Skocz do zawartości

Redmi 3s - wersja international ws. LTE800


miszaa

Rekomendowane odpowiedzi

Dla większości osób w Polsce mieszkających na we wioskach lub w małych miastach takie prędkości jak 3G-out to są marzenia, nie mówiąc już o 4G-out. Natomiast ciekawe są te wyniki, które Ci wyszły wewnątrz budynków...tak niewielkie różnice w centrum Warszawy. W kontekście tych prędkości, które serwują nam operatorzy na różnych eventach prasowych...brzmi jak jedna wielka manipulacja, no ale każdy wie jak to jest.

Natomiast patrząc z perspektywy zwykłych użytkowników Xiaomi, to o co tyle hałasu pod względem 4G, nie mówiąc już o b20, skoro różnice prędkości "in" między 3G, a LTE są niewielkie...

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko częstotliwość jest ważna, ale szerokość pasma np w lte1800 jest 20MHz i wystarczy jedna kreska w Plusie, żeby mieć ok 30Mbps a taki lte800 i 5MHz t-mobile to nie mogę przekroczyć 10Mbps z zasięgiem 3/4 kreski. I poza tym przez wąski blok w przypadku większej liczby podłączonych ludzi, zapycha się szybciej.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja bym jakoś nie przeceniał możliwości B20. Marketing ze strony operatorów mija się często z realiami, czy też potrzebami przeciętnego użytkownika internetu:
- tak jak już kiedyś tpawel wyjaśniał...sprawdzać agregacje pasm należy po po modemie, natomiast...

Agregacja pasm nie ma wiele wspólnego z wykorzystaniem pasma b20. Owszem zwiększa średnią prędkość, stabilność i skraca pingi ale bez niej po prostu telefon częściej się przełącza wg algorytmu.
To pierwsza kwestia. Drugą jest mniemanie, że w miastach się b20 mię przyda. Owszem przyda się. Jak myślicie czemu operatorzy stawiają często stacje bazowe b20+b7? Bo 2600 ma bardzo mały zasięg i 800 przy przeciążonum 1800 służy jako uzupełnienie by działała przejsciowka w dziurach b7.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, np. Play wykupił całą masę pozwoleń na stacje bazowe z b20 w dużych miastach. Wystarczy otworzyć mapkę z pozwoleniami i w Wa-wie aż gęsto od b20 z Playa. 

Do tego jeszcze wiara w refarming 900MHz i 2100MHz przez plusa. To są częstotliwości zajęte przez odpowiednio 2g i umts. Owszem plus robi refarming ale w zakresie 900 głównie do hspa+ i rzadziej do LTE (bardziej przyszlosciowo kiedy będzie można odpuścić sobie łączność głosowa 2g/3g bo volte będzie wystarczająco popularne) . Na 2100 do LTE. To wszystko jednak w ograniczonym zakresie w obszarach gdzie jest duże pokrycie i w wąskim zakresie pasm 5MHz. To bardziej marketing niż real bo koncesja ich nie puszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus robi już refarming do lte900. Wycina kawałek swojego 900Mhz z gsm i daje na hspa. A Aero2 swoje hspa+ refarmuje do lte900. Działa na razie testowo, ale podobno po nowym roku ma ruszyc z kopyta. I będzie szał bo się okaże że najlepszą siecią na Chinskie telefony będzie plus ;) Większą czasc xiaomi wspiera LTE b8. Co do LTE2100 plusa to tez tylko testy, trochę bardziej odległa przyszłość. Póki co PLAY szaleje. Wycina miejscami kolejne 5MHz 2100 z 3g i wrzuca do LTE. Czyli w 2100 docelowo chyba będzie tylko 3G 5Mhz i LTE 10Mhz.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus robi już refarming do lte900. Wycina kawałek swojego 900Mhz z gsm i daje na hspa. A Aero2 swoje hspa+ refarmuje do lte900. Działa na razie testowo, ale podobno po nowym roku ma ruszyc z kopyta. I będzie szał bo się okaże że najlepszą siecią na Chinskie telefony będzie plus Większą czasc xiaomi wspiera LTE b8. Co do LTE2100 plusa to tez tylko testy, trochę bardziej odległa przyszłość. Póki co PLAY szaleje. Wycina miejscami kolejne 5MHz 2100 z 3g i wrzuca do LTE. Czyli w 2100 docelowo chyba będzie tylko 3G 5Mhz i LTE 10Mhz.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Ale przecież to napisałem. Większość to do hspa+ i to w ograniczonym zakresie. 2100 to trochę inna broszka i dla play też trochę inna rzecz bo oni mają umowy na 2g z innymi operatorami i bardziej liberalną koncesję. Z tym band 8 u Xiaomi też nie jest różowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko nie zrozumiałem za pierwszym razem ;) PLAY ma tak naprawdę najbardziej obciążona sieć więc nie dziwne że wycina co się da do LTE. Jedyna szansa w dłuższej perspektywie to mimo 4x4 bo w takim tempie jak rośnie transmisja danych to niestety ale pasma nawet tego nowego szybko braknie. Nie dziwię się że Aero2 nie chce oddać lte2600 tdd. Może się okazać że za kilka lat będzie jak znalazł

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fredek napisał:

Nie. Sporo się przemieszczam, przez większość czasu mam 4G, czasami H i H+, bardzo rzadko E lub samo G.

A jaka masz wersje 3s z band 20? Wgrane miui polska czy global? Zastanawiam sie czy wgranie modemu non-hlos.bin z wersja global do miui polska coś by tu pomogło. Jak wiadomo miui polska oparta na chińskim romie, który nie wspiera 3S z band 20 widocznie modem tu może być problemem ?

Edytowane przez areq1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka masz wersje 3s z band 20? Wgrane miui polska czy global? Zastanawiam sie czy wgranie modemu non-hlos.bin z wersja global do miui polska coś by tu pomogło. Jak wiadomo miui polska oparta na chińskim romie, który nie wspiera 3S z band 20 widocznie modem tu może być problemem ?

Spróbuj, ktoś na chińskim forum pisał że pomogło. Nie mam wprawdzie 3S, ale poleciłem go kumplowi, wersja bez B20 i strasznie mnie to wkurrr...wia że jest taka kicha. U kumpla pomogło włożenie drugiej karty SIM. Działa ok ale zamiast drugiej karty wydmuszki można by mieć SD :-(

Wysłane z MI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe jeszcze pare h temu jak byłem na mieście to logował sie do LTE czy H+ a teraz za Chiny ludowe nie chce tylko 3ma sie uparcie Edgea.. Teraz też sie zaloguje ale tylko jak w menu serwisowym zaznacze LTE only albo WCDMA only. 

Po zmianie w menu serwisowym *#*#4636#*#* preferowanego typu sieci na GSM auto (PRL) na chwile obecną zmienia prawidłowo, nie wiem jak bedzie po restracie. Sprobujcie tak ustawić u siebie.

Edytowane przez areq1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie Orange ma problem z powrotem do LTE po handoverze do niższych technologii. Wystarczy poczytać branżowe fora, obserwuje to tez niestety u siebie. W Plusie i Play praktycznie od razu telefon wraca do LTE jak jest w zasięgu. W Orange trzyma niższe technologie nawet przez kilka minut

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, areq1987 napisał:

To jak nie modem to moze specyfikacja danej sieci ja mam problem z przełączaniem i jestem w Orange a jak tam u was? Problem/brak i jaka siec?

U mnie tego problemu brak (testowałem/obserwowałem wnikliwie). Sieć: Orange. Wersja Redmi 3s bez B20. MIUI EU "dev". Wcześniej był Global dev.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, areq1987 napisał:

Co ciekawe jeszcze pare h temu jak byłem na mieście to logował sie do LTE czy H+ a teraz za Chiny ludowe nie chce tylko 3ma sie uparcie Edgea..

To jak Ty masz problem z zasięgiem, to co szukasz dziury w całym? Postaw sobie koło chałupy repeater LTE, antenę kierunkową na btsa i będzie Ci się przełączało na 4G jak będziesz miał silny sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak Ty masz problem z zasięgiem, to co szukasz dziury w całym? Postaw sobie koło chałupy repeater LTE, antenę kierunkową na btsa i będzie Ci się przełączało na 4G jak będziesz miał silny sygnał.

Jak nie masz pojęcia o czym mówisz to po co się wypowiadasz.Nie masz problemu to się ciesz, a nie pokazujesz tu swoją polaczkowatosc. Nie wiadomo po co.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam tak. Przypuszczam ze mój telefon nie obsługuje WCDMA 900Mhz stąd w domu nie chce sie przełączyć na 3G, 4G to norma bo u mnie tylko nadajniki 1800mhz stąd trudno w domu mu się przełączyć.  Podobną sytuacje jak teraz miałem przy Redmi 2 (813) ... :( W pracy na mieście spokojnie 3ma się 3g czy LTE, wiec stąd moja konkluzja... Myślałem ze w wersji international wcdma 900mhz bedzie to coś oczywistego.

Edytowane przez areq1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...