kubekherbaty

Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika

Recommended Posts

Inter też ma ten ból. U mnie pomogło przełączenie na 4g i od jakiegoś czasu płynnie zmienia 3g/4g (H+/LTE). Sieć Play.

Jak przełączyłeś na 3G ? Menu serwisowe ?

Wysłane z MI5

29 minut temu, zielonyBB napisał:

Jak przełączyłeś na 3G ? Menu serwisowe ?

Wysłane z MI5

Ustawienia->Sieci kom->"Karta sim"->Pref typ sieci->Automatyczny LTE. Oczywiście soft Miui Polska. Mówimy o przełączeniu na 4G.

@latet 

Nie jesteś kolego sam z tym problem aż myślę nad sprzedażą.

Ja to wymuszam ręcznie pasmo aplikacją Network Signal Guru.

Edited by aero

Też wam pulsuje wyświetlacz w takiej sytuacji, czarno-biała tapeta i na niej kolorowe ikony widget to właśnie te ikony widget szybko pulsuje trzeba się przyjrzeć.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Jakby się chciało telefon sprzedać to wystarczy się wylogować z konta Xiaomi czy coś jeszcze trzeba zrobić?

Czy odblokowany root może wpływać na większe zużycie baterii?

Bo za szybko lecą % a nic nie ma niepokojącego w użycie baterii.

Chyba że to przez zwiększoną czułość mikrofonu gdy się rozmawia.

Edited by aero

Możecie sprawdzić jaki macie pobór danych przez OS Services przy włączonych danych pakietowych? U mnie dziennie wychodzi ponad 25 mb i właściwie ten proces cały czas coś wysyła.

Też tego nie mam , a wszystkie "Aplikacje systemowe" pobrały mi w tym miesiącu 20MB, a w tym jest wszystko czyli usługi googla, mapy, usługi Xiaomi itd. 

Jak kiedyś pisałem na forum czy niema problemów z internetem bo chcę kupić telefon to wszyscy zapewniali że internet chodzi świetnie a teraz jak zakupiłem telefon to piszecie że każdy ma problem z EDGE no i ja też go mam bo bardzo rzadko przełącza się na 3G i 4G.

5 minut temu, Andrew2 napisał:

Jak kiedyś pisałem na forum czy niema problemów z internetem bo chcę kupić telefon to wszyscy zapewniali że internet chodzi świetnie a teraz jak zakupiłem telefon to piszecie że każdy ma problem z EDGE no i ja też go mam bo bardzo rzadko przełącza się na 3G i 4G.

Ja nie mam żadnych problemów, czyli nie każdy. Momentalnie wraca do LTE (Play). Transfery też ok.

20 minut temu, Andrew2 napisał:

ktoś się orientuje kiedy ma wyjść nowa wersja Global Stable >??

Już wyszła 8.0.5 i 8.0.8, ale dostają tylko nieliczni przez ota bo to na razie bety. 

Jakie są wersje telefonu Redmi 3s? Wiem tylko o wersji international obsługującej LTE800 oraz tej wcześniejszej bez tej częstotliwości. Oprócz tych dwóch są jeszcze jakieś?

3 godziny temu, krss32 napisał:

Jakie są wersje telefonu Redmi 3s? Wiem tylko o wersji international obsługującej LTE800 oraz tej wcześniejszej bez tej częstotliwości. Oprócz tych dwóch są jeszcze jakieś?

Każda z nich ma też różne warianty jeśli chodzi o ilość pamięci.

Wersje są tak na prawdę 2 (nie biorąc pod uwagę pamięci) 2016030 tzw. Chińczyk i 2016031 tzw. International lub Global. Co prawda x-kom twierdzi, że oni mają wersję jeszcze inną z innym taktowaniem procesora, co jest bzdurą (dlatego u nich wersja 3/32) jest 200 zł droższa :-)

Mam pytanie czy MIUI 8 ma wbudowanego antywirusa w nakładkę??? Jest taka apka jak bezpieczeństwo i tam jest opcja Antywirus, i nawet coś skanuje :]

1 godzinę temu, meccaryn napisał:

Tak, jest wbudowany AV. Baza m.in. od Avasta. 

Jak dla mnie to bzdura i niepotrzebne zużywanie zasobów smartfona. 

Można wyłączyć zeby nie skanował podczas pobieraia plików itp.

Jak zrobić backup w TWRP ? ;p Na Redmi 3s jeszcze tego nie robiłem. To znaczy wiem jak, ale co odznaczyć przy backupie bo mam zaznaczone domyśle Boot , System, Data,(wiadomo) ale jeszcze jest Recovery, Cache, Cust,EFS,Persist. Chcę zrobić kopię, bo zamierzam wgrać MIUI Polska 6.11.3 z 5 listopada (szkoda , że nie ma jak narazie najnowszego 6.11.10 dla 3s)

2 minuty temu, Kubala94 napisał:

Jak zrobić backup w TWRP ? ;p Na Redmi 3s jeszcze tego nie robiłem. To znaczy wiem jak, ale co odznaczyć przy backupie bo mam zaznaczone domyśle Boot , System, Data,(wiadomo) ale jeszcze jest Recovery, Cache, Cust,EFS,Persist. Chcę zrobić kopię, bo zamierzam wgrać MIUI Polska 6.11.3 z 5 listopada (szkoda , że nie ma jak narazie najnowszego 6.11.10 dla 3s)

Uwzględnić w kopii to spokojnie możesz wszystkie składniki, tylko nie wiem czy przy ew. przywracaniu tej kopii bezpieczne (i sensowne) będzie wybranie ich wszystkich (ale wybór będziesz mieć wtedy, więc teraz możesz uwzględnić wszystko śmiało).

Ok, dzięki za pomoc :) A jak wgram nowszą wersje MIUI Polska to moje dane się zachowają czy nie? Gdzieś już o tym czytałem ale teraz nie jestem pewien.

Edited by Kubala94

Dnia 12.11.2016 o 07:30, Deggial napisał:

Wersje są tak na prawdę 2 (nie biorąc pod uwagę pamięci) 2016030 tzw. Chińczyk i 2016031 tzw. International lub Global. Co prawda x-kom twierdzi, że oni mają wersję jeszcze inną z innym taktowaniem procesora, co jest bzdurą (dlatego u nich wersja 3/32) jest 200 zł droższa :-)

Rozumiem, że te dwie wersje różnią się tylko tą jedną częstotliwością LTE, tak? Na chińczyku można postawić Global rom?

Edited by krss32

Można wrzucić global na chinczyku. Częstotliwości jest więcej niż o jedną więcej, ale nie są używane w PL

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Koledzy pytanie. GPS wyłączony a co jakiś czas pojawia mi się ta ikonka, gdy włączę GPS a za chwilę wyłączę ikonka znika. Czyżby jakaś apka usilnie chciała dostać informacje o moim położeniu? Jak to sprawdzić?

Screenshot_2016-11-16-.png

witam. zastanawiam się nad zakupem tego telefonu w wersji 3/32 i tu kilka pytań. obecnie posiadam honora 6, ale z racji tego iż potrzebuję telefonu na dwie karty mój wybór padł na redmi 3s international. 

- jak szybko działa telefon, czy procesor jest wystarczający, czy przy działaniu w tle kilku aplikacji telefon muli?

Edited by neron

Ja mam 3/32 i dla mnie wystarczający, w tle messenger, whatsapp, google maps, bliki i allegro, alieexpres i spotify. Fakt przy tej konfiguracji bateria leci, ale nic się nie wyłącza i nie muli. Procesor i grafika też jest wystarczająca, CSR i RR3 chodzi na średnich/full detalach. 

W wersji 3/32 na xiaomi.eu masz na start wolne 1.8GB RAMu więc można poszaleć. 

@mariusz5891 to jest chyba lokalizacja google.

Witam zainstalowałem aplikację S Health i mam problem, telefon nie liczy kroków. Każdy inny telefon mi liczył kroki. W czym może być problem?

Czy wersja 2/16 nadaje się dla nastolatki do FB, Mess, Zdjęcia, Inst, YT itd...? :D 

Jak Tam wasze doświadczenia ? 

7 minut temu, Eragon napisał:

Czy wersja 2/16 nadaje się dla nastolatki do FB, Mess, Zdjęcia, Inst, YT itd...? :D 

Jak Tam wasze doświadczenia ? 

Moje doświadczenia są takie, że to jest pytanie do nastolatki i jej koleżanek - o to jaki sprzęt "wypada" a jaki "nie wypada" mieć w tym środowisku ;)