Skocz do zawartości

Statystyki zużycia baterii


bergmen

Rekomendowane odpowiedzi

Zużycie energii w Xiaomi Redmi 3S na dwa sposoby: Pierwszy - przy intensywnym użytkowaniu, drugi przy normalnym. Nie są to jakieś rekordy. Na pewno SOT czy ilość dni na jednym ładowaniu może być wiele dłuższa w zależności od wielu czynników

1 Intensywne użytkowanie:

ROM: MIUI 6.8.25 od  xiaomi.eu

 Czas na baterii nie oddaje rzeczywistego czasu między ładowaniami gdyż telefon się na noc wyłącza. Oszczędzania energii itp. wyłączone

Sygnał sieci był cały czas, ale kiepski. 95% 3G, 5%LTE (o dziwo bo jestem na wiosce w rejonie gdzie niby Orange nie ma w ogóle nadajników lte). Zrzut wskazuje trochę inaczej...Ale to nie pierwszy raz w tym modelu. Dane mobilne włączone cały czas ale mało wykorzystywane(jak na zrzutach).

Zaskakuje zużycie energii przez WiFi gdyż większość czasu korzystałem z tego transferu danych. Raczej dość daleko od routera bez "pełnego zasięgu".

Telefon wykorzystywany jako zabawka do internetu. Kilka rozmów głosowych w tym przez zestaw głośnomówiący w samochodzie, bez sms itp.

78dd2f81e0e2ca79b64a485040dc902a.jpg15082f140683b58493b977532364cf70.jpg

a17e9e2233f03f014fb5105ea423fbfd.jpg840720711cf25ee66d9922f8861b87f5.jpg

cbab04f2bdb3a1c77ebd132043e45aa7.jpg310f5651eabb8dbdcda6d61fdcb12d54.jpg

Dla ogólnego poglądu wrzucę jeszcze ile danych przez WiFi zuzywam dziennie przy takim korzystaniu z telefonu:

f42d3ed95f2b45d4c0acc8452e9fd74c.jpg

 

2. Normalne użytkowanie:

ROM: MIUI 6.8.11 od  xiaomi.eu

ładowanie w niedzielę rano, screeny z czwartku. Mniej dni działania na baterii pokazuje dlatego, że było wyłączone automatyczne wyłączanie telefonu na noc. W poniedziałek robił kopię zapasową Google i Miui razem ze zdjęciami. Optymalizacje, oszczędzania energii itp. wyłączone. Redmi 3S. Czas na ekranie to głównie Facebook, mail, przeglądarka internetowa, tapatalk i trochę modzenia. 

abf1edcc6d8b6ccf4d355adbe8a49cb6.jpgea92491c375a21cd22faf1cc85977c86.jpg

f27486da7dbba31e7dade722c3bebe90.jpga5f11e88d7e01da3c0a3b243f35ebe77.jpg

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Po dwóch tygodniach używania mojego Redmi 3s Pro nabrałam ochoty na jakiś mocniejszą słuchawkę Xiaomi ;-) Podczas zakupu mojego Redmi kierowałam się długością pracy na baterii i jak na razie jestem bardzo zadowolona ;-)

Może koledzy wypowiedzą się o różnicy długości pracy na jednym ładowaniu baterii między np. Mi5 (3000mAh) a np. Redmi Pro (4000mAh) czy Redmi Note 3 Pro, lub ogólnie na fonach z 3000 vs 4000??

Jak różnica może być (długość pracy) między ekranem HD a FullHD przy tych samych przekątnych.

Czy któryś z procków jest bardziej prądożerny a któryś mniej - czy to są ważne/istotne czynniki dla długości pracy na baterii?

Czy można określić który z telefonów najdłużej będzie pracował na baterii 

Z jednej strony chciałoby się np Mi5, ale z drugiej strony ta duuuuuuuuża różnica w pojemności aku więc może Redmi Note 3 Pro??

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i uwagi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.  Ja również jestem posiadaczem redmi 3s. Powiedzcie mi proszę jaką technologią jest wykonana bateria w waszych xiaomi 3s?  Dodam również że moja bateria różni się technologią wykonania jak i pojemnością  niż jest podana na stronie mgsm.pl i innych tego typu stronach. 

Edytowane przez Findfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie miui.  Ja już kiedyś nadziałem się na podróbe dlatego jestem wyczulony  nawet na drobne różnice w specyfikacji. Programy podają 4000mah to by się zgadzało,  reszta 100 ma pewnie jest zarezerwowana po to aby za mocno go nie rozładować i nie zepsuć baterii. A czy na ten telefon jest dostępny cm 13?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to miałem naładowany do 100% jak  wygrywałem i już po trzecim ładowaniu i rozładowaniu spada z 20% do 0% w ciągu kilku sekund.  Moim poprzednim telefonem był trend plus i on też miał spadek baterii i trzeba było go kalibrować po wgraniu innego Romu. Mnie to trochę denerwuje nagly spadek z 20% do 0% a bateria trzyma mi dwa dni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze dzięki Bergmen za zainteresowanie,  bo już się martwiłem że to chińska podrubka widocznie inne strony internetowe mają błędy w specyfikacjach.  Zrotuje go bo po aktualizacji to chyba root się usunął i skalibruje  go i zobaczymy. Więc na mgsm.pl (mają napisane że bateria 4100 mah i że procek ma 1,4 a tak naprawdę ma 1,00)są błędne dane w takim razie.  Cm 13 nie znalazłem ale miui  też jest  super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Findfox napisał:

Więc na mgsm.pl (mają napisane że bateria 4100 mah i że procek ma 1,4 a tak naprawdę ma 1,00)są błędne dane w takim razie.

Nie są błędne. Xiaomi podaje uczciwie wartość nominalną i wartość minimalną. Nominalna to 4100mAh a minimalna 4000mAh. 

Na pewno też nie ma procesora 1.0Ghz.

 

Screenshot_2016-09-26-14-51-47-953_com.android.settings.png

Screenshot_2016-09-26-14-53-44-945_com.cpuid.cpu_z.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...