niezależnie od tego czy używałem global stable czy xioami.eu dev.

U mnie problem się pojawiał, ale tak rzadko, że nie umiem odpowiedzieć na pytanie, czy ostatni ROM coś zmienił. Jest OK, ale wcześnie też zwykle było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czytam forum zagraniczne to problem nadal istnieje a xiaomi nadal nie ma rozwiązania...szkoda bo dobra cena na golda jest u goldwaya, ale nie bede zamawiał bo mnie żona z domu wyrzuci jak będzie miała fona w 2 G wiekszosc czasu...

jesli cos sie zmieni moze wraz z nowym softem dajcie prosze znac

 

teraz doczytalem że u kogos pomogła wymiana płyty głownej, problem zniknął...bo dziwne ze u jednych jest a u innych nie, skoro mają taki sam soft, moze to faktycznie usterka typowo techniczna...

Edytowane przez niedzwiedz1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...