Skocz do zawartości

Statystyki zużycia baterii


bergmen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Roota nie mam w tym telefonie. Mam drugi egzemplarz tego modelu i tam siedzę na xiaomi.eu. tam problemu z drenażem baterii nie ma. Zobaczę jak będzie po kolejnej aktualizacji. Jeśli nic się nie zmieni to odblokuje bootloader i zainstaluje custom rom. Liczyłem jednak, że bez tego się obejdzie ponieważ mam włączone oszczędzanie energii

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Chciałbym podzielić się swoimi statystykami zużycia baterii w swoim R3S i jednocześnie prosić Was o opinię, czy jest to przyzwoity wynik czy bardzo przeciętny i da się coś jeszcze "wycisnąć"?
Być może widzi ktoś z Was jakieś nieprawidłowości.
Dodam, że korzystam obecnie z
Global 8.1, Stabilna, 8.1.1.0(MALMIDI)92e1ef528662be559c3f5035a2cf9046.jpg
72e7d91bbf3283461121759767f69ad6.jpg
b4518a8132f57a080c01cbe54bd0da44.jpg
ebc9a16e752bf127329f808db323ec82.jpg


Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.
Niestety takie są statystyki, dlatego pytałem czysto orientacyjne.
Zastanawiało mnie też czy normalnym jest, że telefon w nocy przy wyłączonym Internecie, na czuwaniu sieci 4G, zjada 5/6% przez około 7h.
Dlatego przeczytałem kilka tematów i wydaje się to być całkiem normalne na tym ROMie.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Statystyki mojej mamy:

 

Spoiler

Screenshot_2016-12-19-16-37-20-518_com.miui.securitycenter.png

 

Spoiler

Screenshot_2016-12-19-16-36-44-188_com.miui.securitycenter.png

Nie używa transmisji danych, tylko Wifi, przeglądarka, czasami Whatsapp, przeglądanie galerii itp. Żadnej synchronizacji poza wymuszonymi śmieciami od Google'a (co za debil wymyślił żeby w MIUI to dziadowstwo było cały czas aktywne i niemożliwe do wyłączenia). 2,5h na ekranie w 2 dni to jest tragedia, telefon zachowuje się jakby miał 2000mah, a nie 4000. I właśnie dlatego Xiaomi nie powinny wpadać w ręce przeciętnych zjadaczy chleba - to telefony dla zaawansowanych grzebaczy. ROM MIUI Global, nie pamiętam teraz która wersja, ale aktualizowany w miarę regularnie przez OTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się nie zgodzić z oceną.

Po pierwsze, 2.5h ekranu w niemal 3dni. Ponad to, zostało tam 24%, to 1/4 akumulatora! Według mnie świetny wynik. Trzecie - moduł WiFi ciągle odpalony, mimo że nie zżera kosmicznych ilości energii - zawsze kilka (naście) procent dało by się ugrać w ciągu tych trzech dni

ScreenOnTime jest jak najbardziej w porządku. Gdybyś miał tam 6-8-10h, to telefon wytrzymywał by max 18-24h na jednym ładowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą, coś nie gra!
W tej chwili w moim Redmi 3S na Globalu bateria się ustabilizowała. Obecnie działa 1 dzień i prawie 9h, SOT jest 6h i zostało mi jeszcze 53%, bez oszczędzania energii.

Główna różnica jest taka, że telefon przez noc czuwania praktycznie nie pobiera energii. Utrata 1% jest normą, rzadko 2%.




Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie być gołosłownym wrzucam kilka zrzutów, zrobionych dziś przed podłączeniem do ładowarki.
Synchronizacja włączona bez przerw, dane używane były na przemian z wifi.
Brak oszczędzania energii.
Na wykresie widać nocne czuwanie urządzenia w sieci 4G a88a0de5944dc96bc6480713b6965c29.jpg80c677f7acecf76abccb043fb3952da1.jpg(płaskie, poziome linie).

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po naładowaniu, 17h użycia (noc i dzień do popołudnia), ok. 0,5h na ekranie i zostało 84% baterii. Tak wygląda statystyka zużycia przez aplikacje:

Spoiler

Screenshot_2016-12-20-19-43-54-653_com.miui.securitycenter.png

Mapy nie były włączane NIGDY, a mimo to wyskakują powiadomienia np. że w okolicy jest mały ruch (włączyłem je, zmieniłem nieco ustawienia żeby mniej śledziły, zobaczymy czy pomoże). To jest chore co wyrabiają usługi Google'a i jeszcze bardziej chore jest, że nie można nic z tym zrobić bo jakiś chiński idiota sobie wymyślił że mają przymusowo działać cały czas u każdego.

Edytowane przez penguino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To jest screen, który zrobiłem wczoraj razem z pozostałymi, które wrzuciłem wcześniej. Jak widzisz Map nie używałem przez te 2,5 dnia i nie są ujęte w statystykach. Usługi Google Play zużyły niecałe 2%.

Więc takie zużycie energii, jak u Ciebie, nie jest normalne.
bb15eacc2dd8a3b35c202173f0f1e883.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, penguino napisał:

Po naładowaniu, 17h użycia (noc i dzień do popołudnia), ok. 0,5h na ekranie i zostało 84% baterii. Tak wygląda statystyka zużycia przez aplikacje:

  Ukryj treść

 

To faktycznie, mama ma coś nie tak. Może ten Global stable faktycznie taki skopany jest - u mnie od listopada siedzi Xioami.eu. U mnie mapy też działają, powiadomienia o ruchu itp. Ale na wykazie ich nie widzę. 

Tak się składa, iż też mam 17h użycia właśnie. 

Spoiler

gzB1e2U.jpg

 

Na baterię nie mogę narzekać. W ciągu dnia nie dam rady jej rozładować.

Edytowane przez meccaryn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, penguino napisał:

Nie mam pojęcia co napisałeś.

to się rozejrzyj po forum, zaczynając od FAQ, a później przechodząc do działu tutoriale, kompendium wiedzy redmi 3/3s to też niezły kierunek

Edytowane przez MiD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie w tej chwili używam romu Global 6.12.29 BETA. W telefonie dual sim z cały czas LTE i full synchronizacją, do tego połączony MiBand.

Potrzebuje romu na którym bateria trzyma najdłużej. Co polecacie? ( W razie czego złożyłem już "wniosek" o odblokowanie)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...