Skocz do zawartości
  • 0

Redmi Note 4 Czy warto? Lub godny zastępca.


Unuqer

Pytanie

Cześć,
Planowałem zakupić aktualnie (chyba) najnowszy telefon od Xiaomi, czyli Redmi Note 4.
Bardzo mi się podoba jego wygląd oraz jego specyfikacja jest dla mnie wystarczająca(5,5', aparat 13/5, bateria 4100, MIUI 8/Android 6.0.1).
Z tego co wyczytałem na stronie z której się dowiedziałem o nim to ma dwie opcje za 135dol (16gb) i 180dol (64gb), lecz czy ta cena pokrywa się nie mam pojęcia.

Teraz moje pytanie do Was. Czy warto teraz zakupić telefon (początek września)? Czy może bardziej opłacalny jest jakiś inny telefon od Xiaomi? Wiadomo też, że telefony po premierze są najdroższe i może stanieje. Jak ogólnie wygląda stosunek ceny do jakości w tym telefonie, porównując go do pozostałych. Dodam tylko, że nie chce telefonu powyżej 1000zł, i ta cena 150-220dol. wydaje mi się optymalna.

Będzie to też mój pierwszy telefon od Xiaomi, mimo, że tą markę chwalę od dawna za powerbank i słuchawki. 

Bardzo dziękuje za każdą odpowiedź :D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

1000zł to takie maksimum z maksimum.
Najważniejsze na czym mi zależy to:
-stabilny system
-w miarę dobry aparat (w miare wystarczy)
-dobrej jakości dźwięk
-ekran 5' 5,5' jest okej ale priorytetem jest 5
-Lte
oraz solidna bateria, ew możliwość wymiany fabrycznej na mocniejszy model
Odkąd napisałem ten temat, wpadł mi w oko mi4, ma dobrą kamerkę z przodu a do tego kosztuje 500zł i o dziwo spełnia moje wymagania nie licząc 2GB ram i tylko 16Gb pamięci. Lecz tylko mi wpadł w oko :D

Edit: Zapomniałem, że do dużej baterii przyda się QuickCharge :D

Edytowane przez Unuqer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli faktycznie wykluczymy te mocne baterie i zostaniemy przy modelach Mi4 to patrząc na specyfikacje mi4/4c/4s który jest najbardziej opłacalny i uniwersalny?
W mi4 ogromnie podoba mi się wygląd, a do tego ma 8mpx zamiast 5 z przodu, lecz niestety nie posiada QuickCharge. Czy roznica w tych 3mpx jest dosc widoczna?
Który telefon ma najmocniejszą specyfikacje? Oraz jakie są ich orientacyjne ceny po jakich powinienem szukać, póki co wiem, że mi4 2/16 lte powinienem znalezc za mniej niz 500zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zdecydowałem się ostatecznie na mi4 z lte. Mam jeszcze jedno pytanie, czy da się ten telefon dorwać nowy w wersji innej niż 2/16? Z tego co mi musnęło na forum, to często inne wersje są refub, dlatego też kieruje moje pytanie w tym poście, czy to prawda? Oraz gdzie najtaniej kupić taki telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zasadniczo z tym LTE też nie ma jakiegoś bólu.
Lecz czy ogólnie można faktycznie trafić na jakąś "nówke sztuke, nieśmiganą" tego telefonu w wersji 3/64? Nie ukrywam, że o ile na RAM mi jakoś nie zależy przy 1gb różnicy tak w przypadku pamięci na dane jest już różnica, a fakt, telefon nie ma wejścia na SD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...