kubekherbaty

Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika

Recommended Posts

Witam, jakiś czas temu kupiłem Xiaomi Redmi 3s. Wszystko było w porządku prócz problemu z siecią. Po zalogowaniu do 2G siec nie wracała do 3G / LTE. Wczoraj odblokowałem bootloader, wgrałem twrp, zainstalowałem najnowszą wersję oprogramowania xiaomi.eu. Nieważne co ustawie w preferowanym trybie sieci, za każdym razem jest tylko i wyłącznie 2G. A przepraszam, jak ustawię 4G/3G/2G Automatycznie, to wtedy jest brak sieci. Jakieś pomysły ?

Pytanie,

czy posiadając wersję Global Stable 8.1.1.0, czy warto oraz czy można przejść za pomocą wbudowanej aplikacji do Aktualizacji na Global Dev 7.3.9 i czy można w razie potrzeby w ten sam sposób powrócić do wersji Stable?

Edited by Kris333

5 minut temu, Kris333 napisał:

Pytanie,

czy posiadając wersję Global Stable 8.1.1.0 można przejść za pomocą wbudowanej aplikacji do Aktualizacji na Global Dev 7.3.9 i czy można w razie potrzeby w ten sam sposób powrócić do wersji Stable?

Można próbować, czasami się udaje. Zawsze jest to związane z pełnym wipe. Jak zainstalujesz dev to nie będziesz chciał wracać do stable.

• Like 1

2 minuty temu, Kris333 napisał:

@FromWP

A jak się nie uda? :)

To się nie zainstaluje, niczym to nie grozi. Wyświetli co najwyżej jakiś komunikat, dlaczego nie może tego romu zainstalować.

Czy z najnowszej wersji DEV (MIUI8 7.3.9) mając odblokowany bootloader, można zainstalować MIUI Polska za pomocą aktualizacji z pliku ZIP umieszczonego w pamięci telefonu?

10 minut temu, Realtek napisał:

Czy z najnowszej wersji DEV (MIUI8 7.3.9) mając odblokowany bootloader

Masz na myśli global, lub china dev? Jak tak to można dopiero po zainstalowaniu twrp i z poziomu twrp. Potem już będziesz mógł instalować za pomocą aktualizacji z pliku zip (ale i tak to się robi przez twrp, czyli lepiej od razu w twrp). 

Z global dev. Czy samo zainstalowanie twrp może mieć wpływ na brak tygodniowych aktualizacji? Skąd najlepiej ściągną twrp?

19 minut temu, Realtek napisał:

Z global dev. Czy samo zainstalowanie twrp może mieć wpływ na brak tygodniowych aktualizacji? Skąd najlepiej ściągną twrp?

Może mieć nawet wpływ na to że global dev ci nie wstanie. Trzeba od razu po instalacji twrp instalować rom Miuipolska/eu bez restartu do systemu. Jak global to bez twrp, jak rom eu/pl to z twrp. Tu masz cały poradnik jak instalować: https://miuipolska.pl/forum/topic/10752-kompendium-wiedzy-redmi-33spro-rom-bootloader-recovery-root-faq/ dodatkowo w każdym poście o nowym wydaniu romu jest jak instalować.

Dziękuję za link, czy na romie Miuipolska/eu działa chmura Xiaomi, oraz czy jest możliwość przy instalacji Miuipolska/eu zachować zainstalowane aplikacje oraz kontakty, czy trzeba wczytać kopię zapasową?

5 minut temu, Realtek napisał:

Dziękuję za link, czy na romie Miuipolska/eu działa chmura Xiaomi, oraz czy jest możliwość przy instalacji Miuipolska/eu zachować zainstalowane aplikacje oraz kontakty, czy trzeba wczytać kopię zapasową?

Chmura działa, aplikacje i dane tracisz, bo trzeba przy pierwszej instalacji zrobić wipe w twrp. Przy następnych już nie.

Ostatnie pytanie: pomiędzy global stable, a dev prawie nie widzę różnicy, jak natomiast wygląda sprawa z xiaomi.eu? Czy różnice będą bardziej zauważalne i czy ten rom jest lepszy?

15 minut temu, Realtek napisał:

Ostatnie pytanie: pomiędzy global stable, a dev prawie nie widzę różnicy, jak natomiast wygląda sprawa z xiaomi.eu? Czy różnice będą bardziej zauważalne i czy ten rom jest lepszy?

https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/ romy xiaomi.eu cotygodniowe są tworzone z chińskich romów dev i są podobne do global dev, ale różnią się między innymi tym co masz w linku.

Dnia 10.03.2017 o 14:07, Kris333 napisał:

Pytanie,

czy posiadając wersję Global Stable 8.1.1.0, czy warto oraz czy można przejść za pomocą wbudowanej aplikacji do Aktualizacji na Global Dev 7.3.9 i czy można w razie potrzeby w ten sam sposób powrócić do wersji Stable?

Według mnie warto. Robiłem ten manewr na dwóch urządzenia i nigdy nie było problemów, może jedynie Cię przerazić że przez parę minut kręci się kółko i wydaje się jak by telefon się zawiesił, ale trzeba czekać i telefon po jakimś czasie się uruchomi ponownie. Oczywiście po takim manewrze wszystkie dane użytkownika zostają skasowane. Przejście działa global > global (nie ważne jaka wersja) ale China > Global i odwrotnie już nie chce działać

Dnia 15.03.2017 o 11:06, Pelczi napisał:

Według mnie warto. Robiłem ten manewr na dwóch urządzenia i nigdy nie było problemów, może jedynie Cię przerazić że przez parę minut kręci się kółko i wydaje się jak by telefon się zawiesił, ale trzeba czekać i telefon po jakimś czasie się uruchomi ponownie. Oczywiście po takim manewrze wszystkie dane użytkownika zostają skasowane. Przejście działa global > global (nie ważne jaka wersja) ale China > Global i odwrotnie już nie chce działać

Działa

Cześć, od paru dni mam dziwny problem z paskiem powiadomień. Nie wiem dlaczego, ale jest jakiś przyciemniony :-(. Restart nic nie zmienia. Co może być przyczyną?

17408509_1492641524093189_1846226848_o.png

Edited by piotrekk10

@Nezumi

pomocy :) Na stronie MIUI widzę, że dla Redmi 3S wydano już wersję 8.2.4.0. Problem w tym, że mój Redmi pokazuje, że brak dostępnych aktualizacji (wersja 8.1.1.0). Próbując aktualizować poprzez pobrany plik ZIP i wrzucony do downloaded_rom wyskakuje błąd mówiący "Nie można zweryfikować pliku aktualizacji" bądź następuje Roszyfrowywanie od 0 do 100% i nic się nie dzieje. Co robić? :)

1 minutę temu, Kris333 napisał:

@Nezumi

pomocy :) Na stronie MIUI widzę, że dla Redmi 3S wydano już wersję 8.2.4.0. Problem w tym, że mój Redmi pokazuje, że brak dostępnych aktualizacji (wersja 8.1.1.0). Próbując aktualizować poprzez pobrany plik ZIP i wrzucony do downloaded_rom wyskakuje błąd mówiący "Nie można zweryfikować pliku aktualizacji" bądź następuje Roszyfrowywanie od 0 do 100% i nic się nie dzieje. Co robić? :)

MiPCSuite.

Od dwóch dni mój xiaomi 3s pro bez powodu przestaje wykrywać sieć 4g. Muszę wtedy zmieniać preferowaną sieć z 3g i znowu na 4g. Czy da się temu jakoś zapobiec? 

1 godzinę temu, piotrekk10 napisał:

Od dwóch dni mój xiaomi 3s pro bez powodu przestaje wykrywać sieć 4g. Muszę wtedy zmieniać preferowaną sieć z 3g i znowu na 4g. Czy da się temu jakoś zapobiec? 

podaj więcej inf. jaki jest system i czy próbowałeś ustawień fabrycznych

Dnia 10.04.2017 o 20:09, Kris333 napisał:

@Nezumi

fastboot

5 minut temu, Kris333 napisał:

@Nezumi 

Program ten wywala komunikat po angielsku informujący o konieczności aktualizacji przed podłączeniem do komputera.

Bo to musi być chińska wersja MiPcSuite, angielska jest za stara i nie działa z romami powyżej androida 4.4. Telefon trzeba podłączyć w trybie recovery (rysunek tel z kabelkiem) i można wgrać rom z pliku zip na komputerze https://miuipolska.pl/forum/topic/24308-czarny-ekran-po-aktualizacji-miui-telefon-działa/?do=findComment&comment=335642

Ale nie ma pewności czy to też zadziała. Na pewno zadziała rom fastboot wgrany MiFlashem w trybie download (edl). Tylko nie wiem czy uda ci się ten tryb wymusić na twoim romie.

4 minuty temu, Kris333 napisał:

Jak się nie uda to rozumiem, że się nie wgra i nie uceglę telefonu itp?

Tak, zakomunikuje ci po chińsku na czerwono, że nie może zweryfikować, wgrać i nie wgra. Nic nie powinno się stać.

27 minut temu, Kris333 napisał:

Jak się nie uda to rozumiem, że się nie wgra i nie uceglę telefonu itp?

Witam, od dzisiaj powinny iść aktualizacje automatyczne a więc nie ma problemu :) 

Ale zauważyłem że po aktualizacji OTA nie ma powiadomień SMS diodą próbowałem wszystkiego, instalacja fastboot to naprawiła

Ciąg dalszy moich peryferii z telefonem.  Drugi raz zdarzyła mi się sytuacja,  że mój telefon nie reagował na nic -  ani na, przyciski,  ani na podpięcie pod pc. Dopiero po jakimś czasie postanowił się włączyć. Wpisalem PRAWIDŁOWY wzór odblokowania i d*pa. Parę prób i to samo. Pierwsza czasowa blokada. Po niej się udało. Ktoś wie co może za tym stać? 

36 minut temu, Kris333 napisał:

@stan48,

U mnie nadal aktualizacji automatycznej brak. 

Witam, nie mam pojęcia co kombinujesz ? ale doradzę: pobierz z tego linka: http://en.miui.com/thread-573037-1-1.html

plik recovery, wrzuć do pamięci głównej tel. i zrób aktualizację z pliku zip. Jest to najnowsze wydanie MIUI 8.2 Global Stable V8.2.4.0.MALMIDL

Jak wrzuciłem plik pobrany na PC do pamięci to wywołało błąd, przy pobraniu bezpośrednio przez telefon udało się zaktualizować ;-)

Dnia 17.04.2017 o 10:56, stan48 napisał:

Witam, nie mam pojęcia co kombinujesz ? ale doradzę: pobierz z tego linka: http://en.miui.com/thread-573037-1-1.html

plik recovery, wrzuć do pamięci głównej tel. i zrób aktualizację z pliku zip. Jest to najnowsze wydanie MIUI 8.2 Global Stable V8.2.4.0.MALMIDL

ja robię dokładnie tak jak piszesz i wyskakuje mi taki komunikat: Nie można zweryfikować aktualizacji

Rom is in beta testing, make surce you have signed a beta authorized xaiomi account

bania...

3 godziny temu, wieczor88bp napisał:

ja robię dokładnie tak jak piszesz i wyskakuje mi taki komunikat: Nie można zweryfikować aktualizacji

Rom is in beta testing, make surce you have signed a beta authorized xaiomi account

bania...

Piszą że wycofali aktualizację z OTA bo są jakieś bugi, najlepiej zrobić to poprzez fastboot, mam ten system i działa bd.

18 godzin temu, stan48 napisał:

nie zauważyłem problemów przy instalacji fastboot, ale były przy aktualizacji OTA

Screenshot_2017-04-19-20-40-45-290_com.android.settings.png

a powiedz mi czy po aktualizacji dalej wstępuje problem z przechodzeniem miedzy E a  3G,H+,LTE

tak dumam ze z tym pewnie dalej nic nie zrobili....