Skocz do zawartości

Redmi 3s - wersja international ws. LTE800


miszaa

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, areq1987 napisał:


To fajnie bo wszędzie straszą że nie idzie odblokować bootloadera z wersji International.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Nie miałem z odblokowaniem bootloadera żadnych problemów. Wygrałem china dev przez miflash w trybie edl, odblokowałem bootloader i wgrałem twrp w trybie fastboot. A wersję mam international z B20 :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 15.10.2016 at 2:58 PM, pablo19_1f said:

Pierwszy post więc witam wszystkich :)

Ja mam wersję int. Wczoraj odblokowałem bootloader (z global stable musiałem najpierw przejść na global dev), a następnie wgrałem MiuiPolska v8 stabilną. Potem również root.
Wydaje się, że wszystko chodzi (chociaż jednego buga znalazłem).
 

Przechodziłeś na dev przez updater?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blom napisał:

Wziąłem jednak w Geekbuyu, i tak nie wiele bym zaoszczędził, a patrząc na to jak mi się mota Goldway przy gwarancji odechciewa mi się cokolwiek u niego kupować. 

Ale mam nadzieję, że decydując się na taki krok przejrzałeś ten wątek i doczytałeś, że gwarancja w GB nie obejmuje płyty głównej i ekranu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla porządku i konkluzji – wracając do wcześniej wspominanej kwestii z 3G@900 MHz na modelu 201630. Mam niezbity dowód, że ten model obsługuje to pasmo (udało mi się wymusić ręcznie pracę w tym paśmie – czasem warto mieć taką możliwość).

Czyli dane podane tutaj  https://www.frequencycheck.com/compare-devices/8qkEhX7W/xiaomi-hongmi-3s-4g-redmi-3s-dual-sim-td-lte-16gb-2016031/xiaomi-hongmi-3s-4g-redmi-3s-dual-sim-td-lte-16gb-2016030  są błędne!

Za to tutaj http://willmyphonework.net/  się zgadza, choć tam nie mają jeszcze modelu 201631 i to co ogólnie podają dla R3s to jest 201630.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tpawel napisał:

1. Wymuszasz umts900 i Net Ci na nim szybciej działa?
2. Jak możesz to wrzuć screen tej apki w miejscu gdzie można wymuszać pasmo

1. Tak, i to o wiele szybciej (upload!, bo download raczej podobnie). Ale to raczej kwestia lokalizacji, mocny sygnału, może nawet ścian budynku. Akurat tu gdzie mieszkam tak jest. Wg Ookla Speedtest LTE 1800 MHz i w 3G 2100 MHz mam upload rzędu 0,01 - 0,20 Mbps (screen 1 - ten akurat pod LTE, ale w 3G 2100MHz wyniki mam podobne). W 3G 900 MHz mam upload co najmniej 2-3 Mbps! (screen 2) Różnica w komforcie korzystania z internetu jest ogromna. A może to dlatego, że znaczna telefony znaczniej większości ludzi są połączone w tych wyższych częstotliwościach i kanał 900 MHz jest po prostu mniej obciążony? Tylko dlaczego sama sieć tym mądrzej nie zarządza? Dwie sieci! Bo zjawisko to obserwuję i w T-Mobile i w Orange (na 2 różnych telefonach zresztą). No i kolejne pytanie - czy analogicznie jest z LTE? Czy gdybym miał telefon z LTE 800 MHz  i go zmusił do pracy w tym paśmie, to też miałbym dużo dużo szybciej niż mam obecnie działając w 1800 MHz?

Dodam też, że po wymuszeniu trybu 900 MHz wzrosła też znacząco jakość rozmów głosowych.

2. Klikasz na "różdżkę", wybierasz Band Locking, następnie WCDMA, a potem wyłączasz ptaszki przy częstotliwościach, których używania chcesz telefonowi zabronić. Dorzucam screen.

Screenshot_2016-10-22-12-23-21-639_org.zwanoo.android.speedtest.png

Screenshot_2016-10-22-18-20-53-408_org.zwanoo.android.speedtest.png

Screenshot_2016-10-22-18-14-32-792_com.qtrun.QuickTest.png

13 minut temu, aero napisał:

Czy jest jakaś aplikacja na Androida, która pokaże mi, jakie pasma obsługuje ten telefon?

Mam wersję international, nic nie odblokowane, bo się na tym nie znam, dziękuję za pomoc.

NetworkSignalGuru, ale wymaga root-a.

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna apka w takim razie skoro można wymuszać pasmo.
Masz upload lepszy bo zasięg lte1800/u2100 masz kiepski i na nim właśnie upload tez cierpi. Umts900 ma przez lepszą propagacje fal lepszy sygnał i już upload leci w górę automatycznie. Ja mam w domu upload 20Mb/s na LTE1800.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tpawel napisał:

Masz upload lepszy bo zasięg lte1800/u2100 masz kiepski i na nim właśnie upload tez cierpi. Umts900 ma przez lepszą propagacje fal lepszy sygnał i już upload leci w górę automatycznie. Ja mam w domu upload 20Mb/s na LTE1800.

Może na LTE 800 MHz miałbyć 2x więcej, kto wie :)

Denerwuje mnie, że sieć operatora (lub telefon?) nie wpadnie na to sama, aby przełączyć pasmo użytkownikowi na inne, gdy transfery są tak drastycznie słabe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieć nie widzi transferu dostępnego. Priorytetem jest zawsze wyższe pasmo i przy określonej niskiej sile sygnału przerzuca w niższe. Jaką masz siłę sygnału na tym umts900? Taki upload na umts900 oznacza że jest dość dobry. Na lte800, przy 10Mhz pasma Orange można mieć ok70Mb/s downloadu i ok 20Mb/s Uploadu.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tpawel napisał:

Sieć nie widzi transferu dostępnego. Priorytetem jest zawsze wyższe pasmo i przy określonej niskiej sile sygnału przerzuca w niższe. Jaką masz siłę sygnału na tym umts900? Taki upload na umts900 oznacza że jest dość dobry. Na lte800, przy 10Mhz pasma Orange można mieć ok70Mb/s downloadu i ok 20Mb/s Uploadu
 

Na 900 - Full. Na 2100 2-3 "kreski".

W takim razie szkoda, że ta "określona niska siła sygnału" (przy której sieć zmieni mi pasmo) - nie jest ustawiona na innym pułapie.

W domu to tylko zabawa i testy, bo mam wifi, ale  pracy siedzę cały czas na danych mobilnych, stara kamienica w centrum Warszawy, mury cholernie grube - więc upload'y miałem tam stale rzędu 0,01-0,05 Mbps. Masakryczne. I nie przypominam sobie, aby choć raz sieć mnie sama przerzuciła na pasmo 900. Ani razu - od pona roku (znaczy oczywiście nie robię cały dzień testów Ookla, ale robię je dość często - przynajmniej 2-3 na tydzień i nigdy od ponad roku nie miałem w tym budynku dobrego wyniku). Za to od kilku dni, po odkryciu tej apki - wymuszam 900 ręcznie i mam bez łaski sieci upload 2-3 Mbps przez cały czas! Zresztą mniejsza o internet. Wreszcie mnie słychać jak trzeba! Rozmówcy pytają "zmieniłeś wreszcie telefon? bo super cię słychać" :-)))

No sorry, ale jak dla mnie ta sytuacja jest dowodem, że mogłoby być lepiej bez kombinowania, a nie jest, bo ktoś coś tam nie skonfigurował optymalnie.

W najbliższych dniach zrobię testy na otwartej przestrzeni (Tmobile na Redmi Note oraz Orange na Redmi 3s). Zobaczymy, czy są jakieś istotne różnie w prędkości internetu między 900 a 2100 MHz w miejscach, gdzie sygnał w obu pasmach jest bardzo dobry. Ale będą jaja, jak się okaże, że nadal w paśmie B8 jest lepiej! :-)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet

Szkoda że apka nie wspiera Mediateka :( , sam bym wypróbował, choć nie widzę problemu z prędkościami u mnie w domu przed chwilą sprawdziłem Speed testem i mam download 7mb/s upload ok 2-3mb/s na 3G

Edit: Pobrałem netmonitor, tam mogłem usunąć pasma i zostawić B8, ale nikt mi nie mógł potwierdzić czy słychać mnie lepiej, czy tak samo. To by znaczyło że nie działa lub jakość rozmów już wcześnie była na bardzo dobrym poziomie :D co do prędkości internetu jest gorzej 1.5mb/s i 1mb/s

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mtk ma lepsze narzędzie. Mtk enginiering w Google Play. Można wymuszać pasmo bez roota.@latet ty mi tu kreskami nie operuj tylko rssi podaj jak już masz taką wypasioną apke ;) . Co do prędkości download umts2100/900 to nominalnie jest x2, ale przez to że właśnie priorytet ma zapchane u2100 to może być taka sytuacja jak u Ciebie.
Ja z kolei pracuje na 7pietrze biurowca,szyby szklane i pełny zasięg lte1800. Przerzuca mnie do u900 właśnie jak do toalety pójdę :D nie da się z tego korzystać pomimo pełnego zasięgu.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tpawel napisał:

@latet ty mi tu kreskami nie operuj tylko rssi podaj jak już masz taką wypasioną apke ;) . Co do prędkości download umts2100/900 to nominalnie jest x2, ale przez to że właśnie priorytet ma zapchane u2100 to może być taka sytuacja jak u Ciebie.

Racja, racja! W Tmobile ta różnica w "kreskach" była ewidentna, w Orange, przynajmniej dziś, kreski ani drgną, ale po RRSI widać dużą różnie. Na screenach 3G 2100 MHz oraz 3G 900 MHz. Niech nikogo nie zmyli napis "Orange 4G" na górnym pasku – taki jest zawsze przy włączonym Wi-Fi, nawet, gdy łączność z siecią jest w 2G, a zapomniałem Wi-Fi wyłączyć do zrobienia tych screenów. Swoją drogą to strasznie wkurzające (że zawsze pisze "4G"). Czy to wina Orange czy MIUI czy wersji Androida? Bo na Redmi Note LTE mam napis stosowny do trybu sieci i to nie zależy od Wi-FI (ale tam KitKat 4.4.4 no i nie Orange ale T-Mobile).

Załączam screeny. Nie rozumiem wprawdzie 90% informacji na nich, ale te najważniejszą są raczej ewidentne.

Screenshot_2016-10-22-22-50-38-492_com.qtrun.QuickTest.png

Screenshot_2016-10-22-22-49-44-611_com.qtrun.QuickTest.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, tpawel napisał:

Nie ma gadania, na lte800 przy takim sygnale jak masz na umts900 by chodził jak wściekły.
To tak jeszcze przy okazji dyskusji:po co komu lte800,jak mam 1800. Co z tego że masz,jak w budynku jest słabe i chodzi marnie.

Żebyś wiedział! Te ostatnie testy z 3G 2100/900 całkowicie zmieniły moje podejście do kwestii LTE-800 (B20). I teraz wiem na pewno, że mój następny telefon od Xiaomi musi mieć to B20. Dodajmy jeszcze do tego opcję łączenia dwóch czy 3 pasm naraz w LTE (nie wiem jednak które z obecnych Xiaomi to potrafią i czy polscy operatorzy to już stosują – ale znajoma w Autralii to ma i dobijają mnie screeny od niej pokazujące prędkośc w LTE zawsze powyżej 100Mbps na stareńkim SG4).

A przy okazji się cieszę, że szybko sprzedałem Mi Note bez 3G-900, choć nie z tego powodu, ale z powodu problemów z GPS.

Z drugiej strony... mogę sobie jeszcze długo czekać na jakiś nowy model Xiaomi, które zaoferuje mi: zdjęcia i filmy jak z Mi Note, GPS jak z Redmi Note LTE, oraz pełny wachlarz "polskich" pasm 3g i 4g. No i jeszcze ekran OLED. (brzmi jak zapowiedź rozwodu z Xiaomi, no nie? :(

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak mi note 2 :D
Co do LTE-A czyli agregacji to jest już parę miejsc w Wawie gdzie działa w Orange. Redmi note 3pro, redmi pro, redmi note4, mi5, to tak na szybko te modele które potrafią agregowac. Jest ich więcej. Tak naprawdę z tych z 2016 to wszystkie oprócz redmi 3/3s.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tpawel napisał:

Brzmi jak mi note 2 :D
Co do LTE-A czyli agregacji to jest już parę miejsc w Wawie gdzie działa w Orange. Redmi note 3pro, redmi pro, redmi note4, mi5, to tak na szybko te modele które potrafią agregowac. Jest ich więcej. Tak naprawdę z tych z 2016 to wszystkie oprócz redmi 3/3s.
 

Fakt, trochę czekam na tego Mi Note 2, ale może być za drogi dla mnie + zobaczymy jak się naprawdę spisuje.

Co do LTE-A: jak to najłatwiej sprawdzić (czy dany model ma?) – jeśli nie jest wprost gdzieś napisane "LTE-A"? Po czym się to (pośrednio) poznaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja bym jakoś nie przeceniał możliwości B20. Marketing ze strony operatorów mija się często z realiami, czy też potrzebami przeciętnego użytkownika internetu:

- tak jak już kiedyś tpawel wyjaśniał...sprawdzać agregacje pasm należy po po modemie, natomiast specyfikacje modemu najłatwiej znaleźć na stronie producenta procesora

- do agregacji pasm potrzebna jest cat.6, ale weźcie pod uwagę, iż 6 to minimum, natomiast zalecana jest 9. Trudno znaleźć jakieś szczegółowe informacje na ten temat, ale można się domyślić, że sprzęt z cat.9, będzie miał priorytet. Weźcie również pod uwagę, że niektóre osoby robiły już w Polsce próby agregacji i wnioski są takie, że napotyka się tu na spore problemy, otóż 1800MHz jest zbyt obciążone, z kolei 800Hmz jest "za wąskie" i z agregacji nici poza warunkami laboratoryjnymi. Redmi Note 3 Pro ma tylko 6 cat, natomiast sprzęt z cat.9 jest i będzie w najbliższej perspektywie drogi. Jak taki sprzęt się już upowszechni to nasi operatorzy będą mówili o początkach nowej technologii, a konkretniej o prawdziwym LTE, a nie tylko o agregacji tego co jest teraz. Innymi słowy za 5 lat będziemy rozmawiali o LTE (docelowym), a o marketingowej agregacji raczej większość zapomni.

- obecnie główne pasmo LTE w Polsce to 1800MHz, u Play się rozwija 2100, tak jak zaraz to będzie u pozostałych graczy, natomiast z 800 zrezygnował Plus na rzecz 900MHz.. Jak widać wszystko dynamicznie się rozwija i trudno przewidzieć jaki sprzęt będzie idealnym rozwiązaniem na wiele lat. Podobno w niektórych krajach (np.Czechy) nie ma takiego chaosu z częstotliwościami...

W moim przekonaniu agregacje trzeba rozpatrywać w kategoriach ciekawostki, natomiast jeśli chodzi o niskie częstotliwości LTE (800,900), to  służą one do celów zasięgowych, natomiast wysokie (1800,2100,2600) do zwiększenia pojemności sieci. Jeśli ktoś mieszka w dużym mieście i myśli, że szybkość internetu poprawi mu się w znaczący sposób korzystając z B20, to może się rozczarować...Operatorzy będę uruchamiali takie nadajniki głównie poza terenami zurbanizowanymi.

Innymi słowy, jeśli ktoś mieszka na wsi, to przed zakupem może się sugerować B20, natomiast w mieście już....nie musi. Z drugiej strony nawet jak ktoś mieszka na wsi, to zazwyczaj łapie internet w domu po Wifi, no a w domu jest antena kierunkowa lub przynajmniej podstawowy modem (dużo tańszy niż telefon), który obsługuje 800MHz. Zatem jak często będąc na zewnątrz, w małej wiosce będziemy potrzebowali połączenia akurat z LTE 800, bo LTE1800Mhz nam nie złapie lub go nie będzie, a 3G-HSPA+ nas nie zadowoli ? :)

 

Edytowane przez cointreau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...