Skocz do zawartości

Mi Credit wykryto jako Malware


Denail

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Próbowałem znaleźć informację, czy ktoś miał podobną sytuację ale bez skutku.

Mianowicie wczoraj dotarł  do mnie Redmi Note 3 Pro Prime zakupiony na Ali w Hong Kong Goldway. Pierwsze co pojawił się update do MIUI 8, ściągnął się i ładnie wszystko śmiga.

Problem pojawił się jak sprawdzilem Malwarebite telefon, wykrył on w MiCredit zagrożenie.

Android/PUP.Riskware.Umpay

/system/app/Payment Service.apk

Czytałem, że zdarzały się sytuacje o wgrywaniu złośliwego oprogramowania.

Czy ktoś z was posiada podobny problem?

Edytowane przez Denail
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Redmi 3 i xiaomi.eu 8.0.1.0 nic mi nie wykrywa, ale nie powinien to być powód do niepokoju. Xiaomi.eu może mieć po prostu dokładniej wycięte chińskie usługi. Jeśli chcesz mieć pewność, że wszystko jest w porządku to sam zainstaluj Globala, lub Xiaomi.eu (albo czekaj aż ktoś z tym samym systemem przeskanuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/31/2016 at 5:22 PM, Conor said:

Co jak co ale Malwarebytsowi bym zaufał.

Ew możesz wpaść do nich na forum i zapytać czy to FP.

Tak też zrobiłem, z tego co wiem przyjrzą się sprawie. Podesłałem im zipa z apką i pewnie za jakiś czas otrzymam jakąś odpowiedź.

Mogę potwierdzić, że ten malware jest wykrywany na wersji, którą przedstawiłem w poście. Kolegą wczoraj otrzymał ten sam model telefonu, ale z miuipolska, także to albo false postive, albo jakiś błąd softu.

Edytowane przez Denail
Update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cukru właśnie sprawdziłem z ciekawości przez Mi PC Suite i wersja Mi Credit 5.1.1-V8.0.1.0.LHOMIDG pokrywa się z wersja Global ROM'u. Ciekawostką jest, że mój kolega zamówił z polskiej dystrybucji ten sam model telefonu i posiadał on również ten sam Globalny softem. Malwer również wskazał aplikacje Mi Credit jako zagrożenie. Dziwne trochę, że wersja EU jest w porządku w stosunku tej do Global. @cukru jeśli chcesz sprawdź pod Mi Pc Suite jaką dokładnie masz wersje aplikacji Mi Credit.

MiCreditVersion.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...